Jesteś tutaj:-, Artykuły, Newsy, Polecamy, Rynek, Top7, Zdrowie-MedFile – gabinet lekarski w twojej kieszeni

MedFile – gabinet lekarski w twojej kieszeni

Firma BioStat zaprezentowała swoje innowacyjne rozwiązanie składające się z aplikacji mobilnej i systemu webowego Medfile do zarządzania gabinetami lekarskimi i przychodniami. Dzięki niemu lekarze mają dostęp do kalendarza wizyt i kartotek pacjentów z każdego miejsca na świecie, a także dostają szereg dodatkowych funkcji.

 

Medfile to kompleksowe rozwiązanie dla gabinetów i praktyk lekarskich. Zawiera takie funkcje jak grafik wizyt, rejestracja online, kartoteka pacjenta, indywidualna karta wizyty – wszystko jest dostępne w aplikacji lub na własnej stronie www.

 

Program dla Gabinetu lekarskiego i fizjoterapeutycznego MedFile

Kartoteka pacjentów Online

medfile pacjenci

Przechowywanie danych w chmurze, elektroniczna dokumentacja medyczna umożliwia wgląd do historii choroby pacjenta w każdym miejscu i czasie. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy dostęp do papierowej dokumentacji medycznej jest ograniczony bądź nawet niemożliwy – poza godzinami pracy archiwum, czy też podczas wizyt domowych.

 

 

Powiadomienia  SMS

System powiadomień SMS podnosi komfort realizowanych usług zarówno dla lekarza, fizjoterapeuty jak i pacjenta. Jedno kliknięcie sprawia, że lekarz i fizjoterapeuta w pełni może wykorzystać swój czas pracy. Pacjent otrzymując informację SMS z wyprzedzeniem (1, 2 lub 3 dni) o terminie umówionej wizyty może ją potwierdzić lub przełożyć, a lekarz w tym czasie ma możliwość zagospodarowania wolnej przestrzeni.

Przypomnienia SMS są nieodłączną częścią rejestracji pacjentów na wizyty, którzy po potwierdzaniu terminu spotkania ze specjalistą otrzymują we wskazanym czasie wiadomość SMS na swój telefon.

 

Bezpieczeństwo EDM

Medfile.pl zapewnia swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa danych oraz stały dostęp do pomocy technicznej. Stały backup kartoteki pacjentów odbywa się co 30 minut. System działa zgodnie z RODO, a wszystkie połączenia są szyfrowane.

 

Grafik wizyt i rejestracja pacjentów

Zastosowany interaktywny grafik wizyt/kalendarz pozwala na perfekcyjną organizację własnej pracy. Widoczne w kalendarzu wizyty dodawane są z poziomu aplikacji webowej, mobilnej i samodzielnej rejestracji pacjentów online.

medfile1

Bazy leków (ICD-10, ICD-9)

Dzięki integracji z bazą leków, Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Procedur Medycznych ICD-9 oraz Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 prowadzenie dokumentacji medycznej jest znacznie łatwiejsze. Dzięki klasyfikacji schorzeń i procedur medycznych Medfile pozwala sprawniej współpracować między sobą lekarzom w zakresie leczenia pacjentów. Ponadto połączenie oprogramowania z bazą leków w istotny sposób usprawnia generowanie i rejestrację recept.

 

System pełnej integracji eWUS i NFZ

Dostawca aplikacji prowadzi obecnie prace pozwalające na integrację z systemami P1 i P2, co daje pełną wymianę informacji w zakresie jaki określa Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. W szczególności chodzi o możliwość wystawiania e-zwolnień i e-recept.

 

Program fizjoterapeutyczny

Ta część funkcjonalności pozwala na zlokalizowanie w aplikacji miejsca dolegliwości i tym samym poinformowanie lekarza o problemach zdrowotnych jeszcze przed wizytą. Pojawiają się rozwiązania dopasowane do poszczególnych specjalności. Jeśli nie ma satysfakcjonującego specjalistę formularza – może go sobie sam przygotować w kreatorze.

Program dla Gabinetu lekarskiego i fizjoterapeutycznego MedFile

 

Darmowa strona www

Gabinety i praktyki, które zdecydują się na korzystanie z Medfile, mogą bez dodatkowych kosztów założyć witrynę dla prowadzonej działalności leczniczej.

 

Zespół Medfile to zaangażowani w swoją pracę specjaliści, którzy są do dyspozycji klientów 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Chętnie wdrażają nowe rozwiązania i zapraszają do rozmów w zakresie tworzenia nowych funkcji już od 22 czerwca 2015 roku. Program powstaje na bazie doświadczeń w medycynie, farmacji, statystyce, które przez ostatnie 15 lat zdobyła firma BioStat.Autor |2019-02-09T09:43:56+01:009 lutego 2019 09:44|Kategorie: Aplikacje, Artykuły, Newsy, Polecamy, Rynek, Top7, Zdrowie|Tagi: , , , |9 komentarzy

9 komentarzy

 1. Agnieszka 21 grudnia 2018 w 11:48 - Odpowiedz

  Obiła mi się o uszy nazwa tego programu i postanowiłam to sprawdzić. Moje pierwsze wrażenia był pozytywne. Duża przejrzystość, raczej do wszystkiego można dojść w prosty sposób i wiele wiele funkcji. Osobiście jestem fizjoterapeutką, a więc bardzo odpowiada mi karta fizjoterapeuty, która jest w programie. Za jakiś czas jestem umówiona na prezentację systemu, a więc podejrzewam, że dowiem się więcej.

  Czy ktoś może ma więcej informacji?

 2. Jola 3 stycznia 2019 w 09:04 - Odpowiedz

  pani Agnieszko, ja byłam na takim Skajp, fajna sprawa, bo ni tak wszystko tłumaczą, że ja już wszystko wiedziałam po szkoleniu i teraz działam sama bo wiem ze to latwe

 3. Piotr 22 stycznia 2019 w 20:58 - Odpowiedz

  Bardzo ciekawe rozwiązanie dla gabinetu. Używam tego programu od 3 miesięcy – na razie ocena pozytywna. sprawna obsługa, bardzo wiele funkcji. Można założyć darmowe konto – w pełni funkcjonalne.

 4. Paweł 11 lutego 2019 w 11:22 - Odpowiedz

  no ale czym to sie rozni od znanego lekarza? wiekszosc funkcji się pokrywa, jedynie szersze spektrum działania na fizjoterapetów?

 5. Mateusz 27 marca 2019 w 09:33 - Odpowiedz

  znany Lekarz nie ma chyba EDM (elektronicznej dokumentacji medycznej). W zasadzie znanylekarz to głównie narzędzie marketigowe. Natomiast w MEDFILE oferują wszystko w jednym programie. docelowo ma być tam też Telemedycyna.

 6. drTomasz 2 kwietnia 2019 w 10:08 - Odpowiedz

  Szukałem rozwiązania kompleksowego. Kilka dni temu dotarła do mnie informacja, że Medfile zintegrował się ze ZnanyLekarz. To przełomowe mieć wizyty i kalendarz oraz dokumentację medyczną w jednym miejscu.

  • Eugeniusz 17 maja 2019 w 15:28 - Odpowiedz

   Program pozwala fizjoterapeutom ,,malować” po rysunkach- tego nie ma znany lekarz, do tego za spoko cenę można mieć wszystko w jednym miejscu i nie pisać tych kartek. Korzystam od jakichś 3 miesięcy – nigdy nie mieli awarii, nawet w sobotę udało mi się dodzwonić z prośbą o pomoc, co w wielu firmach jest niemożliwe. To cenię sobie najbardziej. Osobiście bardzo polecam.

 7. Mariusz 7 października 2019 w 14:14 - Odpowiedz

  Program godny polecenia do gabinetu fizjoterapeutycznego. Kompletna elektroniczna dokumentacja, grafik wizyt.

 8. Halina 27 stycznia 2020 w 14:27 - Odpowiedz

  Polecam, program intuicyjny, kalendarz wizyt i rejestracja pacjentow dostepna rowniez w aplikacji na telefon. W razie problemów dziewczyny z infolinii szybko o sprawnie pomogą w ich rozwiązaniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.