Start Forum Sprzęt Sony Test Sony Xperia SP: smartfon rozświetlony kolorami

Viewing 15 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Wspiera standard przesyłu danych 4G LTE, a oficjalną prezentację miał pod koniec marca br. Sprawdzamy jak Sony Xperia SP C5303 radzi sobie z codziennymi zadaniami. Nasze pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Zapraszamy do testu.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Test Sony Xperia SP: smartfon rozświetlony kolorami

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139960

      Fajnie wygląda taka światło-dyskoteka

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139960

      Czy to potwierdzic ktoś może , że ten telefon posiada szklo gorilla glass? w topowych xperiach jest to zwykłe szkło a na nim specjalna folia , ktora srednio zabezpiecza…

    • rallyrychu
      Participant
      Liczba postów: 180

      No taki test to ja rozumie – filmiki z rajdu i zdjęcia.
      Idealne dopasowanie do moich potrzeb 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139960

      Dzięki za test, teraz wiem, że go kupię. Wcześniej mi się tylko podobał. Teraz wiem co oferuje

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Ponoć bateria jest wymienna, ale pod przyśrubowaną klapką, na której jest nalepka gwarancyjna. Ciekawe jak z okresem gwarancji na akumulator w takim razie, czy 2 lata jak na telefon, skoro zapieczętowany gwarancyjnie? Jeśli nie i dają na aku tylko 6 miesięcy gwarancji, to czym skutkuje jego samodzielna wymiana z nieuniknionym uszkodzeniem nalepki gwarancyjnej? Zmuszają do dodatkowego kosztu usługi wymiany baterii w autoryzowanym serwisie, by nie utracić 2-letniej gwaracji na fon, czy nie patrzą na stan tej nalepki i gwarancję uznają?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139960

      Jak po miesiącu użytkowania oceniasz SP?
      Bateria daje radę? Do braku czerni po przesiadce z amoleda da się przyzwyczaić, czy ciągle czegoś jednak brakuje? 😉

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139960

      Hmm mimo,że w tej chwili jest on na 4 miejscu jesli chodzi o Xperie to nie zamieniłbym go na żaden inny smartfon z androidem.
      Jest bardzo szybki i wydajny jeśli masz zainstalowane najpotrzebniejsze aplikacje typu latarka,ramcleaner itp.
      Mam go już 4 miesiące i postanowiłem na próbę poużywać go i nosić bez futerału.
      Przez miesiąc używania nie dostrzegłem nic oprócz lekkich zabrudzeń na ekranie spowodowanymi moimi tłustym lub brudnymi palcami.
      Wystarczy zaopatrzyć się w szmatkę ekko i odpowiedni płyn.
      Już po jednym przetarciu brud znika.
      Co do baterii jej żywotność zmienia się za sprawą androida i używania internetu LTE.
      Na startowym androidzie wytrzymywał mi max 1,5 dnia.
      Po aktualizacji do 4.1.2 bateria potrafi trzymać 3,5 dnia dzwoniąc i pisząc esy
      (bez używania neta i aplikacji)
      Zaś przy słuchaniu muzyki przez słuchawki (Panasonic nauszne) po 2 godzinach bateria spadła do 92%.
      Ogólnie bateria wytrzymała na odtwarzaczu ok 15,5 godziny nie ruszając prawie wogóle telefonu (później zaczęła sama wyłączać mi odtwarzacz w celu oszczędzania energii).
      Telefon ma jeden minus:
      Lubi od tak zgubić zasięg
      Ciężko mu po przekroczeniu granicy złapać polską sieć (pomaga reset telefonu)
      Wydaje mi się,że to nie problem sieci Play,a androida który coś namieszał
      (mam nadzieje,że z kolejnym updatem problem zniknie)
      Co do samego LTE-działa na prawdę szybko(dla mnie to wielki przeskok ponieważ korzystanie z neta na nokii n900 było trudne).
      Nie jestem w stanie wykorzystać w miesiącu 2 gb.
      Sama oferta abonamentu z telefonem była bardzo przystępna,za telefon dałem 1 zł w abonamecie za ok 120 zł.
      Niektórym może przeszkadzać waga telefonu,ale dla mnie to np.plus,ponieważ lubie czuć telefon w kieszeni.
      Trzeba się ostro natrudzić aby telefon się nagrzał,ale się da (nie towarzyszą temu żadne skutki uboczne).
      Ekran jest bardzo czuły więc miałem na początku z nim problemy,ale teraz jest to dla mnie plusem.
      Tryb samochodowy także spisuje sie bdb.
      Telefon jest wspierany przez wiele aplikacji dzięki czemu używa się go na prawde przyjemnie i łatwo.
      Posiada funkcję odbicia lustrzanego i strasznie mnie to ciekawi jak to działa,a nie mam żadnego sprzętu z tą opcją.
      Nie mogę jeszcze zczaić jak wysyłać pliki dzwiekowe przez bluetooth
      Co do samego wyświetlania obrazu oceniam go na bdb na szynach.
      Gdyby nie ta czerń byłoby spoko.
      Nie oglądałem na nim filmów,ale planuje to zrobić i przetestować jak wiele może unieść 😀
      Aparat jest spoko w dzień,a w nocy jak większość smartfonów:Zdjecie zrobisz,ale to nie ten sam efekt co cyfrówką.
      Sam wygląd jest na prawdę ładny.
      Delikatny,dobrze leży w dłoni,klawisze są usytuowane bardzo dobrze.
      Jedyne co denerwuje to nie do końca przylegająca klapka od baterii po prawej stronie (patrz na przycisk włączania/blokady)
      1200zł za ten telefon to nie jakaś wygórowana cena
      Za tą kwotę mamy młodszego brata Zetki od której nie odstaje,aż tak bardzo.
      Telefon idealny dla osoby,ktorą nie stać na Xperię Z,ale nie chce kupować znacząco gorszego telefonu 🙂

    • magda75
      Member
      Liczba postów: 2

      Cześć wszystkim,
      mam pytanie: czy w waszych xperiach SP głośnik przedni również jest przesunięty w prawo w stosunku do siatki ochronnej? Mam wrażenie jakby był krzywo zamontowany, część siateczki jest zaślepiona.
      Ponadto automatyczne podświetlenie nie włącza się po zakończeniu rozmowy, trudno zakończyć połączenie , jak nie widać przycisku….
      Ponadto miałam problem taki, ze po uruchomieniu nawigacji, gdy ktoś do mnie zadzwonił w głośniku słyszałam zarówno głosy a nawigacji jak i głos osoby dzwoniącej.
      Czy ktoś miał podobne przypadki?

    • magda75
      Member
      Liczba postów: 2

      A jednak lokalizuję :-), chodzi mi o głośnik z przodu nad ekranem, mogę przesłać zdjęcie.
      Poza tym wiem, ze ekran, tudzież telefon włącza się okrągłym guziczkiem , chodzi mi o brak czułości czujnika zbliżeniowego – nawet w trakcie rozmowy, gdy chcę włączyć telefon w tryb głośnomówiący to powinien ekran samoczynnie się podświetlić, a nie być wzbudzany przez manipulacje guzikami.

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Poważna wada fabryczna: gdy zalogowany w 3G gubi ten zasięg, nie potrafi wrócić do 2G, wylogowany z sieci. Wtedy ani nie odbiera połączeń, ani nie łączy wychodzących, po prostu bywa nieużytkiem telefonicznym, niespodziewanie i podstępnie, bo pokazuje sygnał sieci belkami w górnym pasku ekranu, wprowadzając użytkownika w błąd. Jedyna skuteczna rada na w/w problemy z utratą zasięgu to ręczne ustawienie preferowanego trybu sieci: 'tylko GSM’. Wówczas smartfon trzyma się zalogowania wyłącznie w sieci gsm/2G, która ma znacznie lepsze pokrycie. Kiedy przychodzi skorzystać z szybkiego internetu w sieci 3G, o ile się w nim przebywa – trzeba zmienić te preferencje na 'tylko WCDMA’, ale po zakończeniu należy koniecznie znowu przywrócić 'tylko GSM’. Ten mankament w pełni usprawiedliwiałby żądania klientów bezpłatnej wymiany sprzętu na taki sam, wolny od wad, ale kto tak robi?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139960

      magda75 też mam problem z czujnikiem zbliżeniowym ,masz może rozwiązanie tego problemu czy serwis ?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139960

      Udało się naprawić czujnik ,już byłem trochę zdenerwowany :). Sam nie wiem jak dokładnie ale to wina oprogramowania. Po wpisaniu *#*#7378423#*#* w service tests -proximity switch caly czas bylo *on* i nie chciał wskoczyć na *off* zero reakcji .
      Czytałem gdzieś na forum że nie może wyswietlać sie *TWÓJ BACKUP* ,zrobiłem backup i odinstalowałem jeszcze kilka fecebooków i innych twiterów 😀 i zadziałało.
      Może komuś się przyda .Mam wersje android 4.1.2 ,może wersja 4.3 coś zmieni ,ale troszkę jeszcze poczekamy na oficjalna wersje.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139960

      Na wiele bolączek pomogła firmowa aktualizacja systemu – już nie mam kłopotu z wybudzaniem się ekranu w czasie rozmowy.

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Kto wie JAK w nim WYŁĄCZYĆ cholerrrne automatyczne UZUPEŁNIANIE WYRAZÓW w SMS-ach? Krok po kroku konkretne czynności poproszę i z góry dzięki.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139960

      muj stracił kolory pomocy

Viewing 15 reply threads
Reply To: Test Sony Xperia SP: smartfon rozświetlony kolorami
Your information: