Start Forum Sprzęt Tablety Fakty i mity – formować, wyjmować baterię w laptopie, czy nie?

Viewing 2 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Baterie w laptopach są jednymi z najszybciej zużywających się podzespołów. Jak obchodzić się z akumulatorem w laptopie, żeby jak najdłużej nam służył? W linku poniżej przesyłam artykuł ekspercki, w którym przedstawimy praktyczne wskazówki oraz fałszywe, a nawet szkodliwe porady dotyczące korzystania z baterii w komputerach przenośnych.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: Fakty i mity – formować, wyjmować baterię w laptopie, czy nie?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Staram się pilnować, by baterii nie rozładować do zera; jako poziom graniczny, przy którym trzeba podłączyć ładowarkę, przyjąłem 10-20% – choć zdarza się czasem zejść niżej, zwłaszcza gdy korzystają dzieci. Ładowanie natomiast – do bólu, najczęściej przez noc.
      Moim najstarszym domowym urządzeniem jest tablet z połowy 2011 roku, używany codziennie i przeciętnie co drugą noc ładowany. Spadek trwałości baterii jest właściwie niezauważalny – jak na początku, przy minimalnym podświetleniu, można było korzystać z internetu przez 10 godzin, tak teraz wytrzymuje ok. 9,5 h. Na nowszych urządzeniach, identycznie traktowanych, nie dostrzegam jeszcze spadku wydajności baterii.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Ja jednak wyjmuję baterię, gdy pracuje laptop na zasilaczu

Viewing 2 reply threads
Reply To: Fakty i mity – formować, wyjmować baterię w laptopie, czy nie?
Your information: