Start Forum Sprzęt Tablety Na czym czytać e-booki: czytnik czy tablet?

Viewing 4 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Na czym czytać e-booki: czytnik czy tablet?

    • mac
      Member
      Liczba postów: 338

      Jestem uzytkownikiem czytnika ebookow od paru lat. Czytnik mimo uplywu czasu sluzy niezawodnie (mimo, ze jego producent Pocketbook dawno go juz porzucil). Nie jest to urzadzenie idealne niestety. Czyta sie wygodnie, bez porownania z tabletem! Wiekszosc z poruszonych w artykule kwestii to szczera prawda. Niestety pominieto kilka rzeczy mniej wygodnych. Przede wszystkim by efektywnie wykorzystac urzadzenie trzeba miec ksiazke w formacie .epub lub podobnym (np .mobi). Wowczas da sie dostosowywac tresc do rozmiaru ekranu oraz warunkow otoczenia czy mozliwosci samego czytelnika. Rozmiar ekranu, zazwyczaj wciskany jest 6″ (sam taki mam) – to za malo, dlaczego? Dlatego, ze nie wszystko jest dostepne w .epub, a zazwyczaj mamy do czynienia z PDFami, z ktorymi te czytniki radza sobie znacznie gorzej. Na 6″ ekranie zycze powodzenia w czytaniu PDFa. W przypadku PDFow czytnik ebookow traci swe zalety i zaczyna tylko w***wiac. Ogolnie (nie tylko przy PDFach) daje w kosc wertowanie stron, ktore odswiezaja sie powoli – przy zmianie strony na nastepna tego tak bardzo nie czuc, ale jak strony sa 'wertowane’ to krew czlowieka moze zalac. Nie wiem jak produkty tej firmy (niby polskiej, a pewnie wszystko przyjezdza z wiadomo skad), ale moj czytnik kleka. Sytuacje ratuje troche wyszukiwanie, troche bo jak trzeba odnalezc cos mniej konkretnego lub unikalnego to juz nic nie daje. Jesli produkty tej firmy sa pozbawione chociaz czesci z tych mankamentow to chetnie sprobuje, ale na pewno nie wydam XXX zl by potestowac i potwierdzic, ze jednak nie …

    • bado33
      Member
      Liczba postów: 2

      zamówiłem ostatnio z aliexpress pl tablet chińskiej marki Teclast z zainstalowanym fabrycznie i windowsem 10 i androidem 5.1 i mozna aplikacje pobierać na androida jakie się chce do e-booków, wszystko, polecam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139989

      Ja korzystam od lat z czytnika, mam model z klawiaturą (wtedy to była nowość). Ale z niej nie korzystam. Polecam raczej najprostszy czytnik + lampeczka do czytania z media experta za 20zł i nie trzeba nawet podświetlania 😉

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139989

      Oczywiście, że czytnik. Próbowałem kiedyś na tablecie czytać więcej, to dla oczu to była tragedia. W końcu się wkurzyłem i poszedłem do ME po jakiś czytnik. Niby wziąłem ten z tańszych, a różnica jest mega

Viewing 4 reply threads
Reply To: Na czym czytać e-booki: czytnik czy tablet?
Your information: