Jesteś tutaj:----Reply To: Test nawigacji Nokia 500
Reply To: Test nawigacji Nokia 5002018-01-22T07:20:56+01:00

Start Forum Sprzęt Nawigacje GPS Test nawigacji Nokia 500 Reply To: Test nawigacji Nokia 500

Anonymous
Guest
Liczba postów: 140032

Witam! Posiadam nokie 500 od pol roku. W sumie jestem zadwowolony. Co mi przeszkadza w tej nawigacji?:

-male przyciski wyswietlane na ekranie (nawet po zmianie na wieksze, trudno trzeba sie nameczyc, aby palcem trafic w wybrana ikone) -to raczej wina automapy niz samego urzadzenia.,

– bateria ktora wytrzymuje krotko (mysle ze nie pociagnie dluzej niz 2 godziny),

– jakosc muzyki przez fale fm jest bardzo kiepska, slychac trzaski (podobnie jak zaklocenia w odbiorze stacji radiowych z kiepskim nadajnikiem),

– uchwyt, ktory mimo, ze solidny nie pozwala ustawic urzadzenia w kazdej pozycji.

Ogolnie jestem zadowolony z samego urzadzenia jako urzadzenia, inaczej sprawa ma sie do automapy. Fakt, jest dokladna, ale czasami mnie po prostu zaskakuje: np. raz kazal zjechac na 1 zjezdzie na rondzie, a okazuje sie, ze to wyjazd 2. Kiedys autostradzie inforuje mnie, ze za kilkaset metrow bedzie rondo i mam skrecic w prawo(!!) Czesto na autostradzie inforuje ze musze trzymac sie prawego pasa, a okazuje sie, ze musze sie trzymac srodkowego, gdyz inaczej zjade na inna autostrade niz powinienem. Mysle ze automapa naprawde powinna sie sprawdzic w Polsce. Niestety kiepsko sprawdza sie w np. w UK. Tzn. w automapie mamy jedynie mozliwosc wybrania miejsca docelowego przez wpisanie adresu (co jest jak najbardziej zrozumiale w Polsce), w UK maja swietnie rozwiniety system kodow tzn. jeden kod posiada jedynie max. do 10 adresow. JEsli mamy np. dluga ulice poprzecinana skrzyzowaniami z innymi uliczkami,to kazdy jej kawalek miedzy tymi skrzyzowaniami musi miec inny kod pocztowy. Gdydbysmy mieli mozliwosc wklepania kodu pocztowego w automapie, to zaprowadzilaby nas ona pod miejsce docelowe z dokladnoscia co do 20m. Wiem, ze moza wklepywac nry domow, ale to sie nie sprawdza w przypadku malych miejscowosci, albo np. w przypadku Anglii gdzie bardzo popularne jest uzywanie nazwy domu zamiast numeru.

Ponadto wydaje mi sie, ze komunikaty w automapie sa minimalnie spoznione. Podobnie jak pare osob wyzej meczylem sie 4 dni z aktualizacja automapy. W koncu mi sie to udalo, ale bylem wsciekly niesamowicie. Te instrukcja obslugi mozna by sobie podetrzec nos.

Mam teraz pytanie: czy na nokie 500 mozna wgrac jakas inna mape? czy jestesmy skazani na automape?

Pozdrawiam

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile