Start Forum Inne Nie daj się oszukać Umowy do 24m-cy i minimalna gwarantowana prędkość internetu od końca 2011r.

Viewing 10 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Konieczność dokładnego informowania o warunkach konkursów SMSowych, gwarancja prędkości transferu danych, czy skrócenie czasu umów abonamentowych do 24 miesięcy – to tylko niektóre ze zmian proponowanych w opublikowanym właśnie przez Ministerstwo Infrastruktury projekcie nowelizacji ustawy Prawo telekomunikacyjne.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Umowy do 24m-cy i minimalna gwarantowana prędkość internetu od końca 2011r.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      świetnie – wreszcie skończy się prezentowanie żenująco słabych ofert w Orange i T-Mobile na okres 3 lat. Ta ustawa nauczy te sieci porządku.

    • johnny-18
      Member
      Liczba postów: 1015

      Podobają mi się te przepisy 🙂 Tylko obawiam się, że to nie będzie miało wpływu na MIx w Plusie gdzie de facto zobowiązanie to nawet 4 lata! (48 doładowań min. raz na miesiąc)

    • Bita-po
      Participant
      Liczba postów: 1040

      Długość umowy przeciez wybiera klient w zamian za konkretne ulgi, np tanszy telefon.
      Dlaczego prawnie chce sie to ograniczyc, przeciez to nie jest zmuszanie nikogo do niczego. Pewnie byli by tez klienci którzy podpisali by umowe na 48 miesięcy,żeby tylko miec tanszy telefon, tak było w przypadku orange, kiedy majac np 18 mc do konca kontraktu, mozna było podpisac kolejny na 24 co w sumie dawało prawie 4 lata.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      [quote] świetnie – wreszcie skończy się prezentowanie żenująco słabych ofert w Orange i T-Mobile na okres 3 lat. Ta ustawa nauczy te sieci porządku.[/quote]
      Według Ciebie u innych operatorów 3 letnich umów się nie proponuje? 😉 widzę, że mamy znawcę na rynku telekomunikacyjnym 😉 jestem pod wrażeniem Twojego jestestwa ;D

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Popieram wszystkie ustawy zmierzające do ograniczenia władzy operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że wielkie telekomy zachowują się jak burżuje.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      „Dostawcy będą także zobowiązani do zapewnienia minimalnej gwarantowanej prędkości transferu danych w ramach świadczonej usługi dostępu do Internetu.” Jak widać najnowsza promocja Netii „No Limits” :””dostajesz najwyższą możliwą prędkość internetu na Twoim łączu,” – gdzie brak jakiejkolwiek gwarancji obiecywanej czy choćby minimalnej prędkości – obliczona jest na naiwniaków typu niejakiego ~Polla , którego chamską odpowiedź zacytuję ; „Zadałeś głupie a może nawet najgłupsze z możliwych pytań: A co z gwarancją minimalnej prędkości? A g…..o- pada odpowiedź. Skoro najwięksi nie dają żadnej gwarancji nawet na zblizone do min. prędkości to po co zadajesz takie pytanie? To tak jakbyś zapytał w dniu urodzin : a jaka mam gwarancję że dożyję 100 lat?”
      Tak więc nawet najwięksi będą MUSIELI dać gwarancję minimalnej prędkości . To co „pada w odpowiedzi” ~Polla – niech mu pozostanie w jego „mądrości inaczej” na szczęście (-:

    • Poll
      Member
      Liczba postów: 1747

      Lucek i zostaw Prozaka w spokoju bo on, choć xxxxxjak ty, udaje, że tak nie jest.

    • PROZAK
      Participant
      Liczba postów: 1972

      [quote]Prozak, wyjątkowo się z nim zgadzasz bo wyjątkowo łączy was to samo. Wszem i wobec ogłosiliście że nie myślicie. On bo wydaje mu się, że E-GSM900 to to samo co GSM900 a ty że poglądowa mapka u operatora stanowi ofertę w rozumieniu prawa. Obaj jesteście siebie warci. [/quote]
      Rozumiem że idąc tokiem myślenia Polla, po przedstawieniu oferty i sprawdzeniu przez konsultanta mapy jaka daje im operator czy miejscowość w której chce używać play online jest na mapce w 100 % zasięgu, a była na co potwierdzając pokazano mi taka mapę w salonie play, nie powinienem podpisywać umowy a okrzyknąć że konsultant kłamie bo na forum telix jest poll który twierdzi że zapewnienia konsultantów play są kłamliwe. Dodatkowo zna jakieś dodatkowe konfiguracje aby móc dzwonić bez problemów w play, niestety nie ma chyba pojęcia o czym mówi jak zawsze.

    • PROZAK
      Participant
      Liczba postów: 1972

      [quote]Powinieneś był sam sprawdzić. Mnie tez konsultant wciskał co innego a co innego stanowiły fakty. Konsultant nie był u ciebie pod domem więc opierał się na tym samym co ty, na myśleniu – czyli na niczym [/quote]
      Więc konsultanci play kłamią i oszukują, i ciebie to spotkało. Nie dziwi mnie to jak maja przed sobą niedorozwiniętego ze „szczerego pola”

    • PROZAK
      Participant
      Liczba postów: 1972

      [quote]Nie pisałem żebyś ich sprawdzał tylko sprawdzał sam swoje miejsce zamieszkania czy jest w zasięgu czy nie. Ty nie pisałeś o konsultantach Orange tylko ja pisałem o konsultantach Orange. Grasz pajaca? [/quote]
      Co miałem sprawdzać, miałem internet z play i działał dobrze, przedłużałem umowę więc jeszcze podpowiedz czym miałem sprawdzać konsultanta że nie kłamie. Ty zapewne wykrywaczem kłamstw to robisz [quote] Powinieneś był sam sprawdzić. Mnie tez konsultant wciskał co innego a co innego stanowiły fakty.[/quote]Poczytaj sobie jakie bzdury piszesz sugerując mi że konsultanci play kłamią bo rozmowa była o internecie playonline, po fakcie widząc swoje bzdurne wpisy zasłaniasz się konsultantami innego operatora

Viewing 10 reply threads
Reply To: Umowy do 24m-cy i minimalna gwarantowana prędkość internetu od końca 2011r.
Your information: