Start Forum Inne Telix.pl Awaria serwera Telix.pl

Viewing 12 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Drodzy Czytelnicy!!
      Serwer na którym znajduje się serwis Telix.pl uległ pod koniec zeszłego tygodnia poważnej awarii. Udało nam się już ponownie uruchomić witrynę, jednak część danych została utracona. Wszyscy zarejestrowani na stronie po 16 maja br. proszeni są o ponowną rejestrację.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      16 maja? To chyba zbyt często nie robicie kopii zapasowych…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Dosyć puźno zauważyliście tą awarie. Do wczoraj nie było żadnej informacji o tym dlaczego niemożna wejść na stronę http://WWW.TELIX.PL
      I długo trwało usuwanie tej awarii.

    • zbyszekswce
      Participant
      Liczba postów: 1110

      Dobrze, że wróciliście!

      Do „ja” – nie wiem jak miałaby wyglądać natychmiastowa informacja o awarii… skoro strona nie działa to NIE DZIAŁA bo padł serwer – a awaria i tak została usunięta dość szybko – podejrzewam że kolega nie pracuje w IT i nie wie jak wygląda usuwanie takich awarii, poza tym podejrzewam, że serwisowi też zależało na sprawnej naprawie bo przecież traci się pieniądze chociażby za reklamę która się nie wyświetla

      Do „Damian” – fakt szkoda straconego konta – ale np. jeżeli robi się kopie zapasowe to zwykle na tym samym serwerze ale na innym dysku – często robi to też dostawca serwera – a zewnętrznie bazę ściąga się „na swój komputer” co jakiś czas… być może poleciał po prostu cały klaster – ale tu nie wiem nie wypowiadam się bo nie znam szczegółów :/

      W każdym razie dajcie odetchnąć Kanowi i reszcie ekipy z Telixa! Najważniejsze że portal już działa!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      A mnie zamiast Telix’a i informacji o awarii pojawiał się portal Lookins czy jakoś tak i już myślałem, że się przekształciliście !
      Dobrze, że wróciliście
      Pozdrawiam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Do Kana: Co to za bzdury z tymi sektorami? To wy kopie robicie na tych samych dyskach (i w ogóle – na dyskach)? Informatyką zajmuję się zawodowo i nie mogę wyjść z podziwu dla takiej beztroski.

    • bruno
      Member
      Liczba postów: 218

      Wcięło też wszystkie artykuły, newsy, wątkui i wypowiedzi od połowy maja do teraz. Chyba nie zachowały się dane wprowadzane odkąd telix zmienił swoją formułę 😉 MkA, mi też przez jakiś czas pojawiał się Lookins. Dobrzem że znowu jest telix. 😉

    • maar
      Keymaster
      Liczba postów: 357

      dobrze ze wrociliscie 🙂
      pozdrawiam 🙂

    • sebi997
      Participant
      Liczba postów: 1304

      Nareszcie wróciliście ! Tak trzymać pozdrawiam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      ja dodałbym tutaj taki żartobliwy komentarz, który niegdyś widniał po awarii jednego forum internetowego:
      TYLKO TWARDZIELE NIE ROBIĄ BACKUP’ÓW 😉

    • PROZAK
      Participant
      Liczba postów: 1972

      Pierwsze koty za płoty. Przy następnych awariach będzie już łatwiej. 🙂

    • sebi997
      Participant
      Liczba postów: 1304

      tak czytam te wasze wpisy i powiem jedno ja osobiscie ciesze sie ze serwis tak szybko i wogole wrocil teraz tylko troche odzyskiwania danych i bedzie ok

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139976

      Tego serwisu i tak nikt nie czyta. Porównajcie ilość komentarzy pod artykułami na telix.pl i artykułami o takiej samej tematyce na telepolis.pl – różnica jak 5 do 1000

Viewing 12 reply threads
Reply To: Awaria serwera Telix.pl
Your information: