Start Forum Sprzęt Sieci komputerowe Test Ferguson Ariva 4K Combo – moc Androida w domowym set-top-boxie

Viewing 27 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Niedawno informowaliśmy, że firma Ferguson wprowadziła na rynek, nową linię odbiorników dla najbardziej wymagających użytkowników. Ferguson Ariva 4K Combo to jeden z niewielu tak kompleksowych odbiorników telewizji satelitarnej 4K UHD na rynku. Ze względu na duże zainteresowanie naszych czytelników tym modelem, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie i zaprezentowanie testu tego odbiornika.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Test Ferguson Ariva 4K Combo – moc Androida w domowym set-top-boxie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Jak na potrzeby przeciętnego użytkownika całkiem fajny. A nawet zaawansowany nie będzie zawiedziony. Jak nie mamy w telewizorze gniazda ci, albo nie chcemy brać od opa, czy też zrobić sobie smartv to interesująca propozycja myślę. Cena też w porównaniu do podobnego sprzętu znośna.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      A czy Ferguson przewiduje HBBTV dla tego ?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Nawet ok.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Fajna sprawa choć cena mogła by być niższa. Do tego pewnie bez problemu dałoby się odpalić funkcję routera (wsadzam kabel udostępnia po WI-FI neta – ale widać się nie chciało.. Ciekawe też co tam w środku siedzi.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Śmiga aż miło. Czekam na aktualizację, bo trochę denerwujące jest to że nie mogę nagrać, gdy urządzenie jest w trybie czuwania.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      A czy zastąpi dekoder Vectry. Czy w ogóle warto?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Ma jeszcze trochę niedoróbek w oprogramowaniu, ale działa świetnie. Mam nadzieję, że producent stanie na wysokości zadania i szybko pojawia się aktualizacja z poprawkami.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Działa bez większych problemów. Ale trochę skomplikowana sprawa z nagrywaniem. Nie można wyłączać go. Musi być na czuwaniu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Odpali na nim Play Now?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Śmiga aż miło. Bez wiekszych uwag. Niestety musi być ciągle włączony, bo ma problem z nagrywaniem. Mam nadzieję że to poprawią przy jego aktualizacji.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Właśnie przeglądam Telix na tym modemue 😉

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Trzeba będzie pomyśleć o czymś takim.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Nie widzi mi dysku. Też tak macie?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Znając firmę ferguson, przy kolejnych aktualizacjach oprogramowania jedne rzeczy poprawią, dodadzą, a inne schrzanią. Tak było przy innych ich tunerach. Żadne sugestie użytkowników nie są brane pod uwagę. Albo pozostawi użytkowników samych sobie, tak jak było z ich flagowym kiedyś tunerem HF880HD. Zakup tego sprzętu jest mocno problematyczny. Treści 4K praktycznie brak, poza tym niezbędny jest telewizor 4K. Abonenci dawnej C+ będą mogli używać arivy 4k do momentu aż NC+ nie wyłączy kodowania Seca Mediaguard. Brak gniazda na moduł CI spowoduje, że tuner stanie się bezużyteczny do odbioru programów z satelity.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Witam
      Mam do osób korzystających z tego urządzenia kilka pytań:
      1. czy ktoś z Was używa tego sprzętu do odbioru telewizji kablowej cyfrowej? Jeśli tak czy są jakieś problemy z obrazem, dźwiękiem?
      2. Czy ktoś z Was podłączał pod ten sprzęt dysk zewnętrzny i odtwarzał np. film? używając do tego kina domowe? czy były jakieś problemy z obrazem i dźwiękiem? czy tuner może kompresuje dźwięk i zamiast 5.1 (jak jest na oryginalnym odtwarzanym pliku) zmienia na stereo

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Narzekacie, czy wogóle go macie. Ja mam i jestem zadowolona

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Raczej nieprędko można się spodziewać kanałów 4k w telewizji na kartę. Więc dla kogo ten tuner? Będzie wersja z gniazdem CI to zapewne kupię. Póki co to kolejny gadżet na rynku, ciekawostka, która nie zrobi większej kariery.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Też mam i śmiga. Fakt 4k, w polskiej rzeczywistości to daleka przyszłość, ale inne funkcje działają.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Szkoda że brak w nim eurozłcza

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Szkoda, że zainstalowany system Androida to nie Android TV, a system do telefonu. Mam nadzieję, że to będzie zmienione w jakimś kolejnym sofcie i można będzie oglądać Netflixa w jakości HD/UHD i dżwiękiem DD+ 5.1. Programiści z Fergusona powinni o tym pomyśleć. Wtedy to byłby naprawdę dobry sprzęt – tuner TV i Android TV w jednym. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność serwisów streamingowych, na pewno dobrze by im się sprzedawał Teraz pisząc w opisie urządzenia: „doskonała współpraca z Netflix” – wprowadzają klientów w błąd.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Śmiga, aż miło. Trochę dziwną ma nagrywarkę, a właściwie oprogramowanie do nagrywania, ale nie żałuję zakupu

    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Do pobrania jest już aktualizacja Ferguson Ariva 4K Combo

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      złom, nie działa spliter nikt nie wie jak to uruchomić ferguson kazał zaktualizować spliter jak nie ruszyło to stwierdzili ,że nie gwarantują ,że będzie działać złom,złom, poszedł do śmietnika.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Witam serdecznie .jestem posiadaczem 4K od 2mc .Wczesniej miałem 120 combo i byłem bardzo zadowolony ,myślałem że teraz będzie podobnie …niestety. Pierwsza sprawa , dekoder nie widzi kart NC+ ,oczywiście jak mnie poinstruowano już po zakupie potrzebne jest pobranie pliku Mcas i wszystko będzie śmigać. Otóż nie do końca , kanały przy zmianie wchodzą po dobrych kilku sekundach ,czasem najpierw pojawia się na kolejne kilka sekund komunikat iż kanał jest zakodowany ( porażka) . Często zdarza się iż muszę po takim komunikacie włączyć następny kanał i ponownie powrócić . Kolejny problem to problem z dzwiękiem ,nie idzie w parze z obrazem.Dekoder często się zawiesza i potrzebny jest reset . Brak przycisku na pilocie ..powrót do poprzedniego kanału ,i jeszcze kilka innych problemów . Mam nadzieję że Ferguson poprawi soft bo na tą chwilę czuję się oszukany .

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Witam
      Ten dekoder to porażka, żałuję zakupu! Ten Android to katastrofa! Mam wrażenie że parametry jego są bardzo zawyżone.
      -Dekoder na okrągło się zawiesza, tylko odłączenie od prądu pomaga. (szczególnie denerwuje przy ręcznej edycji kanałów)
      -Brak możliwości edycji Listy kanałów zgranych z dekodera
      -time shift – porażka, muli dekoder, hdd 500gb wewnątrz dekodera
      -oglądanie kanałów 4k muli dekoder, bardzo często zwiecha przy próbie zmiany kanału
      -BRAK FUNKCJI POPRZEDNIEGO KANAŁU!!!
      -częste problemy przy zmianie kanałów z kabla na sat
      -strasznie powolny
      -jakość kanałów SD okropna – ogólnie obraz jak by nie ostry, mało jaskrawy…
      -epg ciężko się wgrywa
      -zawiechy przy nagrywaniu
      -brak jakiegokolwiek przycisku na panelu dekodera, a czasami jak go się poruszy to włącza jakieś funkcje
      -strasznie powolny, często trzeba resetować by trochę przyspieszył lub zamknąć aplikację i oczyścić ram – pierwsze dekodery c+ np. mediasat 1430 były 100x szybsze
      -włączone wi-fi zakłóca sygnał z satelity, łączony AP sam się wyłącza
      -nie które aplikacje, np. tvp vod nie widzą internetu z kabla
      -tak proste gry jak angry birds nie działają płynnie, nie da się grać
      -mało czytelna lista nagrań, nie jasna funkcja nagrywania całego transpondera (nagrywa 1 plik różanie widziany przez różane odtwarzacze)
      -BRAK możliwości obsługi dvb-t i dvb-c na jednej liście kanałów – może uruchomienie 2 osobnych procesów/kopi aplikacji do tv by pomogło?
      -brak alternatywnej apki do obsługi dekodera np. w KODI (może E2 na androida) 😉
      -brak SAMBA Serwer przynajmniej do hdd – wymagany root (wylkuczony ze względu na utratę gwarancji)
      -brak obsługi vnc server j.w.
      -brak obsługi kanałów IP z poziomu listy kanałów e2 lub ręcznego ich dodawania
      -przydała by się możliwość zmiany kolorystyki apki do tv

      na + bez problemowe działanie funkcji miracast i odczyt dlna, poprawione działanie i współpraca apki nestv na telefonie po ostatniej aktualizacji androida

      Jestem monterem i puki nie zostaną poprawione podstawione funkcje dekodera to będę odradzał jego zakup klientą, a 5 sztuk które już zakupiłem, chyba będę próbował zwróciłć.

      Ariva 253 względem Ceny jest spoko, choć brakuje jej obsługi dvb-t i dvb-c na jednej liście kanałów j.w.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      A u mnie śmiga. To nie kombajn za setki złotych i tak go trzeba traktować. Spełnia wszystko co planowałem z niego wydobyć.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      u mnie działa bez problemu, Wacho może trafiłeś na trefny model, gdzie kupowałeś? Ja swój tutaj za 459 https://sklep.corab.eu/pl/satelitarne-dvbs/24931-ODBIORNIK-FERGUSON-ARIVA-4K.html

Viewing 27 reply threads
Reply To: Test Ferguson Ariva 4K Combo – moc Androida w domowym set-top-boxie
Your information: