Start Forum Operatorzy Operatorzy komórkowi nieprawidłowe naliczenie za smsy w Play

Viewing 0 reply threads
  • Author
    Posts
    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Dzień dobry,

      w marcu br podpisałem umowę z siecią Play , przez około miesiąc wysyłając smsy z zapisanego w telefonie kontaktu do sieci T-mobile(+48664******), policzone one mi zostały jako smsy międzynarodowe( liczone 0,50pln/szt.)

      Ponownie taka sytuacja zdarzyła się w maju , gdzie system zweryfikował jednego dnia 10 takich smsów.

      Po parokrotnym zgłoszeniu problemu do biura obsługi abonenta , otrzymałem odpowiedz ze wina leży po mojej stronie ponieważ cytuje:

      „Wyjaśniam, że powodem rozliczenia wiadomości SMS jest brak zawarcia prefiksu międzynarodowego oraz numeru międzynarodowego dla Polski jest to 0048 lub +48 przed adresatem. Informuje, że powyższe określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 1 czerwca 2011 r. w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych (Dz. U. z dnia 27 czerwca 2011 r.). ”

      Zaznaczam iż smsy wysyłane były z zapisanego kontaktu zawierającego +48.

      Ponadto w dniu dzisiejszym wykonałem połączenie oraz wysłałem wiadomość sms na w/w numer wpisując go ręcznie z dialera nie podając prefiksu ani numeru międzynarodowego t.j 664****** , i sprawdzając przez internet w historii połączeń , zarówno połączenie głosowe jak i sms zostały przez system zapisane jako połączenia krajowe zawierające w numerze telefonu +48.

      Nadmieniam ze sytuacja ta dotyczy tylko podanego numeru.

      W związku z powyższym proszę o poradę czy faktycznie moje odwołania były bezzasadne czy prefiks nie powinien dodawać się automatycznie a smsy nie posiadające go nie wysłane bo niby jako smsy międzynarodowe ,swoją droga zastanawiam się do jakiego kraju powędrowały.

      w dniu dzisiejszym w związku z niezapłaceniem kwoty 119plz za te smsy zostało zablokowane mi konto , mimo iż odwoływałem się parokrotnie prosząc o kontakt telefoniczny z osobą rozpatrującą skargę w celu wyjaśnienia tej sytuacji , bo to chyba nie moja wina ze wysyłając smsy ,system co jakiś czas weryfikuje je jako niezawierające numeru międzynarodowego, skoro wysyłam je z książki kontaktowej telefonu gdzie kontakt zapisany jest z tym numerem.

Viewing 0 reply threads
Reply To: nieprawidłowe naliczenie za smsy w Play
Your information: