Jesteś tutaj:---Raport: Przyszłość roamingu w Europie: Większa konkurencyjność czy więcej przepisów?
Raport: Przyszłość roamingu w Europie: Większa konkurencyjność czy więcej przepisów?2011-11-08T12:31:11+01:00

Start Forum Rynek Wyniki i sprawozdania finansowe Raport: Przyszłość roamingu w Europie: Większa konkurencyjność czy więcej przepisów?

Viewing 3 reply threads
 • Author
  Posts
  • Kan
   Keymaster
   Liczba postów: 31072

   Badania przeprowadzone na zlecenie Telekom Austria Group wskazują szczegółowo wady obecnej propozycji, przygotowanej przez Komisję Europejską. Przewidywane jest min. odseparowanie roamingu od usług krajowych począwszy od 2014 roku i zobligowanie operatorów telefonii komórkowej na terenie Unii Europejskiej do zapewnienia obszernego dostępu dla operatorów MVNO.

   Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Raport: Przyszłość roamingu w Europie: Większa konkurencyjność czy więcej przepisów?

  • mumin79
   Member
   Liczba postów: 468

   W UE nie powinno być w ogóle roamingu.

  • LesH
   Participant
   Liczba postów: 3914

   Oczekiwałem, że z czasem zostanie zniesiony roaming wewnątrzunijny w sensie opłat za rozmowy i MMS-y przychodzące oraz honorowania abonentowi jego krajowych, 'ojczystych’ stawek i warunków za rozmowy, smsy i MMs-y wychodzące oraz mobilny transfer danych. Jednak z powyższego newsa i raportu widzę, że się na to jak na razie nie zanosi… 🙁 Skoro Unia aspiruje lub pretenduje swego rodzaju odzwierciedlania 'Stanów Zjednoczonych Europy’, to również warunki cenowe usług mobilnych powinnu zmierzać ku upodobnieniu się względem świadczonych wobec abonentów w USA, podróżujących sobie za stanu do stanu z telefonem, smartfonem, tabletem czy komputerowym modemem 2G/3G/4G. Ale to nie będzie tak do przodu hop, ponieważ operatorzy, przerażeni rezygnacją z zysków na roamingu, szybko zaczną udawać Greka. Plajtującego.

  • PROZAK
   Participant
   Liczba postów: 1972

   Bardzo ciekawe rozwiązanie szykują, roaming krajowy odłączony od roamingu międzynarodowego. Wybieramy bez zmiany numeru czy abonamentu innego operatora jeżeli ten nam nie odpowiada na połączenia zagraniczne i to niekoniecznie krajowego. Ten pomysł może przynieść korzyści klientom, ale uwolnienie w 2016r blokady cen detalicznych zapewne poskutkuje wzrostem cen połączeń komórkowych, i to jak bywa w takich przypadkach, nastąpią kosmiczne podwyżki. Jak kota nie ma to myszy harcują.

Viewing 3 reply threads
Reply To: Raport: Przyszłość roamingu w Europie: Większa konkurencyjność czy więcej przepisów?
Your information: