Test ASUS P5262007-11-30T11:45:48+01:00
Viewing 10 reply threads
 • Author
  Posts
  • Kan
   Keymaster
   Liczba postów: 31072

   Nowy PDA i telefon firmy ASUS – model P526 to laureat nagrody IF Award 2007 w dziedzinie designu i jakości. Niewielki – o wymiarach 110 x 58 x 15.4 mm m) – P526 waży tylko 115 g . Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla odbiorcy biznesowego. Przenośny mini komputer poza korzyściami wynikającymi z zastosowania systemu Windows Mobile 6 pozwala na korzystanie z nawigacji – urządzenie to jest bowiem wyposażone we wbudowany odbiornik GPS – SiRF Star III. Przez integrację wielu popularnych funkcji usług mobilnych – Windows Live, Asus P526 umożliwia pozostawanie w stałym kontakcie ze znajomymi oraz szybkie wyszukiwanie wymaganych informacji.

   Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Test ASUS P526

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140032

   Braki (IMHO oczywiście) w teście:

   1/ ile wpisów w książce telefonicznej ? Są/brak grupy/kategorie ?

   2/ ORGANIZER ? NAJWAŻNIEJSZA FUNKCJA dla biznesmena, o której autor testu jedynie wspomniał !

   3/ aplikacje dołączone przez Asus do zestawu ? czy obsługują język polski (Meeting Time Planner; Remote Presenter) ?

   4/ gwarancja ?

   5/ serwis ?

   6/ wsparcie użytkownika ?

   7/ obsługa formatu PDF ?

   8/ wyzwalacz aparatu na bocznej ściance ? TAK/NIE

   9/ programowanie klawiszy ?

   10/ wyszukiwanie głosowe ?

   PRZECIW Asus p526

   1/ brak polskiego (lub nawet "polskawego") T9

   2/ zdecydowanie za mała klawiatura

   3/ pół obszaru roboczego ekranu zajętego przez wirtualną klawiaturę – może doczekam się dołączania do aparatów z tzw. "górnej półki" rozwiązań takich jak http://www.thinkgeek.com/computing/input/8193/ – dla biznesmena dopłacenie za takie urządzenie to jak dla mnie zjeść bułkę z masłem `(|;-)

   4/ brak karty pamięci w zestawie

   5/ brak UMTS/HSDPA/WLAN

   6/ brak nawet pseudoflasha w aparacie foto

   7/ klikółko (eufemistycznie nazwane "pokrętłem wybierania") z prawej strony obudowy – zapomniano o osobach leworęcznych. IMO powinno być w miejscu włącznika zasilania (jak "roller" w myszy komputerowej), a włącznik zasilania należy przenieść na górną krawędź obudowy i zagłębić (jak w Nokiach).

   Drobne uchybienie w tekście:

   * "głośnik stereo" – chyba 2 ? `(|;-)

   Na zakończenie:

   Nigdy nie czytam do końca (a tym bardziej nie komentuję) słabych testów. Szkoda mojego cennego czasu. Proszę potraktować moje uwagi jako niezobowiązujące propozycje w celu ulepszenia zawartości testów przeprowadzanych w przyszłości. DOBRA ROBOTA – TAK TRZYMAĆ !

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140032

   do laika:

   jeśli stać cię na dokupienie sobie wymienionego przez ciebie gadżetu, to możesz sobie dokupić również kartę pamięci, czyż nie?:)

   po co w teście pisać o wsparciu dla użytkownika, gwarancji, serwisie? przecież to oczywiste, że tego typu urządzenie takiej firmy te usługi oferuje, bo inaczej nie mogłoby zaistnieć na naszym rynku.

   ponadto o poleceniach głosowych w teście jest mowa

   podsumowując – nie jestem co prawda biznesmenem, ale chętnie wypróbowałbym tę zabawkę:)

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140032

   laik wielki krytyku po co ci wiedziec czy obsluguje format PDF jak ma system operacyjny i mozna sobie wgrac program do obslugi takowego formatu

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140032

   Witam jestem uzytkownikiem Asusa P526 od blisko miesiaca. Przyzan ze urzadzenie zachowuje sie znakomicie,Tak od strony technicznej jak i systemowej urzadzenie zachowuje sie super. Nie wiesza sie a po prawidłowej konfiguracji Automapy 5*, cieszyc sie mozna znakomita nawigacja w 3D wraz z widokiem budynków oraz wysmienitym odbioren sygnału GPS, dzieki wbudowanemu odbiornikowi Sirf Star III. Goraco polecam ten produkt.

   WADA: Brak modułu WIFI, ale zalezy dla kogo. Mnie nie jest on wogóle potrzebny. Pozdrawiam

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140032

   Mam go od ponad roku.

   plusy:

   nie ma żadnych ograniczeń w zapisywaniu danych poza pojemnościa karty (jak na razie korzystam z pamięci wbudowanej i nawet zdjecia nie potrafią zbytnio go zapchać – dlatego do tej pory nie dokupiłem pamięci),

   organizer funkcjonalny i wielokrotnie mi pomógł (to dla laika – chyba nie ma żadnego takiego urządzenia bez organizera 😀 ) dodatkowo sam się przełącza mniędzy trybami – standart, cichy, spotkanie w zalezności co ustawimy w organizerze a dodatkowo liczba alarmów (budzików i ustawień w organizerze) nie wydaje sie miec końca…

   wielokrotnie mi spadał (i to z kilku pięter) i poza drobnymi rysami na obudowie nic sie nie stało,

   działał w każdym kraju w którym byłem z każdą kartą sim czego nie moge powiedziec ani o noki 6500 ani o ericcsonie walkmenie, którego używają moja żona i córka a ja czasami korzystam (jakieś ograniczenia krajowe i fabryczne – nie znam sie tylko porównuję :::D ),

   pełna swobodna współraca z komputerem na XP z oporami na Viście (blue tooth i kabel USB) innych komputerów nie mam,

   bateria działa bez zarzutów a nawet czasami mam wrażenie, że padnie (brak kresek w ikonce baterii) a mogę dość długo pogadać.

   minusy:

   brak dostępnego dodatkowego oprogramowania chodzi mi o gry itp bo office działa 😀

   aparat nie ma zoomu optycznego ani lampy, filmiki w najgorszej rozdzielczości – dlatego ich już nie robię,

   słabo jeżeli chodzi o zapisywanie numerów i kontaktów w porównaniu do rozwiazań noki ale lepiej moim zdaniem niz w ericcsonie,

   nie wysyła polskich znaków w sms a wizytówki nie są w formacie telefonów,

   comendy głosowe mimo synchronizacji nie działają wogóle a dodatkowo, żeby je uruchomić trzeba nacisnąć specjalny przycisk – to po co to wogóle?

   dzwięk niby polifoniczny – ba stereo – ale każde nagranie głosu cyfrowego lub awatarów w serwisach czy na stronach internetowych jest kompletnie niezrozumiałe – zwłaszcza w jezyku angielskim – co wielokrotnie utrudniało mi życie.

   to chyba tyle – kupiłem go przypadkiem na wyprzedaży w mediamarkt – jako telefon nie dokonca jestem zadowolony ale też mnie nie zawiódł – co ericcsonom zdarzało się nagminnie, jako mp3 (albo i 4 licząc filmy) całkiem całkiem choć brak mi do niego gier jako ORGANIZER doskonale.

   nie potrafie go polecic ale i nie moge powiedziec, że jest zły. przywiązałem się do niego i raczej go nie zmienię. acha z GPS nie korzystałem ani razu więc ciężko cos powiedzieć.

   jako mini komputer sie nie sprawdził ale zakładam, że to jest początek – zwłaszcza funkcje multimedialne wymagają dopracowania.

   touchpad wydaje sie byc niezniszczalny (po tym co go spotykało :D)

   pozdrawiam

   Perun

   podsumowując

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140032

   Nie mówcie nic o Viście, bo jak o nim słyszę, to niedobrze mi się robi, boże…, zaraz zwymiotuje…, Vista to śmietnik, miałem Vistę…, dziękuję, postoję…, przeniosłem się na XP Pro, bo Vista jest niestabilna w 98%.

   Powodzenia z Nieudaną Vistą.

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140032

   niestabilne to masz myśli i rozumowanie…vista jest bardzo stabilna…inną sprawą jest to że jest idioto-odporna…powodzenia z xp…niech pomyśle…viste pewnie miałeś 30 dni…a później brakło pomysłu na aktywacje…nie to co poczciwy xp pozdr

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140032

   Telefon fajny tylko zastanawia mnie czemu mój ładuje się tylko wtedy jak jest WYŁĄCZONY i co zrobić żeby tom tom działał?

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140032

   :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 :lol :lol 😮 😮 😡 😡 😀 😀 😀 😎 :> :> :> 🙄 :> :> :> :> :> 😉 🙁 🙁 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

  • Poldi
   Member
   Liczba postów: 253

   Ostatni wpis dwa lata temu.Telefon taki sobie.

Viewing 10 reply threads
Reply To: Test ASUS P526
Your information:
https://linebet-bangladesh.com/en/mobile