Jesteś tutaj:---Połączenia w sieci Orange będą tańsze
Połączenia w sieci Orange będą tańsze2008-11-20T13:01:12+01:00

Start Forum Operatorzy Operatorzy komórkowi Połączenia w sieci Orange będą tańsze

Viewing 8 reply threads
 • Author
  Posts
  • Kan
   Keymaster
   Liczba postów: 31072

   Od nowego roku PTK Centertel obniży o 10 procent stawkę MTR, czyli rozliczeń międzyoperatorskich. Obecnie wynosi ona 33 groszy za minutę. Jednak nie jest to zalecany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej poziom obniżki – powiedział Gość Radia PiN: Grażyna Piotrkowska – Oliwa.

   Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140081

   A te ceny są netto czy brutto?

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140081

   Brutto.

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140081

   boja aie tych niskich mtr.ksiegowe niuanse,przesuwanie kosztów itp..kluczem bedzie cena transmisji danych na ktorej od lat3 zarabia krocie choc dopiero teraz pokazjuja wyniki ze w przychodach ptk centertel to24%..duzo

  • biotyt
   Member
   Liczba postów: 40

   Era, Plus czy Play nie protestują. Play nawet jest za obniżkami by w dłuższej perspektywie zejść do MTR równego 0zł.

   Rozumiem, że klienci Orange mogą pożegnać się z wyczekiwanymi obniżkami stawek poza sieć przez kolejne 3 lata. Jeśli tak będzie to stracą klientów jeśli inni operatorzy obniżki zaakceptują.

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140081

   Orange to sieć skostniała. Rynek podzielony i uważają, że mają tyle klientów, że nie muszą już nic robić i tylko podnoszą ceny. Stałych klientów zaczęli olewać i nie da się już wynegocjować korzystnych bonusów w propozycji abo na 12 miesięcy tak jak to było jeszcze z pół roku temu. A wszystko to zaczęło się od wymyślania co roku nowego, coraz mniej korzystnego planu taryfowego, w którym coraz mocniej przykręcano kurek z pakietami obniżającymi koszty rozmów. Teraz dochodzi do takiej paranoi, że z innych sieci do Orange dzwoni się taniej niż w obrębie ich sieci. Za pół roku kończy mi się kolejna roczna umowa i jak do tego czasu nic się nie zmieni to podziękuję im bez żalu za 8 letnią współpracę.

  • biotyt
   Member
   Liczba postów: 40

   zxc: Ja też uważam, że nowe abonamenty są gorsze. W Nowym Twoim Planie jakby zrobili kilka zmian, obniżyli stawki to było by rewelacyjnie. Tam każda wybrana zniżka, darmowe numery, wieczory i weekendy itp. wliczały się w kwotę abonamentu. Nawet jak ktoś mało korzystał z rozmów, a dużo z Internetu mógł sobie wziąć np. 25 zł do wszystkich sieci + Orange Free za 60 zł a jego abonament wynosił wtedy 85 zł i do takiego dostawał odpowiednio tańszy telefon. Abonent mógł sobie w trakcie umowy zmieniać usługi w ramach kwoty zobowiązania lub zwiększyć tymczasowo kwotę zobowiązania, potem wrócić do starej. Teraz obniżyli trochę stawki, a pakiet do wszystkich traktują jak abonament. Za resztę usług trzeba dodatkowo płacić, a prezenty gratisowe są dość marne! Powoduje to, że klient bierze niższy abonament by pozostawić sobie rezerwę pieniężną na dodatkowe usługi, a za ten telefon płaci absurdalnie wysoką cenę do tego abonamentu. Klient przedłużający umowę dostaje niby wspaniałą ofertę z perspektywy aktualnej taryfy, ale patrząc na to co miał w Nowym Twoim Planie ma się kiepsko do zaproponowanych warunków przedłużenia. Klientów na kartę ostatnio prawie już nie pozyskali, abonentów też najmniej. W tym kwartale pewnie dużo osób będzie przedłużać umowy i nie zdziwię się jeśli ten kwartał Orange zakończy na minusie.

  • johnny-18
   Member
   Liczba postów: 1015

   i pomyśleć, że dawna Idea oferowała całkiem przyzwoite stawki kiedyś… No ale wtedy musieli zdobywać klientów…

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140081

   Play lubi mówić dużo i dość barwnie – gada że chce obniżki mtr do 0zł,ale jest to tylko maska,bo to nie Play decyduje. Zresztą Play całą swoją strategie opiera na mówieniu dużo,a prawda jest taka że te ich taniej do niż z do z to również bajka,bo przecież w Orange z do z płaci się nawet 3 gr….

Viewing 8 reply threads
Reply To: Połączenia w sieci Orange będą tańsze
Your information:
https://linebet-bangladesh.com/en/mobile