Start Forum Sprzęt Sieci komputerowe Ferguson FBOX 4K: zmień stary telewizor w Smart TV, lub wykorzystaj 4K UHD

Viewing 15 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Nowoczesne technologie w ciągu ostatnich lat całkowicie zmieniają nasze życie, także formy spędzania wolnego czasu. Dostęp do Internetu i licznych aplikacji bez konieczności kupowania nowego telewizora, tak to możliwe. Wystarczy przystawka SMART Android TV. Dobrym przykładem jest multimedialny set-top box Ferguson FBOX 4K. Zapraszamy do krótkiej recenzji tego urządzenia.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Ferguson FBOX 4K: zmień stary telewizor w Smart TV, lub wykorzystaj 4K UHD

    • wlo
      Participant
      Liczba postów: 1135

      No cóż… Może to i fajne urządzenie, ale obudowa całkowicie je dyskwalifikuje, niestety…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Brak naziemnej DVB-T też duży minus takiego urządzenia….a obudowa to już całkowicie odstrasza 🙁

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      posiadam tuner satelitarno – naziemny tej firmy i już nie mam zamiaru kupować nic od nich. Częste zacinki przy zmianie kanałów czy epg są na porządku dziennym.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Akurat obudowa jest ładna. Ogólnie to ciekawa sprawa – komputer do 4K@60K to full wypasny plus grafika za 1500 i ledwo zipie – tu słabe bebechy nawet jak na tablet i pewnie spoko pójdzie.
      Szkoda że nie ma DVB-T bo bym brał w ciemno – wtedy by było prawdziwe smart TV a tak jest na jednym z kanałów net smart.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Kto daje androida 5.1.1 na rok 2016 jak jest już 6.0.1 a będzie 7.0 i mało Pamięć DDR3: DDR3 1GB jak już to tylko 2 GB lub 3 GB i •Pamięć FLASH: eMMC 32 GB a nie 8GB bez DVB-T2 to jest kicha a nie Smart tv Fergusona 4k

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Daje radę, ale faktycznie moduł TV naziemny mogli dodać. Design, to rzecz względna, mi się podoba, nie jest widoczne to maleństwo. Dodając DVB-T mógłbym go wykorzystać, jako drugi procesor podczas nagrywania filmu przez telewizor. A czasem jako PIP. Okrojono też znacznie sklep Google Play, ale to także mam w telewizorze. Widać w tym jakieś ograniczenia specjalne Google. A miało być tak fajnie, jak kupowałem TV z andkiem. A teraz nawet przeglądarki Chrome, czy aplikacji ipla, TV playera nie zainstaluje, bo ich nie ma.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Akurat obudowa fajna, bo nie rzuca się w oczy. DVB-T ma dziś już prawie każdy telewizor. Ale fakt, przydał by się. A na pewno jako druga głowica przy nagrywaniu telewizoremm

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Mam ten set-top box. Sprawdza się, ale brakuje mi obsługi telewizji naziemnej. Bo byłby świetny na działkę

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Do szczęścia brakuje obsługi naziemnej telewizji. Jesze są osoby ze „starymi” telewizorami, które nie mają modułu DVB-T. Tak się składa, że mam taki model Samsunga na działkę i z takie coś szukam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Kupiłem, jest ok. Szkoda, że nie ma obsługi naziemnej tv, bo zabrałbym go na działkę i tam mecze oglądał 😉

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Czy ktoś wie, czy jest adapter HDMI na Eurozłącze? Kupiłam takie urządzenie, ale mój telewizor nie ma gniazda HDMI.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      @REN… raczej powinnaś zainwestować w przewód analogowy jack-cinch oraz przejściówkę cinch-scart. Tak rozwiążesz swój problem. Hdmi to inna bajka. Niestety korzystając z gniazda scart nie docenisz w pełni obrazu HD. Ja kupiłem monitor 24″ za 723zł z tunerem DVB-T (Samsung T24E390). Nie dla odbioru telewizji naziemnej, lecz funkcji PIP (obraz w obrazie). Ja do drugiego hdmi podpiołem tuner satelitarny. Co można napisać o FBOX4? Pierwsze co należy zrobić to skonfigurować apkę KODI. Jak to zrobić? Na YTube są filmiki instruktażowe (wystarczy obejrzeć pierwsze 4 części). A filmy z Zalikaj.tv i innych portali będą w waszym zasięgu 😉 Należy również zainwestować w lepszy kabel hdmi… ma to znaczenie w szybkości reakcji.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      szkoda czasu po tym jakimi gniotami sa poprzednie modele oraz brak wsparcia i olewka klientow

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Mam Fbox2 od Fergusona. Bardzo szybko zakończyło się wsparcie dla tego boxa. Serwis nie odpisuje na emaile (nawet na zasadzie – „tak wiemy o tym problemie, pracujemy nad tym), kontakt z nimi jest bardzo utrudniony, mimo nierozwiązanych problemy z którymi użytkownicy już zostają na zawsze. Mam wrażenie, że szukają nowych klientów bo istniejący do nich nie wracają. Przynajmniej ja od nich już nie będę kupował.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139962

      Niestety niewiele wart np. nie obsługuje wszystkich programów z Ipla. A miał być Smart

Viewing 15 reply threads
Reply To: Ferguson FBOX 4K: zmień stary telewizor w Smart TV, lub wykorzystaj 4K UHD
Your information: