Jesteś tutaj:---Parapodatek od smartfonów i tabletów uderzy w producentów i konsumentów
Parapodatek od smartfonów i tabletów uderzy w producentów i konsumentów2014-12-04T12:46:00+01:00

Start Forum Rynek Rozliczenia i płatności Parapodatek od smartfonów i tabletów uderzy w producentów i konsumentów

Viewing 3 reply threads
 • Author
  Posts
  • Kan
   Keymaster
   Liczba postów: 31072

   ZAiKS i inne organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (OZZ) domagają się rozszerzenia opłaty reprograficznej na tablety i smartfony. Kwota podatku miałaby wynieść od 1,5 do 2% wartości każdego urządzenia. Próba przerzucenia kosztów opłaty na operatorów, którzy są stosunkowo łatwi do identyfikacji i do późniejszego jej egzekwowania spowoduje, że ostateczny koszt poniosą nabywcy urządzeń – konsumenci – mówi Krzysztof Szubert ekspert BCC, minister ds. cyfryzacji w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC.

   Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Parapodatek od smartfonów i tabletów uderzy w producentów i konsumentów

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140072

   Świetny artykuł. Jak widać każdy chce sięgać po nasze pieniądze. Szkoda tylko że nie powiedzą gdzie je zdobyć bo zarobić się nie da

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140072

   Dzięki producentom sprzętu elektronicznego wzrasta sprzedaż muzyki i filmów dystrybuowanych w postaci elektronicznej. Wyobraźmy sobie świat w którym znikają smartfony, odtwarzacze MP3 itp. Dla wydawców muzyki i filmów oznaczałoby to bankructwo. W dzisiejszej sytuacji ZAiKS powinien całować po rączkach producentów sprzętu, a nie ich obciążać dodatkowymi opłatami.

  • wlo
   Participant
   Liczba postów: 1135

   Ja po raz kolejny zapytam – czemu procentowo się ustala ten „podatek”? Dlaczego ktoś kupujący urządzenie droższe, ale nie słuchający muzyki czy innych materiałów objętych ochroną autorską, ma płacić więcej kilka razy niż ktoś kto kupuje sprzęt za 300 złotych i ma całe dyski, karty itd. zapełnione kradzioną muzyką?

Viewing 3 reply threads
Reply To: Parapodatek od smartfonów i tabletów uderzy w producentów i konsumentów
Your information:
https://linebet-bangladesh.com/en/mobile