Start Forum Sprzęt Nawigacje GPS iGO czy AutoMapa?

Tagged: 

Viewing 90 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      iGO My way, produkt węgierskiej firmy Nav N Go i AutoMapa to systemy nawigacyjne dla urządzeń PDA, które pomagają określić miejsca docelowe samochodowych podróży. Zdefiniują one dokładną lokalizację dzięki podłączonemu urządzeniu GPS. Umożliwiają one nawigację od punktu do punktu zarówno dla tras z jednym jak i wieloma miejscami docelowymi, przy wykorzystaniu definiowanych parametrów trasy. IGO czy AutoMapa – oba systemy mają to samo zadanie – określić i bezpiecznie oraz skutecznie prowadzić do celu. Mamy nadzieję, że pojedynek między tymi dwoma produktami podpowie, który jest lepszy.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: iGO czy AutoMapa?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Mojej ulicy ( ul. Mała w Chotomowie ) nie ma i nie było w Automapie 3…. i 4, natomiast jest w Autopilocie i w IGO które to jest ponoć takie mało dokładne według pow.tekstu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Korzystam z AM i TomToma. Wg mnie tomtom jest łatwy i przyjazny dla użytkownika. W AM jest kiepski głos kobiecy czyta wszystko sztucznie a w tomtomie jest to lepiej wykonane… przyjemniej sie jedzie z tomtomem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      mam sie smiac? test? chyba ten paj…..c nie wyjechal poza biurko badz warszawe.czlowieku wez ta swoja am40 i wyjedz na wioski i zobaczysz to co ciebie zadziwi. w am40 bedziesz mial zarys ulic a w iGO ich NAZWY . takie testy to chyba robicie dla deb..li bo ktos kto pracowal na tych programach wie o czym ja pisze. ten test to dno a szkoda bo szanowalem ten portal

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      korzystałem z i-go, z najnowszego blaupunkta z wszytą mapą od mapymap, tomtoma i AM 3. i AM 4. Jak na razie AM niema konkurencji na polskim rynku. Zgadzam się z fitipaldim na europe (zachodnią) i-go a jak polska to tylko AM

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Automapa bez gadania a to drugie dziadostwo wsadzic mozna do kosza. liczy sie praktyka a nie teoria o sprzęcie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      iGO jest the best. Z AM miałem problemy konfuguracyjne i niezbędny jest praktycznie cały czas rysik. iGO mozna obsługiwac paluszkami, są duże ikony pod palce. Pokrycie polski jest wg mnie wystarczające, np. po Krakowie można śmigać jak po maśle.

      Ja dałbym inny werdykt: 4 do 5 dla iGO ;-D

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Porównywałem iGO z Automapą4. Na początku AM4 wydawała mi się best. Zwłaszcza demo trasy lepiej rozwiazane niż w iGO. Natomiast jeżeli chodzi o dokładność, to dziwne, ale w rejonie, gdzie sprawdzałem dokładność (małe miejscowości w beskidzie zywieckim) to iGO o głowę przewyższa AM4 na której nie było połowę dróg i przejść granicznych!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      iGo nie ma sobie równych. Test sponsorowany chyba przez producenta.

      Interface AM nie umywa się do tego z iGo. Nie wspomnę już o intuicyjności w menu. iGo RULEZZZZZZZZZ

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      miałęm doczynienia z aigo i tom tom igo jest dokładniejsze i wszystko wyszukuje a am nie wyszukuje miejsc które ma na mapie i auto mapa tak samo jak am

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Automapę wyrzuciłem z PDA – powód? wiele razy kierowała mnie w ulice z zakazem wjazdu(czyli pod prąd),w ulice których już nie ma od ok. 12 lat.W zachodniej polsce IGO 2007 ma 100 razy lepsze mapy bez takich karygodnych byków. Szkoda że IGO 2008 ma tak skopany interfejs. 2 miejse TOMTOM. Jeśli AM poprawi błędy w mapach i zrobi bardziej przejrzysty interfejs to może kiedyś się przesiądę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Od 2 lat przetestowałem 7 ( siedem ) programów nawigacyjnych. Jeśli chodzi o automapę to można ten program traktować jako ciekawostkę, która ma numerację budynków, ale w praktyce jest całkowicie bezużyteczna. Próbowałem tomtoma, destinatora, mapfactora, i inne, ale IGO nie ma sobie równych zarówno w Polsce jak i za granicą. W 2007 roku przejechałem busem po europie 60 tys. km. Tylko IGO nie miał większych błędów a jeśli nawet się jakiś zdarzył to szybkość działania pozwalała na natychmiastową korektę i płynność jazdy. Werdykt jest jeden… IGO jest the best.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      iGO wygląda niemal dokładnie jak MIOmap, ciekawe kto

      kogo skopiował!!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Sorki ,ale nie wiem co wam sie tak podoba w interfejsie IGO?? W/g mnie intuicyjniejsze jest od AM. Nie ma przeskakiwania miedzy mapą a kokpitem, jakieś durne horągiewki, ustawianie "przez", dopisywanie do ulubionych….. Korzystałem bez instrukcji z

      am i jakoś sobie poradziłem. , IGO bez instrukcji jest nie do opanowania….pełno jakiś podmenu itp itd….Na pewno jest szybszy od AM i dokładniejszy w Europie. Reszta to wielki plus dla AM

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      hej mam pytanie a mozna igo 2008 zainstalowac na kompie, czy to jest robione tylko pod pda;>… bo sciagnalem sobie najnowszy ale cos nie chce sie odpalac,/

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      korzystam z automapy w polsce a za granicą z i-go i innym też polecam tego rodzaju manewr !!!!!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      witam.zdecydowanie polecam iGO.AM gubi sie w polsce nie muwiac o europie nie ma w niej opcji sam ciezarowy i dlatego pcha takie autko prosto w centrum trujac wkolko ze mam zawrocic.Nie dopracowana totalnie.W iGO nie ma tego problemu.Tranzyt ciezarowka wytycza bezblednie i nie pcha w centrum a chce zaznaczyc ze jezdze na iGO 2006 wiec juz jest troche leciwe jednak mimo to prowadzi prawie bezblednie.duza ilosc poi lacznie z nazwami stacji co przy uzywaniu kart paliwowych na przyklad ma niebagatelne znaczenie.5 do 2 dla iGO.POZDRAWIAM.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      witam.Używałem AM i IGO ipowiem wam to co oczywiste IGO może i dla Europy ale AM wymiata ją w polsce jesli,jest jakieś ale to porówmajcie sobie dokładnośc IGO z AM 5.0. IGO nie zaprowadziło mnie pod numer Bramy w zabitej wiosce lecz w pole!!!!!!!a AM i owszem pod sam numer!!!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      testuje AM5 i iGO8, niestety AM wcale nie jest dokładniejsza, tam gdzie AM pokazuje zarys ulic iGO pokazuje nazwy, być może ma problemy z numeracją domów, ale znajduje ulice których AM nawet nie ma w spisie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      No cóż Koledzy ! Używam AM 5 i IGO 2006 Plus raczej na południu Polski i muszę stwierdzic że IGO jest o niebo lepsze od AM. Tak jak piszecie są miejscowosci ( i to wcale nie tak mało) gdzie AM ma tylko droge bez nazwy a IGO z nazwą. No i poza tym IGO jest o wiele szybsze przy samym kalkulowaniu trasy jak i przy "przeliczeniu" po zjechaniu z niej ( szczególnie ważne w miescie gdyż zanim AM przeliczy to juz jestes dwie przecznice dalej i znowu przelicza). IGO mogłoby mieć głosową informacje "fotoradar, zwolnij do 70 km/h" i większą dokładność ulic jednokierunkowych. Zdaję sobie sprawe ze nie ma navi IDEALNYCH ale z tych z którymi miałem styczność to IGO jest The BEST. Pozdrawiam uzytkowników wszystkich NAVI.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      IGO ma jeszcze jedną zaletę: planowanie trasy przez Europę. W AM5 nie da się zaplanować trasy z Polski do Niemiec, mimo że mam te mapy. Czyli jak na granicy mam się zatrzymać przełączyć mapę i zaplanować dalszą trasę?

      Wolę iGO2006!!! A w PL niby AM jest lepsza, ale zanim przeliczy trasę ponownie ja mijam dwie przecznice, jest bardzo wolna, dużo wolniejsza od iGo.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Dziwny test staroci powinniście stestować igo8 – pokrycie 90% i automapę 5.0.7 – pokrycie podobno 99%.

      Co do wyboru to powiem tyle że w automapie ciekawie wyglądaja zarysy budynków w igo niby jest obszar 3d z modelowaniem ale tylko w europie plus budynków jest mało ale mniejsza z tym według mnie dokładniejsze jest icho napewno znajdzie więcej małych ulic niż automapa napewno przeprowadzi nam trase przez europę i ma przyjemniejszy onterfejs.

      Natomiast nie ma tego zaplecza i tylu licencji co automapa dlatego w polsce za szybko się nie przyjmie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      mam auto mape 5 i powiem ze to jest przereklamowane g… chciałem sie przedostac raz przez kielce i autentycznie poprowadzila mnie do rzeki gdybym pojechal po jej mysli to bym po nurkowal teraz mam iGo i to jest mapa a te gadki ze jest nie dokladna to sobie włóżcie sa w niej nawet ulice na wsiach a w am nawet w miastach ulic brakuje

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      A co z punktami POI, w AM mamy pomocny programik Miplo Sync przy pomocy którego ustawiamy sobie jakie punkty chcemy pobrać do naszego programu (fotoradary, samochody z kamerami, suszarki itd.). Mam iGO 8 i AM 5 powiem wam że od roku dzięki tym punktom dopisywanym przez społeczność korzystającą z AM nie załapałem żadnego punkciku. Można wybrać wiele konkretnych punków które nas interesują. Niestety w iGO nie bardzo można uzyskać takie informacje. Poruszam się w szczególności po Polsce, ale przyznaję że w Europir prym wiedzie iGO.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      A moze warto wziac pod uwage jednak inna nawigacje a konkretnie ta marki Mio.Polecam Mio Moov 200PL.Teraz az do końca roku mozna pobrac darmową aktualizacje.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Testowałem AutoMapę na N95 i mam nieco odmienne wnioski. Szczegółowy opis:

      http://ralphocean.wordpress.com/2008/08/25/tes
      t-automapy-505-na-telefonie-htc-pda-z-gps/

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      dopiero co kupiłem nawigacje, ale i tak mogę powiedzieć coś na ten temat….media gps z biltemy. na początek destinator(nic ciekawego, ciągle czegoś było brak) następnie nowsza wersja i to samo. Ucieszyłem się z IGO8( goła wersja z mapami tak nie cieszy jak po małych modyfikacjach). I taki co tu mieszka ze mną w szwecji ciągle tylko mówił automapa the best. I stało sie….. wersja am5.05, ale po wpisaniu ulicy(owszem na jakimś szwedzkim zadupiu) cisza……Poczytałem więc że ten problem nie zdarza sie tylko w szwecji ale i w polsce i to naprawdę często. jak narazie IGO8, mapa (teleatlas) głos( tomek-tyskie) i przyjemność z jazdy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      kupiłem właśnie to ustrojstwo i powiem krótko w Trincu wpuściło mnie w osiedle, a jechałem tirem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Mam firmę transportową. Moi kierowcy robią rocznie ponad 800 000 km do niedawna używaliśmy auto mapy ale wyżucenie jej do śmieci i przejście na igo pozwoliło znacznie zredukować koszty spowodowane błędnym prowadzeniem przez AM.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja mam Blaupunkta TravelPilot Lucca 3.5 i dzisiaj dałem do przeróbki….mam wgraną najnowszą Auto Mapę i iGo 8 z aktualizacją z 30 lipca 2008…jeszcze nie zdązyłem wpełni przetestować obydwu ale po chwili zabawy odrazu bardziej spodobał mi się iGo…na dużym ekranie Blaupunkta wygląda EXTRA!!!…kuzyn sprawdzał iGo u siebie i twierdzi że jest rewelacyjny i bije na głowę AM…reszta wyjdzie "w praniu"pozdrawiam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Osobiście pracuję jako kierowca od 2 lat. Testowałem Automapę 5.0.5, IGO 8 oraz Miomap. Z tych trzech najgorzej wypada automapa. Ma rażącą niedokładność map w małych miejscowościach. Miomap ma dokładniejsze mapy, ale z kolei nie powiększa ulicy przy skręcaniu i niektóre skrzyżowania źle rozrysowuje, jest za to nieskomplikowana w obsłudze. Najlepiej wypada IGO 8. Ten system ma ogromną dokładność, dużo opcji i intuicyjność. Powiększanie jest płynne (co ma ogromne znaczenie przy sprawdzaniu drogi w całości i wracaniu do powiększenia. POZDRAWIAM

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Witam . od roku testuję AM5 i iGO8 automapa to kombinatorka a iGO nie kombinuje mowiąc krótko iGO jest konkretna prowadzi drogami asfaltowymi jak są objazdy a nie jak AM znajdzie polną drogę i wprowadza. a powiem więcej iGO jeśli objazd będzie znacząco wydłużał trasę a znajdzie drogę gruntową to zanim wprowadzi to zapyta czy akceptuję drogę gruntową. wszystko w temacie więc sami panowie widzicie jak to jest , a menu jest inne ale też proste ja w AM

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      tak jak mówisz, AM jak nie znasz terenu a przeważnie jak cel jest na obrzeżach miasta to cię prowadzi często gdzieś przez polne i najgorsze jest to że to nie jest wcale najkrótsza droga, ktoś może zaraz powiedzieć że trzeba pomyśleć i tratata, ale jak ktoś jest po 12godz. jazdy noc i mgła, tak mnie wyprowadziła w pole 4km, jeżdżę busem, nawrotka to nie problem ale mobil z zestawem to mógłby w szale pogryść navi, hehe.

      Pozdrawiam

      AM odstawiłem, z IGO nie miałem nigdy problemu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Mam igo 2006plus na europe i polske jest dobry

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Witam. Mam ASUS GO. Jest zajebisty. Jaka to jest wersja iGo? Gdzie i jak można zaktualizować?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ganiam po Polsce już od lat! Miałem Igo6 teraz mam Igo8. i AM5 dla "ciekawości" Dlaczego dla ciekawości? AM jest mistrzem wybierania nie nie optymalnej trasy! Sprubujcie sami Kielce Wrocław tylko nie walnijcie ze stołka jak zobaczycie jaką trasa prowadzi, a takich przykładów jest sporo w Polsce! Może i więcej ma bajerów ale czy ktośz nich korzysta w trakcie jazdy????????????

      I w dodatku szybkość przeliczania nie nadaję się w miasto! Zanim zrobi korektę to miniesz kilka przecznic! Próbowałem jeździć na AM bo chciałem się do niej przekonać ale czas jaki poświęcam na wprowadzenie trasy i poprawienie jej przebiegu poprzez punkty jest karygodny! AutoMapa do zabawy! Igo8 do jazdy!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Automapa- Zalety:Zobrazowanie nasycone wieloma informacjami (w tym radary, fotoradary, suszarki itp.). Wady: Nieaktualne mapy, długie uruchamianie, długie przeliczanie nowej trasy po zjechaniu z prawidłowej, mimo ustawień trasy najszybszej prowadzi przez małe miejscowości z b.kiepskimi drogami. Generalnie jestem zawiedziony. Już wolę MapaMap Easy fabrycznie zamontowana w Mancie. Ma ubogi interfejs ale przy tym jest bardziej przejrzysta, szybko się ładuje i lepiej wybiera drogi. iGo nie sprawdzałem ale kolega (zawodowy kierowca) mówi, że rewelka. Jak sprawdzę opiszę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      co prawda navke mam od niedawna , ale juz sie przekonalem ze IGO8 jest dokladniejsze od AM 5.2 – wczoraj wjechalem do wioski gdzie AM pokazwyala wylacznie droge glowna przez wioske , w IGO8 pokazalo jak bylo na prawde , w tej wiosce bylo wiele rozjadow do innych wiosek i bocznych ulic.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      AM 5.3 dobry interfejs mapa Polski jest dobra w dużych miastach poza są błędy nawet widziałem błąd drogi która nie istnieje od 80 roku. Geosystems lub AutoMapa ma bardzo stare mapy. Natomiast IGO8 bardzo dobre pokrycie map natomiast potrzebni testerzy map na Polskę, którzy rozgraniczą drogi polne, gruntowe itp.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      witam,

      czy IGO8 ma oznaczone numery budynków przy ulicach?

      pozdrawiam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      witam mialem igo 2006 na polske sie nie sprawdza ale na zachodzie tak.mam pecha pozyczylem znajomemu i skasowal mi cos i nie moge uruchomic programu moze ktos pomoze

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Jedna bardzo ważna róznica; AM nie szuka po kodach!!! Igo radzi sobie świetnie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      jechalem niedawno z Bochni do Krakowa (na politechnike krakowska) i specjalnie jechalem tak jak AutoMapa 5 prowadzila – i poprowadzila mnie przez centrum, dwie godziny w korkach stalem, po drodze ze 20 skrzyzowan i zakretow, po prostu tragedia !!!!

      w powrotem wlaczylem IGO8 i poprowadzila mnie przez aleje, kolo bblioteki jagielonskiej, droga prosta, po drodze ze 3 skrzyzowania, czas przejazdu 4 razy krotszy w Krakowie,

      tak ze na Krakow AutoMapa jest za przeproszeniem do dupy, ale na dluzsze trasy jest fajna, bo ma dopracowane fotoradary co sie bardzo przydaje,

      Jak tylko dorwie fotoradary na IGO8 to Automapa idzie do kosza

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      AM już od dawna szuka po kodach pocztowy. Z tego co zauważyłem AM lubi drogi lepszej jakości (główniejsze) i jak ma alternatywę omija drogi gminne. W miastach jeszcze mnie nie zawiodła, ale to tylko moja opinia. No i w AM 5.5x jest opcja samochód ciężarowy (ustawia się tam samemu parametry) i w mojej okolicy (woj. mazowieckie) rzeczywiście omija drogi z ograniczeniami tonażowymi ciekawe jak do tego pasuje opcja Autobus, obecna w IGO?

      Szerokiej drogi życzę

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Korzystam z automapy juz trzeci rok od wersji 3 teraz 5.5.1 i powiem że co nowsza wersja tej automapy to gorsza,zastanawiam sie skąd biorą nowości map skoro są drogi lub ulice które nie istnieją od bardzo dawna,są wprowadzane zmiany których wogóle nie ma i nie było i nie bedzie.dziwne sie wydaje jak jedziesz ulica prostą a słyszysz kom.że lekko w prawo zerkasz na AM i faktycznie na wykresie jest załamanie a w rzeczywistości ulica prosta.-paranoja.zdarza się że brakuje wiele odcinków ulic-dróg które wcześniejszych wersjach były,dlaczego w nowych wersjach brakuje-tajemnica.i co dziwniejsze wytacza trasy przez odcinki zakazane,kiedyś było że nie zgadzasz się to wytyczała trasę na nowo pomijając zakaz wjazdu teraz nie wytycza nowej wcale.faktycznie jest to produkt do zabawy nie do praktycznego uzycia.mam IGO8 ale od niedawna więc jeszcze nie wypróbowałem ale faktycznie jest dokładniejsza.pozdrawiam wszystkich uzytkowników dród.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      iGo nie mialem ale o Tom tomie wiem duzo zrobilem z nim 120 tysiecy kilometrow mysle ze jest najdokladniejszy jesli chodzi o mapy a AM bez komentaza wielkie nic tom tom moze duzo wiecej i ma wiecej ulic

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      A ja sie zraziłem do Automapy bo we Wrocławiu nie potrafiła odróżnić placu Piłsudskiego od ulicy. Cokolwiek by sie nie wybrało kierował na plac. Straciłem 2 godziny w korkach…

      Kolejny element – przejazd spod Krakowa do miasta Tychy- nawigacja tak prowadziła, ze na pierwszym możliwym zjeździe z autostrady nakazała zjazd…i tak każdy kolejny. I co najlepsze – za każdym nowym przeliczeniem trasy Automapa stwierdzała, że czas przejazdu będzie krótszy, wiec przyznawała ze miałem racje (tak – miałem ustawione – optymalna).

      Na autostradzie wyszukiwał nową trase nawet pare minut – to już nieporozumienie.

      O wiele lepszy jest Garmin (wada – jeszcze dłuższa korekta trasy). Dzis zainstalowałem iGo – zobaczymy 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja sam osobiście korzystałem z wielu map… Zaczynałem na MIOMAP i IGO 8 a skończyłem na najnowszej jak dotąd AUTOMAPIE 5.5.2. Bo w sumie wszystkie są bardzo podobne ,lecz jedna ma to a inna zaś tego niema… Tak jak u mnie wszystkie mają błąd prócz automapy, a na mieście jest jedna droga którą tylko automapa mnie kieruje i to pod prąd… Więc każda ma błędy jak i zalety… Ja osobiście polecam AUTOMAPE. Ale każdy zrobi jak chce 😉

      Pozdrawiam i życze miłego dnia !!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja osobiście mam IGO i AM552 .AM polecam na Warszawe i wieksze miasta a IGO na mniejsze miejscowosci .AM ma duzo bajerów ale ubozsze mapy .IGO 5pkt ,AM 4pkt

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      dopiero co kupiłem nawigacje, ale i tak mogę powiedzieć coś na ten temat….media gps z biltemy. na początek destinator(nic ciekawego, ciągle czegoś było brak) następnie nowsza wersja i to samo. Ucieszyłem się z IGO8( goła wersja z mapami tak nie cieszy jak po małych modyfikacjach). I taki co tu mieszka ze mną w szwecji ciągle tylko mówił automapa the best. I stało sie….. wersja am5.05, ale po wpisaniu ulicy(owszem na jakimś szwedzkim zadupiu) cisza……Poczytałem więc że ten problem nie zdarza sie tylko w szwecji ale i w polsce i to naprawdę często. jak narazie IGO8, mapa (teleatlas) głos( tomek-tyskie) i przyjemność z jazdy.A co z punktami POI, w AM mamy pomocny programik Miplo Sync przy pomocy którego ustawiamy sobie jakie punkty chcemy pobrać do naszego programu (fotoradary, samochody z kamerami, suszarki itd.). Mam iGO 8 i AM 5 powiem wam że od roku dzięki tym punktom dopisywanym przez społeczność korzystającą z AM nie załapałem żadnego punkciku. Można wybrać wiele konkretnych punków które nas interesują. Niestety w iGO nie bardzo można uzyskać takie informacje. Poruszam się w szczególności po Polsce, ale przyznaję że w Europir prym wiedzie iGO.Zdecydowanie i-Go rulez… Przejeździłem z nim wzdłuż i wszerz tylko w tym roku Izrael (jako jedyny system mają mapę z nazwami anglojęzycznymi), Czechy, Austrię, Słowenię w drodze do Chorwacji, Niemcy i Francję. Wszystko inne może się schować. Intuicyjne menu, doskonałe pokrycie, tysiące POI, no i oczywiście najlepszy ze wszystkich programów tryb 3D ze ogromną ilością szczegółów. Zero przełączania map jako w Automapie, czy TomTomie. Wybór opcji pojazdu, z poruszaniem się na piechotę i na rowerze włącznie!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Jestem kurierem, i obie nawigacje poszły na pierwszy plan. Automapa nie sprawdziła się kompletnie, po wyjechaniu z większego miasta do jakiegokolwiek mniejszego, traci ulice, prowadzi jak blondynka, brak nazw itp.

      Igo w porównaniu do automapy jest cudem natury, nie posiada wielkiego potrycia teleadresowego, ale nie wyobrażam sobie zamiany go spowrotem na automapę. Przykłady?

      Bolęcin

      Chrzanów

      Balin

      Trzebiania.

      TAM przeprowadźcie testy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      A ja niedawno kupiłem Clariona MAP780 i mam troszkę inne wrażenia. Zainstalowany Mobile Map (z tego co wiem to iGo8) na jakiejś drodze leśnej (ale asfaltowej) nie podawał nazwy tej drogi (to nawet zrozumiałe) ale trasę wyliczył, z tym, że jakieś 300 m przed realnym skrzyżowaniem polecał mi skręcić w prawo prosto do lasu. Ulicę na której mieszkam niestety myli z inną (chociaż to jest mniej ważne dla mnie). Podoba mi się w iGo, podawanie nazw ulic głosowo. To pewne, że czasem nazwy te śmiesznie brzmią ale jednak gdy nieraz w słońcu mapy dokładnie nie widać to dobrze jest wiedzieć gdzie się dokładnie ma jechać! Na karcie mam Automapę 5.5.2 i z przykrością stwierdzam, że brakuje mi tych nazw ulic podawanych głosowo! Jako plus dla Automapy – wskazywanie fotoradarów!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Jestem Pracownikiem pogotowia ratunkowego i uważam że iGo jest bardzo dobra jeśli chodzi o nazwy ukic na wsiech nie ma nigdzie dokładniejszej mapy polecam. iGo

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Od kilku miesięcy użytkuję CLARIONA MAP780 i z przykrością stwierdzam, że zakup z dodatkową Auto Mapą okazał się być niekorzystny. iGO 8 jest na moim terenie zdecydowanie dokładniejsza a jeśli chodzi o fotoradary, to nie rozumiem dlaczego na odcinku kilku kilometrów Auto Mapa informuje mnie o kilkunastu radarach, których nigdy tam nie ma i nie było (nawet mobilnego). Duża niedokładność dróg w Beskidach. Ja zdecydowanie wolę iGO. Auto Mapę zostało odłożyć na półkę. Pozdrawiam użytkowników Clariona Map780(moim zdaniem udanej nawigacji)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Tylko IGO!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Tom Tom ma 99%pokrycia Polski i największych "pierdziszewach"pokazuje nazwy ulic

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Używałem do tej pory auto mapy jeżdżąc po Niemczech. Fakt nie znalazła kilku ulic i to w tak dużym mieście jak Berlin. Wczoraj miałem okazje używać IGO. Chyba to auto-mapy już nie wrócę. IGo pokazuje nawet kilku metrowe ulice

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Zdecydowanie IGO. Robiłem porównania różnych programów nawigacyjnych ( Automapa, IGO 8, TomTom, Sygic, Garmin, Route66 ) i Automapa wypadła bodaj najsłabiej pod względem dokładności map…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Używałem róznych nawigacji nawet takich pod 2000 zł i uważam że I-GO jest najlepszy. Nie zawiódł mnie ani w Polsce ani w Europie. Gorąco polecam.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      mam AM 6.1 i IGO 8 8.3.4.xxxx i ranking

      IGO -6pkt AM 4pkt . IGO poza granicami rewelka i w kraju też kwestia tylko ustawienia parametrów, AM po załadowaniu ciekawszych kolorów odzyskuje efekt . Zyczę dotarcia zawsze do celu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Czy w Blow 50 ybt mogę zainstalować/ bez problemów / IGO

      ?. Proszę o rzetelną odpowiedz.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      jestem nowicjuszem kupiłem niedawno mio moov500-czy można wniej zainstalować igo8 prosz e oradę

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Tylko iGO i Garmin wytyczają trasy tak jak bym chciał jechać, AutoMapa bardzo dziwnie prowadzi i ma skopaną klasyfikację dróg
      Pozdrawiam wszystkich

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Czyli na obecny 2010 rok IGO ma już chociaż te 90% pokrycia w Polsce? Czy nadal wypada kiepsko w porównaniu z pokryciem AutoMapy?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      zdecydowanie polecam IGO

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Tylko i wyłącznie IGO z mapami TeleAtlasa!!!
      Nie ma dokładniejszej nawigacji zarówno w Polsce jak i za granicą. Z aktualizacjami TeleAtlas zawsze jest w czołówce.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      tylko igo….

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      JEDYNA NIE DOROBKA I I-GO TO ZE LUBI POPROWADZIC PRZEZ ZAKAZ WJAZDU…ALE SZCZEGOŁOWOSC DRÓG,DOJAZDÓW ITP..SUPER NAWET W POLSCE..KWESTIA USTAWIEN.POLECAM BARDZO

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja osobiscie jezdze po calej EU i na AIGO jest leprza grafa wyrazicie pokazuje i czyyelniej ale AM jest dokladniejsza w adresach

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      kombinuja nawigacje z tyloma opcjami-koszmar. ja potrzebuje opcji start- przez- stop i szybka krotka piesza i to wszystko, a na igo nie ma opcji przez 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Szukam nawigacji na podróz do Bułgarii, Turcji przez Słowacje, węgry, Rumunie. Na razie z opisdów prym wiedzie iGo. Ma ktoś inne propozycje ? Oczywiście wiem, że nie można mieć wszystkiego ale jeśli jeszcze w przyszłości sprawdzi się w Polsce to super. Korzystałem z TomTom i AM w polsce i na Słowacji . Było oki.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      witam mam nawigacje mape igo i nie moge jej otworzyć

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Na Polskę Automapa jest najlepsza. Na zagranicę mapy teleatlasa i niezależnie czy to igo/sygic/navigon/tomtom, bo mapy można wgrać dokładnie te same.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Czy igo ściąga z netu jakieś dane w trakcie pracy? Koszt tego za granicą może być duży?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      AutoMapa ma idiotyczny sposób nazewnictwa ulic co powodu częste pomyłki. Nazywają to odwróconym szykiem a wygląda jakby analfabeta pisał. Nie odróżnia ulic od alei i placów – szukanie to makabra

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972
    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      AM na Polskę -ma opcje Tira i nawet jakoś się z tym radzi,natomiast IGO jest fdobre na UE.
      W IGO Primo jest problem ze znalezieniem GPS-brak sygnału,więc zostaje niezawodna AM-chociaż 2 ostatnie wersje przy wytyczaniu trasy o profilu ciężarówki zatrzymywała się na 90 procentach!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja mam nawigacje MIO i mam na niej mapę IGO 8 i ona bardzo dobrze pokazyje ma wszystkie państwa ze całego świata naprawdę polecam mapę IGO 8!!!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      kupiłem mio sprite 670 i chciał bym zainstalować igo8. Szukałem po necie i ciężko coś znaleść może ktoś wie gdzie szukać albo kupić.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      mam igo w smortfonie i działa super

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      A sadzicie o Yanosik.pl ?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ale z was są barany 😀 iGO to nawigacja Węgierska tworzona specjalnie pod telefony komórkowe i nic poza tym.Zeby taka nawigacja jak iGO mogła działać na telefonie komórkowym musi byc ”goła/naga” itp….iGO jest bez wiekszości przydatnych ikon,pokazuje jedynie jakies marne budynki w 3d i przy tym musi miec dobry procesor,to raz a dwa różni sie jedynie wyglądem bo mapy w AutoMapa sa identyczne jak w iGO .Mapy produkuje ta sama firma do jednego jak i drugiego oprogramowania-Navteq.Tylko ze jedno jest węgierskie,a drugie niestety polskie 😀

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Niestety ale IGO się sprawuje owiele lepiej niż Automapa, prowadzę serwis gsm i wszyscy oceniają że IGO lepsze.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Azeby trafic do celu bez problemu to trzeba poznac dokladnie co i jak trzeba nastawic do swojej potrzeby.Mam iGO8 8.3.4.142975 May 11 2010 roku i o dziwo bedac w Polsce na wczasach Zukowo stanolem niby koniec ale tak niebylo .Spokojnie skontrolowalem jak jest nastawiona i okazalo sie,ze do mojego miejsca gdzie mialem wczasy niebylo jeszcze drogi i trzeba bylo przestawic na polne.Wtedy doprowadzila mnie do nowego osiedla gdzie trzeba bylo jechac droga ktora dopiero powstaje. Jeszcze jedno co do iGO tam sa mapy wszystkie TomTom za wyjatkiem Cypru,Irlandi i Turcji.Jednem slowem jest super tylko trzeba sie zapoznac sie z urzadzeniem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Byłem w licu 2014 na Teneryfie – Wyspy Kanaryjskie. Znalezienie map do AM było bezowocne, zainstalowałem IGO z mapą Hiszpanii – program radził sobie doskonale.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Witam.szukam bardzo dobrej szczegółowej mapy na niemcy do pracy w kurierce.chcialbym żeby doprowadzala mnie pod konkretne numery w miasteczkach jak i na terenach wiejskich.w Polsce obecnie używam AM i jestem bardzo zadowolony ale słyszałem ze w niemczech nie sprawdzi się. Czy igo primo da rade?jakaś konkretna wersja?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Szanowni Użytkownicy. Na Polskę TELEADRESOWO tylko Automampa. Za granice iGO. CAŁY TRANSPORT W POLSCE I KURIERKA I TAXI ma automapę bo np. Wszystkie małe miejscowości Droga 966 od Wieliczki do Gdowa są na automapie zrobione w pełni teleadresowo. A wszystkie inne mapy już w pierwszej Wiosce pokazują tylko kilka adresów. A takich miejscowości w polsce jeszcze są Tysiące.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Tylko Igo, zaczynalem 12 lat temu z nawigacja sony, to byla porazka, pamiec wew. tylko 500mb! Poten wsadzilem na to automape, wieszalo sie to. Potem kupilem tani bubel z Netto, chodzila na tym automapa, ale nie nadazyli z aktualizacjami w Niemczech. Meni mialo to diabelnie skomplikowane, ale mozna bylo sie przyzwyczaic. Fajne meni w nocy. Potem probowalem roznych werssji igo. Spodobala mi sie funkcja dodawania radarow na ekranie. W sumie igo ma bardzo proste meni, a opinie o problemach z lacznascia z GPS to wada roznych modeli i kwestia ustawienia portow. Pliki POI, Mapy i wiele innych pasuja do roznych wersji Igo, a w automapie mapy stre nie chodza na nowszych wersjach i odwrotnie. Uwiazanie do jednego urzadzenia licencja to tez porazka, ale np mozliwosc instalacji wybranego terenu na mapie to fajna rzecz. Jednak dostepnosc i latwosc instalacji stawia dla mnie Igo wyzej, i to znacznie wyzej od automapy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Tylko Igo, zaczynalem 12 lat temu z nawigacja sony, to byla porazka, pamiec wew. tylko 500mb! Poten wsadzilem na to automape, wieszalo sie to. Potem kupilem tani bubel z Netto, chodzila na tym automapa, ale nie nadazyli z aktualizacjami w Niemczech. Meni mialo to diabelnie skomplikowane, ale mozna bylo sie przyzwyczaic. Fajne meni w nocy. Potem probowalem roznych werssji igo. Spodobala mi sie funkcja dodawania radarow na ekranie. W sumie igo ma bardzo proste meni, a opinie o problemach z lacznascia z GPS to wada roznych modeli i kwestia ustawienia portow. Pliki POI, Mapy i wiele innych pasuja do roznych wersji Igo, a w automapie mapy stre nie chodza na nowszych wersjach i odwrotnie. Uwiazanie do jednego urzadzenia licencja to tez porazka, ale np mozliwosc instalacji wybranego terenu na mapie to fajna rzecz. Jednak dostepnosc i latwosc instalacji stawia dla mnie Igo wyzej, i to znacznie wyzej od automapy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Warszawa, omijanie korków, ostrzeżenia o radarach, szukanie adresu — testowałem miesiącami dosłownie po kilka miesięcy miałem zainstalowane różne nawigacje z różnymi mapami. Moi faworyci
      Polska- Automapa
      Europa -TomTom
      A za Free- Nokia map , Nokia Here, MapFaktor GPS (ma również opcje płatna z mapami tomtom)
      IGo -zabawka, yanosik zabawka, garmin- po górach super , nawigacja po drogach średnia, naviexpert Ci to pojechali,

    • Lomik
      Participant
      Liczba postów: 4

      Ja stosuję tylko mapę google

Viewing 90 reply threads
Reply To: iGO czy AutoMapa?
Your information: