Start Forum Sprzęt PDA Test usługi Play Online

Viewing 41 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Dzięki uprzejmości operatora Play dostaliśmy do testów zestaw internetowy umożliwiający bezprzewodowy dostęp do Internetu. Play, który wprowadził niedawno taką usługę do swojej oferty, chce zdobyć w tym roku ok. 20 tys. Nowych klientów. Oferta jest, trzeba przyznać, całkiem ciekawa.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Test usługi Play Online

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      niedługi internet 🙂 zacznie wypierać stacjonarny

    • yellowfox
      Member
      Liczba postów: 42

      ładny test;)

      Jeszcze gdyby ktoś był wstanie się dowiedzieć ile kosztuja pakiety po przekroczeniu limitu transferu bo tej informacji jak narazi nikt nie podał

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      a gdzie pisze w regulaminach, że mozna dokupić Pakiety?. Jest tylko, że prędkość spada do 32 kb/s.

    • yellowfox
      Member
      Liczba postów: 42

      Ale Pan Gruszka zapowiadał że bedzie tak możliwość

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      czy modem ma simlock ?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      To zgłoś się do gruszki on ci sprzeda.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      yellowfox ja rozumie że może być taki test to dla kogoś ciekawy natomiast porównania nie robi sie pomiędzy neostrada a play lecz powinni zrobić ping pomiędzy iplus blueconect orangefree i play to rozumię zobaczyć jakie są pingi jaka jest prędkośc transferu itd…

      to tak jak nie robi się testów pomiędzy ciężarówką a motocyklem…

      Aczkolwiek dobrze że ktoś robi różne testy jest co poczytać i mamy jakąś orientację w rynku popieram w 100% i pozdrawiam.

      i jeszcze jedno może admin ma statystyki odwiedzania portalu telix????? chodzi ile osób codziennie czyta newsy???

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Porównanie z Neostradą jest jak najbardziej uzasadnione. W końcu Play jest już tańsze niż Neo i wiele osób być może zacznie rozważać zakup ich oferty – szczegolnie Ci, ktorzy nie maja duzych transferów. Niektóre wyniki są bardzo ciekawe – o ile długi pingi nie sa zaskoczeniem, o tyle powszechna opinia o słabym uploadzie w sieciach komorkowych nie ma pokrycie w faktach. Zarowno w orange jak i Play upload byl szybszy niz w Neo.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      rzeczywiście dobrze byłoby gdyby autor uzupełnił tabelkę wyników o iPlusa i blueconnect

    • yellowfox
      Member
      Liczba postów: 42

      tu mamy test voipa na play`u, jak na razie cyferki wskazują na świetną jakość http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=12670&post
      days=0&postorder=asc&start=45

      Ciekawe co bedzie jak nadajniki bedą nieco mocniej eksploatowane

    • yellowfox
      Member
      Liczba postów: 42

      oo widze że autor recenzji też uzupełnił o stosowny wynik, dziękuję, nie zauważyłem pisząc poprzedni post

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Przydalyby sie takie modemy z wyjsciem Ethernetowym, zeby tego typu dostep do globalnej sieci mozna "pogodzic" z siecia domowa.

      Taka oferta jak Play Online jest bezuzyteczna, jezeli posiada sie wiecej niz jedno urzadzenie sieciowe (komputery, drukarki, serwery plikow etc.)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      mala oferta i maly zasieg dwa glowne i niestety bardzo duze minusy oferty, 1 modem teraz chyba doszedl drugi ale to i tak malo ten modem pokazaly na fotkach jest malo praktyczny i zasieg, jest to net mobilny wiec powinien miec zasieg niemalze wszedzie, a tu kilka miast na krzyz, wole sprawdzone oferty

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Czemu nikt niewspomina o blokowaniu portów np e-mule niedziala!!.A pozatym niema modemów huwei 220 nimają juz jak twierdzą teraz wciskają takzwany modem toshiba g450 który ma wielki minussss nieladuje bateri przez usb wczasie korzystania z neta!!!!!Może mi ktos wytłumaczy jaka jest mozliwosc odblokowania portów i czy jednak da sie w inny sposób ladowac toshibe g450 podczas korzystania z neta??.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Jakas sciema; strony otwieraja sie dosc dlugo, a onet.pl w ogole sie nie otwiera!!! Czytalem juz klika razy o podobnym problemie i poki co nie ma pomocy; odradzam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Witam dziś zakupiłem jestem w fazie testów dokładnie Kraków NH. Narazie otrzymałem ok 1/3 maksymalnej szybkości. Może za szczytem bedzie lepiej. Instalacja bezproblemowa polecam modem huawei e220. Narazie jestem zadowolony mam zamiar używać jako internet domowy. Rozkminiałem też orange freedom też fajna oferta.

      zobaczymy jak bedzie przez ten tydzień, ponieważ nie gram online wiec myśle że bedzie spoko!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      u mnie naprawdę nieźle. Kraków, czerwony prądnik

      Wyniki Numion.com

      kilobit/sec (kilobyte/sec)

      Download speed: 3,420.82 (427.60) 100%

      Upload speed: 293.22 (36.65) 78%

      Surfspeed inside Poland: 370.11 (46.26) 99%

      Latency: 355 milliseconds

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Korzystam z Play Online juz drugi miesiac i moge powiedziec, ze daje rade. O ile jest sie w zasiegu. A modem Toshiby rzeczywiscie jest kiepski, jakas pomylka. Niestety nie da rady go ladowac z USB podczas korzystania.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      witam ! korzystam z play online od ponad miesiąca jest ok polecam jako alternatywę domowego internetu bo do mobilnego mu jeszcze daleko 🙂 nie mam pojecia dlaczego tak źle wypowiadacie sie na temat modemu/tela Toshiba G450 bynajmniej moj chodzi idealnie i jeszcze można z niego dzwonić ! polecam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Mam internet play 5 miesięcy (wcześniej miałam aster).

      Jest bardzo duża różnica w szybkości transferu w różnych porach dnia – np. wieczorami, szczególnie w weekendy jest duuuużo wolniej. Na otworzenie filmiku z youtube często czekam 2-4 minuty, co zdecydowanie psuje przyjemność.

      Z przeglądaniem stron zazwyczaj jest ok, ale bez jakichś rewelacji.

      Jeśli chodzi o transfer, to na infolinii dowiedziałam się, że obiecane parametry to wielkosci maksymalne.

      Po wykorzytaniu transferu dopłacałam 45 zł. za przywrócenie "normalnego" transferu.

      Jak skończy mi się umowa to wracam do internetu stacjonarnego.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Niestety Play zablokował od niedawna również VoIP, a więc telefony IP oraz Bramki VoIP nie logują się do sieci. Mimo że mam Play, to w związku z powyższym NIE polecam!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Wszystko fajnie jak dotyczy laptopa. W przypadku telefonu np. HTC Touch HD (wg. oświadczenia Play) muszę mieć 2 (słownie 2) karty SIM jedną do obsługi internetu drugą do obsługi pozostałych funcji bo mogą sie rozliczyć na fakturach w obonamentach za rozmowy i internet. To jest chore!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Internet w Play działa wg umowy ale…..

      do pierwszej wystawionej faktury. Później działa 3 lub 4 razy wolniej.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Testuję usługę w domu na nowym laptoku i w Sosnowcu w prawie na granicy z Mysłowicami mam full zasięg hsdpa ale modem ciągnie max 130-150 kb/sek czyli o ok 1 Mega i teraz nie wiem czy go zostawić czy nie, bo czytając ten opis, że transfer jeszcze spadnie to mnie przeraża bo od lokalnego dziadowskiego dostawcy mam 2 Mega wiec jestem w kropce co zrobić ale chyba go oddam. Jest parę plusów tego modemu na usb. szybko się loguje do sieci w porównaniu do poprzedniego z iPlus-a oraz działa zdecydowanie szybciej w tym samym miejscu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      mam ten internet, NIGDY nie działa z prędkością 1mb nawet kupiłem antenę +9dbi do hsdpa, mam 100% zasięgu i internet NIE DZIAŁA. Naprawdę największe prędkości jakie osiągam to 20, moze 30 kb/s… Obraz nędzy i rozpaczy. Sprawdzialem jestem w zasięgu hsdpa i nic nie działa, HSDPA TO NIC NIE WARTY BADZIEW! A ping wynosi ponad 400!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Dziwne jest to co niektórzy piszą. Także jestem abonentem Play`a 1Mb. I jak coś pobieram to faktycznie mam 124kB/s. Jeżeli chodzi o strony to przeważnie jest około 70/s. Lecz prawdą jest, że Emule czy p2p nie dzała albo działa beznadziejnie; jak zobaczę 50kB/s to jest święto. Jestem z Poznania.

      pozdro4all

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      siemka wie ktoś może czy można wziąć sobie internet play na probe na tydzień i ile by to kosztowało? proszę o kontakt PILNE!!!!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Play online jest rewelacją mam zasięg na full i ciągnie mi zawsze 126 kb/s.zadnych problemów.wystarczy dbac o kompa.jak jest syf na kompie to i net sie muli 😛

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      asieczka tydzień jest za friko – podpisujesz umowę i po tygodniu (czy tam miesiącu) możesz zwrócić bez konsekwencji – pisze to w umowie ale jej nie mogę znaleźć

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      llll

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      każdy internet jest dobry…..powiedzmy.też mam internet z play.Pozostały mi tylko rachunki do płacenia,popsułmi się modem a wspaniały play ma taki serwis że nie stety nie naprawiają usterek technicznych. Więc się pytam co to za serwis? Play nic z tym nie zrobił i zostawił swojego abonenta na lodzie"Tak nie powinno być.PLAY to jedno wielkie BAGNO. Nie polecam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      witam!

      Proszę o pomoc – od kilku dni testuję internet bezprzewodowy playa odpowiedź muszę znać do najbliższego piątku – wchodzę na stronę onetu, ale nie mogę się zalogować do poczty onet czy ktoś wie dlaczego? W poczcie onet podaję swój adres email, hasło i nie wchodzę do tej poczty. Pytałam w salonie Play w Krakowie gdzie podpisywałam umowę ale pracownicy nie orientują się w tej dziedzinie. BARDZO PROSZĘ O POMOC. Mój nr tel 506-533-760

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Kupiłem Play Online na kartę, z modemem e156 G. Używałem wcześniej samego internetu łącząc się przez telefon + kabel. Połączenie zawsze było stabilne, ping nierewelacyjny, ale przyzwoity. Teraz jest jeszcze lepiej, stronki chodzą na maks. prędkościach, mułek śmiga(szkoda, że w trybie zorro, ale i tak jest dobrze). Koszt początkowy też wydawał mnie się duży, ale kalkulując, że koszt tego cacka to 50 zika na 56 dni, zwraca się on mnie w ciągu niecałego roku (sieć osiedowa kosztuje 60 zł).

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      NIE WIERZE LUDZIOM KTORZY PISZA ZE TEN INTERNET CHODZI IM DOBRZE TO CHYBA PRACOWNICY PLAYA TAK PISZA.

      TEN INTERNET TO JEDNA WIELKA ZAMULKA BRAK P2P I OGROMNE PINGI.

      LUDZIE KTORZY PRACUJA W BOA PLAYA TO MALPKI KTORE POWTARZAJA TYLKO TO CO MAJA TAM NAPISANE

      DOBRZE TO TYLKO BYLO NA POCZATKU POTEM DRAMAT

      NIE POLECAM

      NIE POLECAM

      OMIJAC Z DALEKA

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Adres do mapy z nadajnikami BTS

      http://mapa.btsearch.pl/

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Ja zrobiłem test pomiędzy play a blueconnect i iplus i teraz wiem, dlaczego jest taka różnica cenowa…play maksymalna prędkość jaką mi się udało uzyskać to ledwo ponad 125 kb/s a blueconnect i iplus sięgnęły pułapu ponad 450 kb/s więc play poza dużym limitem niczego nie oferuje…czyli robi dużo szumu a niczego tak naprawdę nie wnosi…to oferta dla ludzi co lubią mieć duży limit…ja tam wolę prędkość…co jak co ale raczej nie mają szans na przebicie szybkości i jakości blueconnect i iplus

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      witam. play 5gb poznan modem e156g i sciagam od kilku godzin ze srednia predkoscia 1500kb/s a max do ktorego dochodzi to 2280kb/s. wczesniej korzystalem z playa mieszkajac 20km od poznania. wtedy to byla porazka… na dzien dzisiejszy to play jest swietny ale tylko w duzych miastach. pozdro

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      No ja mam 3-5 kresek zasięgu HSPA a internet zamula i kiepsko ściąga, porażka na całej linii w ogóle nie ma tych prędkości które gwarantują w umowie i co mnie obchodzi to, że jak wielu użytkowników korzysta naraz to spada prędkość, ja mam mieć taką jak w umowie i albo tak jest albo niech zwracają kasę i zabiorą sobie ten modem a ja wezmę sobie neta z innej firmy np. z Polsatu.

    • Dread
      Member
      Liczba postów: 2

      da rade jakoś podkręcić ten modem Huawei E156G albo aktualizacja sterowników coś da ??ja są nowsze sterowniki niż nr sterownika 5.1.2600.0 z 2001-07-01???

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      Play online i tak samo orange to totalna porazka. Juz nie mowie tutaj o transferze. Reakcja jest bardzo wolna (PING skacze 100-1000). Niepolecam rozwiazan, ktore proponuja operatorzy GSM

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139974

      IP zmienny niewidoczny z zewnątrz ma być konkurencja do xDSL’a, hahahah
      zmieńcie dziennikarza, takie bzdury to można na nieautoryzowanym bloku 7 latka pisać.

Viewing 41 reply threads
Reply To: Test usługi Play Online
Your information: