Start Forum Sprzęt Sony Test Sony Ericsson G705

Viewing 13 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Sony Ericsson G705 działa w technologii GSM/GPRS/EDGE na pasmach 850/900/1800/1900 MHZ i trzeciej generacji UMTS/HSDPA (2100 MHz) oraz posiada moduł Wi-Fi i Bluetooth stereo profil A2DP. Urządzenie dla poszukiwaczy multimediow oferuje aparat fotograficzny z matrycą 3,2-megapikselową, odtwarzacz MP3 oraz radio FM.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Test Sony Ericsson G705

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Fajny, rzetelny teścik, jak to na telix-ie jest standardem. Mnie interesują następujące kwestie:

      1/ czy gniazdo na bocznej ściance telefonu umożliwia jednoczesne podłączenie słuchawek oraz zasilacza? To bardzo ważne, aby sługo słuchać radia bez wyczerpywania akumulatorka.

      2/ Czy profile mają funkcję czasową, aby po upłynięciu ustawionej godziny i minuty telefon sam 'wrócił’ np. z wyciszenia (spotkanie) na ogólny lub na zewnątrz. To bardzo praktyczne dla aktywnych zawodowo, którzy bywają w miejscach (spotkania, narady, urzędy itp.), gdzie trzeba na określony czas telefon całkowicie wyciszyć, ale tuż po tym pamiętać o jego pogłośnieniu, by nie stracić klientów.

      3/ Funkcja dyktafon – czy nagrywa także rozmowy telefoniczne i czy można ją ustawić tak, by była włączalna prosty ruchem palca jednym klawiszem? Bardzo praktyczne, gdy dzwoniący podaje np. swoje namiary, a nie ma możliwości zapisania czegokolwiek, za kierownicą czy na chodniku. W moich starych SonyErykach K750i oraz K600i ustawiłem tak, że wystarczyło w trakcie rozpoczętej rozmowy przesunąć gusik jojsticka w lewo. Jak jest w tym modelu?

      Pozdrawiam LesH.

    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Dziękuję za zainteresowanie i możliwość dodania

      dodatkowych informacji do testu. Niestety podłączając

      zestaw słuchawkowy nie mamy możliwości jednoczesnego

      ładowania telefonu. Jak napisałem jest tylko jedno

      gniazdo do wszystkiego. Nie znalazłem w Profilach funkcji

      ustawień czasowych. Da się nagrać rozmowę

      telefoniczną, jest o tym wspomniane w teście. Niestety

      próbując zrobić skrót otrzymuję komunikat: Nie można

      przejść dalej, co może oznaczać, że nie da się tego ,

      albo w tym oprogramowaniu jest to niedopracowane. Jak

      napisałem jest to egzemplarz testowy. Pozdrawiam

      Andrzej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      1) Jest t zależne od dodanej ładowarki (tzw. przelotowej). Dla przykładu taką posiadają np.: K800, T650, C905. Jeśli tu takiej nie dadzą, pozostaje dokupić 😉

      2) Niestety, tak to tylko w Nokii… Ale może kiedyś doczekamy się tego rozwiązania w SE. Mimo wszystko w SE i tak jest szybki dostęp do profili: przycisk POWER i przycisk NR odpowiadającego wybranemu profilowi. Dodatkowo na każdym aktualnym możemy bardzo szybko przejść w tryb CICHY poprzez przytrzymanie #.

      3) W dotychczasowych modelach SE mamy możliwość ustawienia skrótu do dyktafonu. Zdziwiłbym się, gdyby w tym modelu z tego zrezygnowali. Sam mam SE i z tego korzystam nagminnie. Otrzymuję przez telefon zlecenia usunięcia awarii. Bez dyktafonu musiałbym zapisywać wszystko na kartce, a tak mam wszystko elegancko zapisane (data, godzina) i przy okazji dupokrycie 😉 – nikt mi nie powie, że mówił, skoro nie powiedział 😉 W SE jest super – długość nagrania jest ograniczona do pojemności ustawionej pamięci (karta lub telefon). W Nokii są to dosłownie notatki głosowe – możliwość zapisu do 1 minuty (współczuję :D). Pozdrawiam… 🙂

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Ghost napisałeś: "W Nokii są to dosłownie notatki głosowe – możliwość zapisu do 1 minuty (współczuję :D)."

      Nie wiem jakie modele Nokii miałeś na myśli, ale np. w E-seriach i N-seriach, np. E90, N73 czy N95 po wybraniu zapisu na kartę pamięci każda notatka głosowa może trwać do 1 godziny. Tylko przy wyborze w ustawieniach dyktafonu zapisu na pamięć wewnętrzną tych modeli Nokii notatki głosowe będą króciutkie, do 1 minuty.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Da się zainstalować jakąś aplikacje z mapami do GPS?

      Dostęp do map tylko online to straszna kaszana i nabijanie kasy operatorowi.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Telefon ten będzie jeszcze przed świętami w ofercie Play

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Ciekawy telefon i test dobrze informuje o wszystkich funkcjach tego modelu. brawo

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      huje ten telefon jest ochydny ale jak nie macie innego to przyslijcie go do natalki 'łani’ łaniewskiej ul. Wiejska 28a/27 58-160 swiebodzice POLSKA …

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      TELEFON ZŁOM!!!!!!!!!! Nie polecam:( Dzisiaj testowałem go cały dzień. Co za badziew! W tym telefonie "w stanie zamknietym " nie można całkowicie zablokować klawiszy zewnetrznych jesli nie wyjdziemy do "ekranu wyjsciowego" i pozostaniemy w jakiejs funkcji menu. Jesli pozostaniemy w jakiejś funkcji menu i zamkniemy telefon to klawisze zewn. nie zostaną zablokowane a tym samym np. trzymając tel w kieszeni ,przy niefortunnym przypadkowym nacisnieciu 1 klawisza mozna NIECHCĄCY do kogoś zadzwonic – wybrac jakies połaczenie 🙁 JAk SE dopuscił do przeoczenia tak waznej funkcji to naprawde żenujące:(

      (przy okazji sprawdziłem działanie blokady klawiszy w telefonie W910i i okazuje sie ze ma tą samą wade,..) Wyjasniam ,że blokada klawiszy działa po zamknieciu telefonu , ale musimy wpierw wyjść z menu. Co ciekawe – w telefonach NOKIA TYPU SLIDER w kazdym momencie – bedąc w dowolnej funkcji po zamknieciu telefonu nastepuje całkowita blokada wszystkich przycisków!!! 2- ga sprawa to aparat foto – poprostu dno!!!

      Robiłem porównanie wykonanych zdjęć z W350i (oczywiscie na wyswietlaczach telefonow) Powiem tylko tyle ze W350i ma aparat 1,3Mpi i robi lepsze zdjecia niż G705i Ogólnie – telefon porażka – nie polecam 🙁

      P.s. Zaznaczam że dotychczas byłem wielbicielem i zwolennikiem produktów i wyrobów SE !… CZekałem na ten telefon , byłem zdecydowany na jego zakup , ale po przetestowaniu tego telefonu jestem nim rozczarowany 🙁

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Dzieki za te wiesci, a juz chcialem nabyc ten telefon!jak to warto sie nim pobawic wpierw. Mam W890 szkoda by sie bylo z nim rozstac!czekamy dalej na porzadny tel z WiFi i normalnym GPS!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Są ładowarki oryginalne z możliwością podłączenia słuchawek, więc bez problemu włożysz jednocześnie

      słuchawki z ładowarką: http://img.nokaut.pl/p/3c/30/3c3056b171fd4c68c8e10
      a83

      21ab0e0c500x500.jpg

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Telefon posiadam od tygodnia wczesniej N95 zupełna porażka. A SE bardzo polecam nie wiem czy mozna wgrac jakis program do nawigacji ale generalnie jestem z niego zadowolony. Co do blokady kwestia przyzwyczajenia a zdjęcia robi się aparatem a nie telefonem.

      pozdro

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Witam,

      jestem zainteresowany tym tel., ale zastanawiam się jeszcze nad nokią 6210 navigator. Dotychczas cały czas korzystałem z SE (moje dwa poprzednie tel.). Wcześniej miałem nokie.

      Obydwie marki uważam za równie dobre.

      Za tym tel. przemawia WIFI, ale nawigacja, która ściągą pakiety…? Nie ma możliwości doinstalowania np. innego programu (GARMIN XT lub coś innego).

      Tu moje pytanie, czy korzystamy tylko z zamieszczonego programu producenta do navi, czy też może da się wgrać coś innego…?

      Proszę o rzetelną odpowiedź.

      Dziękuję i pozdrawiam!

Viewing 13 reply threads
Reply To: Test Sony Ericsson G705
Your information: