Jesteś tutaj:---Zielona rewolucja AI w przemyśle rozrywkowym

Zielona rewolucja AI w przemyśle rozrywkowym

Wielkie marki i korporacje z dnia na dzień wymyślają coraz to nowsze rozwiązania, a sztuczna inteligencja rozwija się w niewyobrażalnym tempie. Nic jednak nie jest idealne, a nasz wyższy dobrobyt odbija się na środowisku, które to jest z dnia na dzień jeszcze mocniej zanieczyszczane. Czy da się zatrzymać to zjawisko? Zdecydowanie tak, choć nie będzie to wcale łatwe i proste. Ze sztucznej inteligencji korzysta bowiem wiele branż o zasięgu globalnym. W kasyno online wykorzystuje się ją między innymi do analizy i poprawy obsługi.

Problem jest naprawdę spory

Firma Carbon Trust poinformowała niedawno, że strumieniowanie zaledwie jednej godziny najnowszego programu telewizyjnego wymaga takiej samej ilości energii, jak gotowanie czajnika przez sześć minut. Na pierwszy rzut oka nie brzmi to źle, lecz wystarczy porównać sobie, jak często przesiadujemy przed różnego rodzaju ekranami, a jak często gotujemy wodę. Telefony, telewizory, komputery i inne urządzenia tego typu chodzą w dzisiejszym społeczeństwie praktycznie na okrągło, co zresztą pokazują statystyki. Konsumpcja treści wzrosła w 2020 roku, a nic nie wskazuje na to, żeby bieżący rok miał zanotować spadek względem poprzedniego.

Sztuczna inteligencja (AI) odegrała w tym wszystkim kluczową rolę, zwłaszcza gdy weźmiemy pod lupę influencer marketing, lokowania produktów i inne tego typu branże. Moc obliczeniowa zużywana przez AI w tych strefach jest niewyobrażalnie duża, co źle oddziaływuje na środowisko. Trzeba zatem podjąć działania w celu stworzenia bardziej ekologicznej i zrównoważonej sztucznej inteligencji. Nie jest to jednak zadanie proste, choć musimy je podjąć w celu ochrony środowiska, zwłaszcza w obliczu narastającego kryzysu klimatycznego.

Zużywając mniej, osiągniemy więcej

To stwierdzenie może na pierwszy rzut oka wydawać się dość na wyrost. Prawda jest jednak z goła inna. Bardziej zrównoważone algorytmy i modele sztucznej inteligencji, generują większą wydajność, a to wszystko przy jednoczesnym zmniejszeniu zasobów wymaganych do obsługi technologii.

Rozważmy to, powołując się na budowę statku rakietowego. Jeśli inżynierowie potrafią wymyślić i zbudować taki statek, który jest bardziej zrównoważony pod względem zużywanej energii, to potrafi on przelecieć znacznie większy dystans i latać przez dłuższy czas. Dokładnie ta sama zależność odnosi się do AI. Jeśli uda się tworzyć modele, które działają wydajniej, zmniejszy to zużycie zasobów, a to z kolei obniży koszty ekonomiczne sztucznej inteligencji dla mniejszych i większych firm.

Dlaczego warto

Tworzenie bardziej zrównoważonej sztucznej inteligencji jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem dla szybko rozwijającego się marketingu.  AI stało się w naszych czasach podstawowym narzędziem pozwalającym markom zrozumieć treści i odbiorców oraz zagwarantować wyświetlenia, kliknięcia oraz sprzedaż.  Jeśli uda nam się zrestrukturyzować nasze modele sztucznej inteligencji, aby skuteczniej analizować ekosystem rozrywki przy jednoczesnym zmniejszeniu mocy obliczeniowej, te same struktury można zastosować w różnych innych branżach.

W piłce nożnej AI ma bardzo szerokie zastosowanie. Dla zwykłych kibiców sztuczna inteligencja przygotowuje statystyki pomeczowe, w których uwzględnia między innymi podania, strzały na bramkę, procent posiadania piłki lub ilość rzutów rożnych. Dla największych klubów świata te dane są znacznie bardziej zaawansowane. Ze swojego rozwiniętego AI cieszy się głównie Bayern Monachium, w którym występuje nasz rodak – Robert Lewandowski. Dla tego klubu sztuczna inteligencja tworzy zaawansowane taktyki, analizy rywali, a także tworzy zestawienia porównujące danych piłkarzy niczym w grze komputerowej.

Jak zatem widać AI jest używane na wielu płaszczyznach i każdy powinien dołożyć swoją cegiełkę do tego, by była ona jak najbardziej przyjazna środowisku. W końcu to rozwiązanie technologiczne będzie cały czas ulepszane, a to przy braku zainteresowania może spowodować nieodwracalne zmiany w środowisku naturalnym.Autor |2021-09-01T15:18:32+02:001 września 2021 15:18|Kategorie: Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.