Start Forum Sprzęt Sieci komputerowe Do 2 lat za podłączanie się do cudzych hotspotów

Viewing 18 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Wszystko wskazuje na to, że od tygodnia podłączanie się do cudzych, nawet niezabezpieczonych hotspotów jest takim przestępstwem jak każde inne pajęczarstwo. Warto o tym wiedzieć, gdy nasza komórka obsługuje Wi-Fi.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      A kto jest wyrocznią opiniującą czy mam uprawnienia na dostęp do hotspota? Naklejka na drzwiach "darmowy internet" ? Kolejne martwe prawo. Zaawansowany user zastosuje odpowiednie szyfrowanie a ten który sie nie zna i postawi hotspot nawet nie wykryje intruza w swojej sieci

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Szczyt głupoty. Jeśli ktoś sam nie zabezpieczy swojego AP to jego sprawa i mozna korzystać. To zadne przestępstwo. Co innego włamanie do zabezpieczonego hot spota.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Szczytem głupoty to jest Twój komentarz. Jak zostawię otwarty samochód, to oznacza, że możesz wsiąść do niego i pojeździć ??? Pomyśl trochę człowieku…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      No to chyba sieci komórkowe podziękują za utrwalanie monopolu na połączenia telefoniczne. Do seven, widzisz różnicę między zagarnięciem mienia znacznej wartości, a skorzystaniem np. z twojej studni ? Ciekawe też czy sam byś nie skorzystał z samochodu gdyby zależało od tego życie bliskiej ci osoby. Skrajne? Ty też podałeś skrajny przykład. Co tobie ubędzie gdy ktoś chwilowo skorzysta z twojego łącza?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Same bzdury. Aż się nie chce komentować 🙁

      Chcesz usprawiedliwić "zagarnięcie mienia" (jak to określiłeś), bo jest ono małej wartości. Brawo tl111 !!!

      >> Co tobie ubędzie gdy ktoś chwilowo skorzysta

      >> z twojego łącza?

      Może zrozumiesz to, jak będziesz musiał płacić

      za łącze z własnej kieszeni, a nie mama będzie

      płaciła za neo.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Wiesz, mieliśmy rodziców wychowujących nas w różnych systemach wartości. Moi zaszczepili we mnie pomoc i zaufanie w stosunku do innych ludzi. Jestem na tyle "starej daty" człowiekiem, że potrafię ze zrozumieniem czytać to co zostało napisane przez innych. Znam też pojęcie "stanu wyższej konieczności". Mam doświadczenia 44-latka i wiem z autopsji, że życie jest przede wszystkim szare. Nie czarne lub białe. W tym wieku zazwyczaj płaci się "z własnej kieszeni" i raczej to mamie pomaga finansowo jesli jeszcze jest wśród nas. Mój wiek i doświadczenie sprawia, że dziecięce walki "w piaskownicy" na moje/twoje zabawki wydają się śmieszne. Może to co napisałem znowu uznasz za "bzdury". Ja, w świetle wstępu do "Zniewolonego Umysłu" Miłosza z góry przyznaję Ci rację. Wesołych, spokojnych świąt :).

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      >> Mam doświadczenia 44-latka

      Echhh…. no to mnie zaskoczyłeś, bo naiwność masz 12-latka.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      seven pogrążasz sie tylko, odstąp

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      jak jest niezabezpieczone to można korzystać

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Ja zostawilem kiedys niezabezpieczonego AP, celowo.. niech ludzie korzystaja 😉 Pojawila sie u mnie policja, ze odwiedzalem jakies strony, sciagalem jakies materialy…. od tego czasu zabezpieczam juz swoja siec. Robic komus dobrze i pozniej musiec sie tlumaczyc… o nie.. Sam korzystam z AP ktore nie sa szyfrowane. i publicznie dostepnych w knajpach i na rynku w Katowicach np… a zostawienie otwartej sieci nie mozna porownac do otwartego auta ale do otwartego auta i wlasciciela krzyczacego obok" Daje wam moje auto za darmo" Poza tym pamietam czlowieka, ktory spotkal otwarte auto, z kluczykami w srodku, wsiadl do niego, pojechal do domu, zabezpieczyl i zadzwonil na policje. Policja sie pojawila, znalazla wlasciciela, ktory myslal ze mu ukradziono auto.. niestety ten kto to wzial wytlumaczyl sie ze auto bylo porzucone ale i tak zawiadomil policje. Koniec koncow, policja postepowanie umorzyla.

    • johnny-18
      Member
      Liczba postów: 1015

      No wszystko ładnie-pięknie. Ale co jeśli taki niedoświadczony użytkownik z niezabezpieczoną siecią ma jeszcze bardziej zielonego sąsiada, który kupił sobie właśnie laptopa z Vistą, która sama łączy się z niezabezpieczoną siecią i aktualizuje… Czyli de facto zielony sąsiad podlega pod ten durny przepis.

      Swoją drogą producenci routerów powinni wrzucać do pudełka informację, że jest "wysoce zalecane" zabezpieczenie sieci no i żeby skorzystali z pomocy fachowca jeśli jest to konieczne 😉

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      U mnie,w niemalej podkieleckiej wsi jest juz2hotspoty..byly jazdy tego typu na poczatku.wiem jedno:na dobra wole i rozsadek uzytkownikow niema co liczyc.mirekb

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      a u mnie OP netu wali potężną karą za NIEZABEZPIECZENIE WŁASNEGO routera – i tak to właśnie powinno wyglądać! 2 lata – ale dla osoby, która świadomie montuje router/ap i go nie zabezpiecza narażając legalnych użytkowników tego urządzenia na niebezpieczeństwo!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Czemu dla wiekszości społeczeństwa nie jest normalne, że zostawiamy samochód otwarty i nikt go nie kradnie, zostawiamy otwartego AP i żadna gnida nie siedzi na naszym łączu. Niestety, siedzi w nas mocno zakorzeniony brak szacunku dla CUDZEJ WŁASNOŚCI.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      A gdy zostawisz swój AP otwarty a ja z niego skorzystam to powiedz mi mądralo co takiego z twojej własności zostało przez to skradzione lub choćby uszkodzone?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Dzieciaczki, nic nie kumacie 🙂 Dorośniecie, zrozumiecie 🙂 Pa.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      widze ze seven gosciu z uporem maniaka musi sie wyszczekac na wszystkich, golono-strzyzono ostatnie jego na wierzchu bez wzgledu na kontrargumenty, zupelnie jak pare dni temu niejaki oli pod newsem o Nokii N96 w Erze

      https://www.telix.pl/artykul/n96-w-ofercie-ery-
      3,25900.html

      moze to jeden misio pod dwoma nickami? 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      no niestety zamiast cos dac, Panstwo wciaz zabiera, kaze, gnebi, a zycie zyciem hehe.

      Ja bym to porownal do tego ze nagle patrze na moj stolik w moim pokoiku a tu banan, nie wiem skad sie wzial ale jest a akurat mam ochote to zjem, i co mi kto zrobi? wolnoc Tomku w swoim domku. Nikt mi nie wejdzie i nie powie, zjadles banana. Ja bym sie zapytal a jakim prawem ten banan sie u mnie zjawil? co? a moze te darmowe fale wcale nie sa takie darmowe i przyjdzie mi na starosc zaplacic za te cala promieniotworczosc radosnie rozpowrzechniana przez sasiada? i wtedy to ja go posadze o bezprawne napromieniowanie mojej osoby.

      Pozdrawiam spolecznikow i cala reszte

Viewing 18 reply threads
Reply To: Do 2 lat za podłączanie się do cudzych hotspotów
Your information: