Start Forum Sprzęt Sieci komputerowe Test Evobox PVR – udany dekoder Cyfrowego Polsatu

Viewing 29 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Niedawno informowaliśmy o wprowadzeniu do oferty Cyfrowego Polsatu nowego dekodera do odbioru satelitarnej telewizji cyfrowej z funkcją nagrywania, oznaczonego symbolem EVOBOX PVR. Ze względu na duże zainteresowanie naszych czytelników tym modelem, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie i zaprezentowanie testu odbiornika, któremu towarzyszy też start serwisu Cyfrowy Polsat GO.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Test Evobox PVR – udany dekoder Cyfrowego Polsatu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      ta chowa się do cyfry

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Posiadam osobiście nc+ z dekoderem wifiBOX+ i jest jednak lepszy niż oferowany przez Cyfrowy Polsat.

    • Blom
      Participant
      Liczba postów: 3021

      Też mam wifi Boxa+ w NC i nad nim nikt się nie rozpływa, a po teście widać, że jest znacznie lepszy od tego w CP. Poza tym, czuję że zaraz zleci się marketing i zacznie zachwalać badziew :/

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      ludzie nie zachwoujcie się jak gimbusy , dla jednego ten jest lepszy a dla drugiego wifiBOX+ a też nikt nie będzie zmieniał oferty na nC+ bo lepszy dekoder jest w ofercie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      I oczywiście cena „od 49zl”. – tak jak u operatorów komórkowych zdecydowana większość tel „od 1 zł”. Ylko jak przychodzi do kupowania to za te złotówkę moze co setny klient kupic. Napiszcie od razu ze to test sponsorowany

    • swen
      Member
      Liczba postów: 435

      Polscy inżynierowie zaprojektowali i wykonali. Oczywiście komponenty elektroniczne zostały kupione luzem ale wlutowane na płytę główną w Polsce. Obudowa też wyprodukowana w Polsce. Napis na urządzeniu „Made in Poland” – dla Polaka bezcenne.

    • Blom
      Participant
      Liczba postów: 3021

      @Kan Andrzeju, wystartowało NC Mobile. Ceny bez rewelacji, ale fakt warto odnotować.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      No i tak to powinno wyglądać. Trzeba tę fabrykę polsatu za dobry sprzęt wreszcie zacząć chwalić, bo widać, że coraz lepiej im to wychodzi.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Witam
      Posiadam dekoder Evobox PVR z Polsatu

      Dekoder ma jeden poważny błąd którego nie da się zaakceptować. Podczas odtwarzania programów przycinanie obrazu i dźwięku na ok 0,3 sek, które nie jest związane z wadliwym nagraniem sygnału, ponieważ po cofnięciu nagrania materiał przechodzi w tych zacinających miejscach normalnie. Co z tego że można nagrywać 3 programy jednocześnie jak nie można ich poprawnie odtworzyć. To samo jest korzystając z funkcji Time Shifting.
      Problem występuje globalnie i jest ogólnie znany
      http://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/page-119

      Czy ktos wie czy jest szansa aby ta poważna usterka została wyeliminowana? Jeśli tak to w jaki sposób i kiedy to nastąpi?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Właśnie się zastanawiałem czy wymieniać teraz dekoder przy przedłużeniu umowy i chyba tak zrobię 🙂 z tego co tu czytam to kawał dobrego sprzętu 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Ten dekoder polsatu to jeden z lepszych dekoderów na rynku. parametry świetne i w dodatku możliwość nagrywania kilku programów jednocześnie. Jedna mała wada to osobny zasilacz – mógł być wbudowany, ale z drugiej strony przy przepięciu tańsza wymiana.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Posiadm ten dekoder od miesiąca. Wcześniej ktoś opisywał usterkę w formie chwilowych pauz przy odtwarzaniu, potwierdzam iż tak się dzieje. Czyli jednak coś nie dopracowane. Poza tym w opisie jest możliwość odtwarzania multimediów z USB i innych plików udostepnianych we własnej sieci , i tu z przykrością stwierdzam , że na chwilę obecną ta funkcja nie działa. Ciekawe czy po jakiejś aktualizacji systemu bedzie działało , bo myślę że nie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Wada – EvoBox nie przeszukuje wszystkich częstotliwości z satelity HotBird. Aby posłuchać sobie radia szwajcarskiego np: SWISS POP musiałem ręcznie wpisać dane

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      W moim dekoderze czasami jest tak, że nie mogę przełączyć się na inny kanał niż ten na którym trwa akurat nagrywanie. Dlaczego?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Witam, czy ktoś mi podpowiem jak zmienić godzinę na evoboxie?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Szkoda, że Polsat nie sprzedaje swoich dekoderów w wolnym rynku. Jakirj firmy dekodery polecacie? Ale m na myślu budżetowe

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Polecam zajrzeć na forum Cyfrowego Polsatu http://www.satclub.pl/cyfrowy-polsat.html jest tam również duzo testow dekoderów CP

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      A mi ten dekoder nie czyta pilota nie mogę nic zrobic.Baterię sa dobre.Wczoraj kupiony.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      do wszystkich którzy mają problem z pilotem,brak reakcji,nie zawsze działa itp.To nie jest wina ani pilota ani dekodera,moi teście mają plazme lg,pilot prawie nie działa,czasem zadziała a czasem nie,ja mam lcd led,i po przeniesieniu dekodera do mnie pilot działa nawet wtedy gdy skieruję go w sufit czy ścianę,wina leży po stronie telewizora,emituje on tyle światła i podczerwieni że sygnał z pilota nie ma szans dotrzeć do dekodera jest tak zakłócony,jest to potwierdzone również na wielu forach,oraz przez techników cyfrowego polsatu,dzwoniłem i kazali mi na innym tv spróbować,z drugiej strony patrząc na ten problem to dekoder evo jest spaprany skoro takie cuda się dzieją,bo kto będzie zmieniał telewizor z powodu takiego problemu?jedno jest pewne,tego problemu nie rozwiążecie nigdy,ani bateriami,ani stukaniem w pilota,szału bym dostał hehehe,

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Powieście sobie te dekodery na szyi i noście. Co to za różnica jaki dekoder i z czego. Ważne żeby działał i tyle bo po to on jest, ma zmieniać kanały. A tu widzę przechwalające się dziecka. Mój lepszy bo polsrata a mój z encedupy to najlepszy Żenada, żal mi was

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Powieście sobie te dekodery na szyi i noście. Co to za różnica jaki dekoder i z czego. Ważne żeby działał i tyle bo po to on jest, ma zmieniać kanały. A tu widzę przechwalające się dziecka. Mój lepszy bo z polsrata a mój z encedupy to najlepszy. Żenada, żal mi was

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      ,a ten evo jest do dupy,pilot świruje,raz w tygodniu głos się traci i muszę go z prądu wyłączać,taki to super,evo to dobre ale od mitsubiszi,polsrat nigdy nie zrobi dobry dekoder.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Moj evobox juz od pierwszego wlaczenia dziwnie sie zachowywał. Uwaga nie wiem jak wasze, ale w moim wysadlo zasilanie. Chciałem zrobic przemeblowanie w pokoju a więc podłączyłem dekoder i po próbie ponownego podłączenia zero reakcji na zasilanie Tak więc stwierdzam że jest faka.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Sygnał mam 100% na 85% wystarczy?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Jestem posiadaczem i wszystko hasa jak trzeba. Mam tylko pytanie czy wie ktos jak mozna zmienic strefe czasowa bo mieszkam w Anglii i pokazuje mi czas Polski? Szukalem w ustawieniach i nic nie znalazlem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      W moim odtwarzanie jest OK.
      Czasem byly zawieszenia brak teakcji na pilota np po wielu zmianach kanaliw i reset byl niezbedny a le czasami sam dochodzil do siebie.
      z wad dodan zaniki sygnalu przy gestym zachmurzeniu co jest dxiene bo na dekoderze fergusona ibkonwerterze sharpa takich sytauacji nie miewalem.
      Ale ogolnie jestem zadowolony jakisc ovrazu i dzwieku super szybkosc dzialania i nenu idealne.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Proszę o poradę – jak przestawić kolejność programów na liście ULUBIONE. Dekoder Evobox, TV Polsat.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      [quote]Cześć

      4. nie pamięta miejsca przerwania oglądania nagranego programu – katastrofa
      [/quote]

      Małe sprostowanie. Jest opcja wznowienia oglądania po wybraniu pozycji i naciśnieciu klawisza opcje i wybranie z menu WZNÓW – to duży plus chociaż wygodniejsze byłoby naciśniecie klawisza pley i wtedy ewentualnie pytanie od poczatku czy od ostatnio ogladanej sceny – ale ważne, że jest. Wznów nie pojawia się zawsze trzeba obejrzec kilka minut nagrania.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Evobox to jest już mój trzeci doekoder z Polsatu i obsługę uważam za tragiczną.
      Widać, że zaprojektowali go informatycy i nikt potem go nie sprawdził pod względem people friendly.
      Poprzedni pokazywały obecny kanał i następny jaki będzie (HD5000) teraz muszę kilka przycisków nacisnąć, żeby to mieć.
      W poprzednich dekoderach do opisu programu wystarczyło nacisnąć „i” i potem drugi raz „i” w Evobox jest kolejna kombinacja przycisków. Na jaką chol…ę jakiś idiota tak to skomplikował, a przykładów mógłby jeszcze przytoczyć
      Swojego czasu ktoś zastanawiał się jak zmniejszać ilość mikroruchów, aby obsługa była łatwiejsza a teraz coraz trudniej się obsługuje urządzenia, bo coraz więcej zostawia się w rękach informatyków nie ludzi.

Viewing 29 reply threads
Reply To: Test Evobox PVR – udany dekoder Cyfrowego Polsatu
Your information: