Start Forum Sprzęt Sieci komputerowe ARCHOS Smart Home – inteligentny dom, z poziomu smartfona

Viewing 4 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Firma ARCHOS wprowadza nowy system do zarządzania inteligentnymi urządzeniami wraz z centralką umożliwiającą kontrolę z poziomu smartfona lub tabletu. Urządzenie łączy sprzęty bezprzewodowo w częstotliwości 433MHz, dzięki czemu pozwala na obsługę szerokiej gamy podłączonych do systemu sprzętów.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj: ARCHOS Smart Home – inteligentny dom, z poziomu smartfona

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Cena urządzenia atrakcyjna ale co z urządzeniami wykonawczymi. O możliwościach inteligentnego domu decyduje gama sprzętu którym można sterować a tutaj na ten temat nie ma zbyt wiele. Częstotliwość radiowa też trochę dziwna (duże gabaryty anteny). [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9K3JD_JeEes [/youtube]

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Świetny pomysł. Trochę to drogi zestaw ale dla spokoju domowników przydatne

    • LesH
      Participant
      Liczba postów: 3914

      Dlaczego wybrali pasmo 433 MHz, używane od dziesiątek lat przez piloty do aut/bram, radiotelefony itp…? Lepiej i pewniej chodziło wszystko po WiFi z funkcją IP. Ciekawe jak skuteczne kodowanie sygnałów dla urządzeń 'smart home’ zastosowano w tym popularnym dla wszelkich 'śmieci’ paśmie radiowym?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Ja tez jestem już smart i żyje w XXI wieku. Właśnie kupiłam sobie czajnik sterowany smartfonem i gotuję wodę leżąc na kanapie. Właśnie wtedy doceniam technologie

Viewing 4 reply threads
Reply To: ARCHOS Smart Home – inteligentny dom, z poziomu smartfona
Your information: