Start Forum Inne Nie daj się oszukać Numer wylosowany – powiedz NIE telemarketerom

Viewing 6 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Numer wylosowany – powiedz NIE telemarketerom

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Numer wylosowany a dzwonią do mnie z ofertą z mojego miasta. Handel danymi kwitnie a losowanie numeru to tylko przykrywka. Popieram projekt.

    • pnyczaj
      Member
      Liczba postów: 135

      Zdecydowanie popieram projekt, bo jest to jedyna szansa na ucywilizowanie wszelkich form marketingu bezpośredniego. Jednak warunkiem jest objecie listą Robinsona (nazwa od rozwiązania kanadyjskiego) wszelkich form marketingu tj. od telemarketingu, przez e-mail i SMS, aż po tradycyjna pocztę. Po pewnym czasie także firmy docenią to rozwiązanie, bo marketing nie będzie już tak znienawidzony.

    • wlo
      Participant
      Liczba postów: 1135

      Losowany… Pierwszy raz losowany – owszem, ale jak stwierdzą, że ktoś odbiera dzwonią ile wlezie. Widać to po numerze dzwoniącym.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Super sprawa. Dobrze by też było aby na taką listę można było wpisać również adres e-mail.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Kochani, ja często odbieram oferty i propozycje prezentacji bo to jest dla mnie zabawa. Wygląda to tak. Dzwoni pani z propozycją uczestnictwa w prezentacji.
      -Dzień dobry mam dla pana miłą wiadomość, został pan wylosowany do uczestnictwa w prezentacji stosowania naczyń kuchennych….i dalej bla, bla,bla.
      Na koniec zachwycona, że ją cierpliwie słucham z wielkim namaszczeniem podkreśla jakim to jestem szczęściarzem, ponieważ za uczestnictwo w prezentacji zostanę nagrodzony znakomitym prezentem, którym jest zestaw kosmetyków i dodatkowo wielokolorowa automatyczna parasolka z zaczepem do mocowania na przegubie ręki co gwarantuje, że ten cenny przedmiot nie zostanie nam porwany przez wiatr podczas wietrznej ulewy.
      Ja cierpliwie wysłuchawszy stwierdzam, że owszem jestem gotów uczestniczyć w prezentacji nawet kilka godzin ale za każdą godzinę uczestnictwa życzę sobie sto złotych.
      W tym momencie zwykle nastaje chwila ciszy a po chwili nieporadne przekonywanie, ale ja nie ustępuję.
      Takie rozmowy kończą się różnie, ale ja mam satysfakcję, że zgodnie z zasadami każdy ma prawo do przedstawiania swojej oferty a po to są telefony aby się przez nie się kontaktować. Tym przecież różnimy się od zwierząt że potrafimy rozmawiać, no i jeszcze korzystać z najnowszych osiągnięć techniki. Pozdrawiam Wszystkich fanów internetu.
      Wojtek Karaś.
      Skierniewice

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Cdbierając rozmowę mam prawo dokładnie wiedzieć KTO niepokoi, toteż najpierw to ja wypytuję szczegółowo dzwoniącego o imię, nazwisko, dokładne dane firmy (lub firm, jeśli jedna działa na zlecenie drugiej). Nie pozwalam się zbywać szybkim , niewyraźnym trajkotaniem, lecz każę sobie dokładnie powtarzać wątpliwe słowa, przeliterować nazwy, nazwiska itp. Pytam też grzecznie SKĄD mają mój zastrzeżony numer. Mam prawo stawiać te wszystkie pytania przed ewentualnym wzięciem udziału w ankiecie, skoro do mnie dzwonią. Wierzcie mi: telemarketerzy szybko odpuszczają sobie tak wnikliwego klienta, który bierze ich na spytki, przez co ucieka im cenny czas. Niejednokrotnie sami się rozłączają i pewnikiem sobie mój numer zaznaczają, by nie powtórzyć swego błędu i wtopy. Chyba, że bałagan mają i nie nadążają, kto z nich i do kogo już dzwonił.

Viewing 6 reply threads
Reply To: Numer wylosowany – powiedz NIE telemarketerom
Your information: