Start Forum Sprzęt Telefony – pozostali producenci i inne tematy Pozostali producenci Pięć gadżetów, które zabił telefon komórkowy

Viewing 14 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Nazwanie komórki „tylko telefonem” jest obecnie niezbyt mądre – te małe kieszonkowe urządzenia mają już tyle funkcji, że znacznie lepiej pasuje do nich określenie „przenośny komputer”. I to z dodatkami.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Telefonu komorkowego uzywam tylko do rozmawiania.

      🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      telefon nigdy nie zastapi cyfrówki – ci to tak myślą są idiotami, odtwarzacza mp3 także – jakośc dzwięku bez porównania. Co jest do wszystkiego to jest do niczego!!!

    • Wolverine
      Member
      Liczba postów: 37

      HeHe, więc współczuję Ci teelfonu, jaki masz 😀 Bo to musi być jakiś rupieć, skoro masz takie pojęcie. Z aparatem to rzeczywiście nieczęsto się zdarza, że jest konkurencyjny, lecz z odtwarzaczem przesadziłeś. Wszystko zależy od tego co i do czego porównujesz.

      Jeżeli porównujesz aparat 8MPx z komórki do zaawansowanej lustrzanki, to nie tylko komórka ale także 99,9% kompaktów (nawet z górnej półki) wysiada! Jednak, jeżeli porównasz do aparatu, który jeszcze dwa lata temu był szczytem marzeń, to dziesiejsze "komórczaki" bez problemu je eliminują. W zasadzie powoli jedynym, czego komórki nie mają to zoomy (o telezoomach nie wspomne). I tutaj widzę wyższość Panasonica DMC-TZ3, który był kompaktem roku 2007 nad SE 905 😉

      Odtwarzacz mogą zastąpić bez problemu. W swoim SE mam kartę microSDHC 16GB i uwierz mi, że zmieści się tam spooooro muzyki i zdjęć. A po co nosić kilka urządzeń?

      Pozdr

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Słusznie 'Wolverine’, ale i zoomy optyczne bywają stosowane od 2007 roku. Przykładem jest Samsung SGH-G800 i jego następcy tej serii, gdzie zastosowano 3x (krotny) zoom optyczny z pryzmatem. Sądzę, że inni producenci pódą w te ślady, powiększając jeszcze zakres zoomu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      to wcale nie jest takie głupie – naukowcy przestrzegają przed wpływem fal radiowych na mózg i dlatego ja np. ograniczam się do krótkich rozmów, a resztę załatwiam sms-ami lub mailami. komórka przydaje się też jako kalendarz i organizer oraz budzik i zegarek. a także jako dysk zewnętrzny w sytuacjach kryzysowych:) rozmowy wcale nie są już tą najważniejszą funkcją

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      W tym zestawieniu z całą pewnością brakuje nawigacji

      satelitarnej, popularnie zwanej GPS.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      jak dla mnie komorka to po1 modem do internetu edge/3g,po2 aparat 3,2 zupelnie wystarcza mi do tego co chce uwiecznic tu i teraz,3 dyktafon.DOPIERO na4 miejscu rozmowa,potem mp3 ale rzadko..

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Zan skoro taki z Ciebie zawaliście mądry człowiek to poleć tu każdemu jaką cyfrówke powinien kupić itp itd

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      niektórzy tu za bardzo ostrych słów używają, jeśli według was argumenty tylu "tępe dzieci" "kretyn" itp. mają jakiś sens to wracać do piaskownicy i bluzgać na siebie cały dzień. A wracając do tematu, to jakim problemem jest wpakować w telefon te same procki odpowiedzialne za odtwarzanie MP3 czy zdjęcia? czytacie czasem co piszecie?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Ja też uwielbiam wypowiedzi osób które tak pięknie

      potrafią używać różnych epitetów w stosunku do innych

      osób, natomiast nie są w stanie wnieść nic rzeczowego do

      dyskusji.

      Wracając do kwestii właściwej dyskusji to nie można się

      do końca z Tobą zgodzić, bo o ile jeśli chodzi MP3 w

      telefonie to jest prawdą to co napisałeś i też jestem

      zdania, że telefon jest w stanie w pełni zastąpić

      odtwarzacz MP3 to w przypadku aparatu cyfrowego nie

      jest to już takie naturalne. Co prawda można w telefon

      władować procesor od aparatu, pozostaje jednak kwestia

      optyki. Jakoś na dzień dzisiejszy nie jestem sobie w

      stanie wyobrazić wpakowania do telefonu całek optyki z

      bardziej zaawansowanego kompaktu. Inną kwestią jest,

      że jakość zdjęć oferowanych przez telefony zupełnie

      wystarczająca do zrobienia jakiejś fotki na weekendowej

      imrezce.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      W ciemno mozna pokazac palcem kto tutaj nie przekroczyl wieku lat 15. Jedyne co mnie w tej sytuacji pociesza to nadzieja, ze sie z tego wyrasta…

      BTW> DavidPL mozesz pisac normalnie? Wstawianie entera po kazdej lini jest niezgodne z netykieta o kulturze nie wspominajac. Zadnego powodu, poza zupelnie dziecinnymi nie potrafie wymyslic dlaczego ktokolwiek mialby w ten sposob utrudniac innym czytanie komentarzy…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Chciałbym, ale nie mam pojęcia jak to zrobić, bo w

      poprzednim poście enter wstawiłem tylko raz. Być może

      jest to wina przeglądarki Chrome.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      To i ja dorzucę swoje trzy grosze w tej dyskusji. Po pierwsze dla mnie komórka musi być względnie mała i dość płaska. W tej chwili mam SE K770i i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o aparat – mam Canona Ixus 30 (3,2 mln pixeli) który kiedyś kosztował mnie 840 zł i to była okazja z Allegro – takie chodziły po około 950 zł – 1000 zł. Nie mam zamiaru go jak na razie wymieniać. Ilość pixeli w zupełności wystarcza, jakość fotek jak na ten kompakt jest super – procesor Digit II, optyka Canon, metalowa obudowa, oryginalny Made in Japan. I używam go dość często, ale nie zawsze mam go ze sobą. Wtedy gdy chcę zrobić jakąś fajną fotkę lub krótki filmik używam telefonu. Zaznaczam, że mam prawie dwuletnią córeczkę i naprawdę mam wiele okazji do robienia zdjęć. I powiem że aparat w telefonie wystarczyłby 2 mln pixeli z tą jakością co SE K750i. Telefon ma robić "awaryjne" zdjęcia przy braku Canona. I na pewno nie zdecydowałbym się na pozbycie się cyfrówki. Co do zoomu to bezsens pakowanie optycznego zoomu do telefonu lub jakiejś wyczesanej optyki. Producenci na pewno byliby w stanie zaoferować aparat telefoniczny naprawde z super optyką, tylko miałby wymiar cegły z początkó Centertela w latach 90-tych, a nie o to przecież chodzi. Co do MP3 – używam rzadko , ale jakość wystarcza. Dużo zależy od słuchawek – tak jak z głośnikami w samochodzie. Zeby grało to mają być dobre głośniki a nie badziew z marketu i odtwarzacz Pioneer dla szpanu. Ma grać a nie szpanować wyglądem, ale to moje zdanie. Jeśli chodzi o MP3, gdybym uprawiał joggig lub cokolwiek innego robił, przy tym słuchał MP3, na pewno kupiłbym sobie jakiś konkretny odtwarzacz. Co do funkcji PDA w telefonie to przyznam, że nie gardzę nadmiarem funkcji, bo są przydatne. Jeśli chodzi o GPS – mam odbiornik TomToma który łączy się prez Bluetooth z fonem i działa w programie Naviexpert. Może nie rewelacja, ale wystarcza. I nie mam problemu żeby się martwić do której kieszeni wepchać normalną nawifację, żeby ktoś jej nie zaje….. z samochodu. Po prostu biorę telefon i wychodzę, a nadajnik zostaje w schowku samochodowym. Złodzieja nie kusi, a działa. A poza tym to nawigacji używam sporadycznie i nie dla szpanu jak część osób. Napiszę tylko, że nie wpatruję się w ekranik tylko słucham lektora który mówi trasę (a w zasadzie to lektorka nie lektor :-). A telefoni leży w na półce tam gdzie zawsze leży jako telefon i nie musi być na wprost oczu jak niektórzy sobie to ustawiają. Zasłaniają sobi widok na drogę, wystarczy przecież słuchać co mówi np. Hołek w Automapie. A nie trzeba szpanować tym ekranikiem, bo nie ma czym. Zaszpanować to ja sobie mogę alusami lub wydechem. Co do innych bajerów w fonach, to bezsensem jest pakowanie głośników stereo, akceleratora 3D do grafiki w grach, tunera TV DAB i analogowego. Chyba że przy tunerze będzie też i projektor obrazu na ścianę (LG i Samsung planują takie). Tylko wtedy przydałoby się zasilanie które to pociągnie. To chyba wystarczy, bo zostanę wpisany do listy rekordzistów najdłuższych komentarzy. Pozdro.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139985

      Dla mnie telefon musi mieć system operacyjny i obsługę GPRS. Co do nawigacji to używam – "nawigacji NaviExpert" – w wersji premium, gdyż ona potrafi omijać korki samochodowe, a to dla mnie ważna cecha.

      Gdy używam "NaviExpert", to nie muszę się martwić o aktualizacje map itp. W tym artykule redaktor zauważył, że takie aplikacje jak NaviExpert – to przyszłość. Brawo!

Viewing 14 reply threads
Reply To: Pięć gadżetów, które zabił telefon komórkowy
Your information: