Jesteś tutaj:-, Newsy-11 Strategii Zakładów Sportowych dla Początkujących

11 Strategii Zakładów Sportowych dla Początkujących

Szukając informacji na temat zakładów sportowych online, znajdziesz kilka artykułów dotyczących podstaw, takich jak czytanie linii zakładów i gdzie obstawiać. Znajdziesz również kilka stron internetowych piszących o zaawansowanych technikach i systemach obstawiania. Dostępnych jest jednak kilka stron, takich jak np. legalne-obstawianie.pl,które pomogą ci już na samym początku od razu przejść do punktu, w którym możesz korzystać z zaawansowanych i legalnych technik.

1 – Zacznij od Małych Zakładów

Nauczenie się, jak wygrywać z bukmacherami, zajmuje naprawdę dużo czasu. Oczywiście niektórzy hazardziści szybciej niż inni wychwytują zwycięskie strategie, jednak istnieje coś takiego jak krzywa nauki, z której korzystają nawet najwybitniejsze jednostki obstawiające sport. Posiadasz tylko ograniczoną ilość pieniędzy, które możesz wykorzystać na obstawianie zakładów sportowych, dlatego nie popełnij błędu obstawiania zbyt dużej kwoty naraz, podczas gdy nadal uczysz się wygrywać.

Ja zacząłem swoją karierę w zakładach sportowych, obstawiając zakłady o wartości 22 dolarów i mniej. Wiele zakładów wynosiło tylko od 5 do 11 dolarów. Dziś nadal obstawiam tak niskie zakłady jak 11 dolarów. Dojście do momentu, w którym nareszcie jestem całkiem dobry w zakładach, zajęło mi około 20 lat, w trakcie których moje wyniki, obstawiając w niepełnym wymiarze godzin, były naprawdę różne.

Przez lata stosowałem wiele różnych strategii, tak aby łatwiej mi było wyjść na zero, ale nawet tym sposobem nic nie zarobiłem. Po prostu zmniejszyłem kwotę, jaką musiałem wydać na obstawianie zakładów. Najważniejszą rzeczą, jaką zrobiłem, było postawienie większości moich zakładów u osób fizycznych, a nie u bukmacherów czy w zakładach sportowych.

W ten sposób wyeliminowałem wydatki na prowizje za usługi i myślę, że jest to dobra strategia, o ile obstawiasz małe zakłady. Nie musząc płacić prowizji, musisz wygrać tylko połowę meczu, aby wyjść na zero. Gdy zaczynasz robić większe zakłady, ta strategia staje się trudniejsza, ponieważ nie tak łatwo jest znaleźć osoby, które są chętne do podjęcia większych działań.

Kiedy zaczniesz obstawiać sport, najpierw określ, ile masz funduszy. Odłóż je na bok i nie używaj do niczego innego niż zakłady sportowe. Podziel tę kwotę przez 100 i obstawiaj zakłady nie większe niż ta kwota. W międzyczasie nauczysz się, jak poprawić swoje wyniki.

Będziesz popełniać błędy, a zużywając tylko niewielki procent swoich funduszy, nie będą cię one zbyt drogo kosztować. Ta strategia zapewnia również, że będziesz mógł obstawić wiele zakładów, zanim skończą ci się pieniądze. Im dłużej uda ci się pozostać w grze, tym większe masz szanse na wytworzenie zwycięskiego systemu.

2 – Skup się na Małym Obszarze

Większość obstawiających zakłady sportowe zaczyna od obstawiania swoich ulubionych drużyn i dużych gier, takich jak super bowl lub turniej koszykówki NCAA. O obstawianiu meczy swoich ulubionych drużyn opowiadam w innej sekcji, jednak muszę zaznaczyć, że błędem popełnianym przez początkujących graczy sportowych, gdy obstawiają duże mecze, jest to, że zazwyczaj obstawiają coś, o czym nie wiedzą zbyt wiele.

Zamiast obstawiać wszystko i nic, masz większą szansę na obstawienie zwycięzców, gdy skupisz się na jednej rzeczy. Zamiast obstawiać mecze NFL, MLB, NBA i NCAA, na początek skup się tylko na jednym sporcie.

Skupiając się na jednym małym obszarze, masz możliwość zbudowania bazy swojej wiedzy, która pomoże ci obstawić zwycięzców. Aby stać się mistrzowskim graczem sportowym, musisz zdobyć jak najwięcej wiedzy na temat drużyn i graczy, na których obstawiasz. Zbierając i analizując więcej danych niż bukmacherzy ustalający linie zakładów, dojdziesz do momentu, w którym możesz osiągnąć stały zysk.

Sposobem na start jest specjalizacja. Rozumiem, że jednym z powodów, dla których chcesz obstawiać zakłady sportowe, jest to, że ​​gry są dzęki temu ciekawsze, jednak musisz zadecydować, czy chcesz zapłacić w formie przegrywania zakładów, aby gra była ciekawsza, czy też chcesz zwiększyć swoje szanse na wygraną.

3 – Obstawiaj Moneyline

Większość wydarzeń sportowych ma co najmniej dwie różne linie. Jedna z linii to zakład na spready (różnica punktowa). Zakład na spready zakłada rozpiętość punktów, w której jedna drużyna otrzymuje punkty, a druga drużyna oddaje punkty.

Innym popularnym typem linii zakładów jest moneyline. W przypadku zakładu na pieniądze wystarczy wybrać drużynę, która wygra mecz, aby wygrać zakład. W przypadku zakładów moneyline, kwota, którą musisz postawić, aby wygrać, jest zwykle inna niż w przypadku zakładów na spready.

Zakłady na spread zwykle kosztują 11 do 10 lub 110 do 100, obstawiając jedną ze stron gry. Zakład moneyline jest nieco inny. Dodatkowe pieniądze, które musisz postawić powyżej tego, co możesz wygrać w porównaniu z zakładem spread, nazywają się prowizją i w ten sposób bukmacherzy osiągają zysk.

Zakłady Moneyline również mają prowizję, ale trudniej jest to zauważyć, ponieważ linie zakładów  są prezentowane w inny sposób. Oto przykład zakładu moneyline i jak to działa.

W tej grze Nebraska gra z Penn State. Drużyna ze znakiem plus, w tym przypadku Nebraska, jest słabsza. +150 oznacza, że ​​jeśli postawisz 100 dolarów na Nebraskę i to właśnie ta drużyna wygra grę, odzyskasz swoje 100 dolarów i wygrasz 150 dolarów.

Faworyt, w tym przypadku Penn State, ma liczbę ujemną. Ta liczba oznacza, że ​​musisz postawić właśnie tyle, aby wygrać 100 dolarów. Musisz więc postawić 170 dolarów, aby wygrać 100 dolarów z Penn State.

Na początku przygody z obstawianiem meczy może być ci trudno wybrać zwycięzcę, stawiając na spread. Bukmacherzy są dobrzy w ustalaniu linii, które kończą się blisko finalnego wyniku, dlatego trudno jest ustalić, która drużyna wygra z dużą różnicą punktów.

Jednak o wiele łatwiej jest wybrać drużynę, która od razu wygra mecz. Jak widać na przykładzie, wybór faworyta kosztuje więcej, ale nadal łatwiej jest wybrać zwycięzcę.

Możesz też szukać słabszych drużyn, które mają spore szanse na wygraną. W sytuacji, kiedy możesz wygrać więcej niż ryzykujesz, nie musisz wybierać wielu zwycięzców, aby zarobić.

4 – Zrozum Stronniczość Gospodarzy

We wszelkiego rodzaju sportach drużyny gospodarzy wygrywają częściej niż drużyna gości. Dokładne wartości procentowe różnią się w zależności od sportu i sezonu, ale można to dostrzec we wszystkich dyscyplinach sportowych. Większość ludzi wie to z oglądania meczów, ale niewielu rozumie, w jaki sposób wpływa to na publiczność obstawiającą zakłady. Musisz zrozumieć, czym jest stronniczość gospodarzy i jak może zaszkodzić twoim wynikom w zakładach sportowych.

Ponieważ drużyny gospodarzy wygrywają częściej niż drużyny gości, wielu obstawiających sport przypisuje drużynie gospodarzy zbyt duże uznanie, gdy próbują wybrać najlepszy zakład. Nazywa się to stronniczością gospodarzy. To prawda, że musisz uwzględnić dodatkową szansę na wygraną dla gospodarzy, gdy próbujesz określić najlepszą drużynę, na którą możesz postawić, jednak nie możesz liczyć na to, że zawsze będą oni czuć się jak u siebie w domu.

Ogólna publiczność sportowa obstawiająca zakłady jest w sposób opozycyjny stronnicza jeśli chodzi o gospodarzy, a bukmacherzy obserwują to od lat. Kiedy ustalają swoje linie zakładów, biorą pod uwagę ogólną stronniczość gospodarzy i dlatego obstawianie drużyny potencjalnie słabszej nie jest tak opłacalne jak kiedyś.

Oczywiście musisz uważać, aby nie posunąć się za daleko w drugą stronę. Niektórzy gracze obstawiający sporty dają zbyt duże uznanie drużynom gości, starając się wyeliminować stronniczość gospodarzy w swoich zakładach. Obstawianie zbyt wielu drużyn gości jest tak samo kosztowne, jak obstawianie zbyt wielu drużyn gospodarzy.

5 – Kupowanie Linii Jest Opłacalne

Jeśli masz tylko jeden wybór, kiedy chcesz obstawić jakieś wydarzenie sportowe, musisz zdecydować, która strona zakładu ma największe szanse na wygraną. Jednak jeśli masz więcej możliwości wyboru, możesz porównać linie oferowane w różnych miejscach.

Dziś możesz obstawiać zakłady u lokalnych bukmacherów, u bukmacherów w wielu miastach i u setek bukmacherów online. Możesz to wykorzystać, aby z czasem zarobić więcej pieniędzy.

Oceniasz mecze w ten sam sposób, jednak w momencie, kiedy ocenisz już, która drużyna powinna wygrać, możesz spojrzeć na kilka różnych bukmacherów, aby uzyskać najlepszą linię. Dotyczy to zarówno zakładów spread, jak i zakładów moneyline.

Nie musisz mieć żadnych umiejętności, aby kupować linie. Nie ma to nic wspólnego z twoją zdolnością do handikapowania gier, dlatego jest to jedna z rzeczy, które powinien zrobić każdy gracz obstawiający zakłady, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy weteranem.

6 – Nie Obstawiaj Swojej Ulubionej Drużyny

Istnieją duże szanse, że pierwszy zakład, który postawiłeś na wydarzenie sportowe, obejmował twoją ulubioną drużynę. Wielu graczy sportowych nadal obstawia swoją ulubioną drużynę, ponieważ kibicują jej i chcą cieszyć się jej wygraną

Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale nie jest to sposób na bycie zwycięskim w obstawianiu meczów. Jeśli chcesz zarabiać na zakładach sportowych, musisz umieć patrzeć na mecze i drużyny w sposób obiektywny.

Zamiast próbować oglądać moje ulubione drużyny bez uprzedzeń, po prostu przestałem obstawiać ich mecze. Nadal ich obserwuję i kibicuję im, ale nawet nie próbuję utrudniać im gry.

Możesz obstawiać swoje ulubione drużyny, jeśli masz na to ochotę, ale ja polecam wykorzystywać do tego celu osobnych funduszy. Trudno jest z perspektywy fana patrzeć na swoją ulubioną drużynę i graczy w sposób obiektywny, a taka stronniczość na dłuższą metę może cię kosztować pieniądze.

7 – Zrozum Model Zysku w Zakładach Sportowych

Aby podejmować najlepsze decyzje podczas obstawiania zakładów sportowych, musisz zrozumieć, w jaki sposób bukmacherzy zarabiają pieniądze. Kiedy już to zrobisz, możesz wykorzystać te informacje do osiągnięcia zysku.

Wspomniałem o prowizji we wcześniejszej części i stanowi ona podstawę wszystkich zysków bukmacherów. Jeśli musisz postawić 110 dolarów, aby wygrać 100 dolarów, tworzy się luka w zyskach. Jeśli wygrasz, odzyskasz swój zakład, a bukmacher nie będzie miał żadnego zysku z Twojej wygranej.

Jednak jeśli przegrasz, bukmacher otrzymuje kwotę, którą zaryzykował wypłatą, a także dodatkową kwotę, którą musiałeś zaryzykować. Jeśli bukmacherzy wezmą zakład po każdej stronie gry, zatrzymują dla siebie zysk.

Idealną sytuacją dla bukmachera jest posiadanie dokładnie takiej samej kwoty postawionej po każdej stronie każdej gry. Jest to trudne do osiągnięcia w prawdziwym świecie, ale jeśli bukmacher ustali dobre linie zakładu, z czasem kwota ta zostaje uśredniona.

Oznacza to również, że bukmacherzy ustalają linie w oparciu o próbę stworzenia takiej samej liczby zakładów bukmacherskich po każdej stronie każdej gry. Nie ustalają linii na podstawie przewidywanego wyniku końcowego. Chociaż te dwie kwestie często znajdują się blisko siebie, nadal daje to sprytnemu graczowi szansę na znalezienie dochodowych zakładów.

Jeśli możesz dokładnie przewidzieć ostateczny rozkład wyników w grach, możesz porównać swoje przewidywania z dostępnymi liniami. Często te dwie kwestie okazują się być na podobnym poziomie, ale czasami można znaleźć grę, w której linia wyznaczona przez bukmachera jest inna niż twoja prognoza, ponieważ bukmacher jest bardziej zainteresowany tworzeniem równych zakładów niż przewidywaniem wyników końcowych.

8 – Poznaj Kluczowe Pozycje w Sportach

W niektórych dyscyplinach sportowych pewne pozycje są ważniejsze niż inne. Kiedy już dowiesz się, które pozycje są najistotniejsze, możesz poświęcić więcej czasu na ocenę graczy na tych pozycjach, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną.

W baseballu miotacze rozpoczynający grę są najważniejszymi graczami dla każdej drużyny. Jest tak od czasów wynalezienia baseballu, ale w ostatnich latach rozpoczynający miotacze rzucają w mniejszej liczbie rund, a na znaczeniu zyskuje bullpen.

Ja zacząłem doceniać bullpen prawie na takim samym poziomie co rozpoczynających miotaczy. W grze jest tylko dziewięć rund, chyba że dodadzą więcej. Wielu menedżerów szybko zmienia swoich początkowych miotaczy po tym, jak rozegrali pięć rund.

Wykonanie rzutu w pięciu rundach z rzędu równa się mniej więcej dwóm razom zgodnie z kolejnością odbijania, a im więcej razy miotacz zmierzy się z kolejnością odbijania, tym gorsze są jego wyniki. Miotacze, którzy przekraczają sześć rund, z każdym sezonem stają się coraz rzadsi do zaobserwowania.

Jeśli myślisz, że początkowy miotacz będzie bronił około sześciu rund, to musisz wiedzieć, że bullpen broni około trzy rundy. To może sprawić, że pomyślisz, że początkowy miotacz jest dwa razy ważniejszy niż bullpen, ale jest to niebezpieczny sposób na wyrównanie szans gry w baseball.

W piłce nożnej najważniejszą pozycją jest rozgrywający. Żadna inna pozycja nawet  nie zbliża się do znaczenia rozgrywającego.

Koszykówka jest jednym z niewielu sportów, w których pozycja nie jest zbyt ważna dla obstawiających. NBA, a w większości NCAA, to sport napędzany gwiazdami. Najlepsi gracze są najważniejsi dla celów handicapowych bez względu na to, w jakiej drużynie grają.

Hokej i piłka nożna są trochę jak NBA, ponieważ najlepsi gracze mają tendencję do kontrolowania gry, niezależnie od pozycji. Zawsze przyglądam się bramkarzom zarówno w hokeju, jak i piłce nożnej, ale nie oceniam ich wkładu dużo dokładniej niż inne pozycje.

Nadal musisz przyglądać się każdej pozycji i zawodnikowi w każdej drużynie, aby dobrze wykonać swoją robotę, wyrównując szanse wydarzeń sportowych, jednak zawsze powinieneś zaczynać od kluczowych pozycji.

9 – Ważniejsze Mecze Mają Cieńsze Linie

W części poświęconej modelowi zysków z zakładów sportowych dowiedziałeś się, w jaki sposób bukmacherzy zarabiają pieniądze. Jeśli mogą uzyskać mniej więcej równy zakład po obu stronach gry, biorą tyle zakładów, ile mogą. Rzadko jednak otrzymują równe zakłady po obu stronach gry.

Kiedy nie mogą uzyskać równej linii, ryzykują utratę pieniędzy w grze. Najbardziej popularne gry generują najwięcej zakładów, więc jeśli bukmacherzy popełnią błąd w oferowanej przez siebie linii, może to kosztować ich pieniądze.

Pamiętaj, bukmacher nie chce przewidzieć ostatecznego wyniku; on chce stworzyć linię zakładów, która będzie działać z każdej strony. W największych grach, takich jak finał mistrzostw w Futbolu Amerykańskim, księgi zakładów zajmują tak dużą objętość, że bukmacherzy muszą poświęcić więcej energii i czasu na tworzenie najlepszych możliwych linii. Zwykle skutkuje to ciaśniejszymi liniami w popularnych meczach niż w tych mniej popularnych.

Na którym meczu bukmacherzy skupią się najbardziej, tak aby ustalić dla niego najlepszą możliwą linię zakładów? Oczywiście na tym meczu, który tworzy połowę ich codziennych zakładów.

Na ustalenie linii dla których gier poświęcą zatem najmniej czasu? Odpowiedzią jest gra, która stanowi tylko kilka procent ich codziennych zakładów

Nie twierdzę, że najmniej popularne mecze są zawsze najlepszą opcją do obstawiania, jednak łatwiej jest znaleźć linie, które oferują wartość zakładów na jedną lub drugą stronę tych mniej ważnych meczów niż na te bardziej popularne.

10 – Unikaj Niebezpiecznych Sportów

Większość graczy obstawiających gry sportowe nigdy nie myśli o tym, że mecze mogą być ustawione, ale czasami się to zdarza. Niektóre sporty są trudniejsze do ustawienia niż inne, ale jeśli nie jesteś świadomy tej możliwości, może to kosztować cię pieniądze.

Sporty indywidualne, takie jak tenis i golf, są najłatwiejsze do ustawienia. Potrzeba tylko jednej osoby, aby zmienić wyniki w sposób, który może być korzystny dla tzw. fixera. Sporty zespołowe są trudniejsze do ustawienia, chociaż koszykówka ma w swojej historii ustawione mecze. Niedawno w wiadomościach pojawił się skandal z ustawkami w NBA. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

11 – Traktuj Zakłady Sportowe jak Biznes

Jeśli chcesz odnieść sukces jako gracz obstawiający mecze, musisz zacząć traktować to jak biznes, a nie hobby. Firmy mają budżet, śledzą swoje wyniki, uczą się na błędach i starają się podejmować korzystne decyzje w każdym obszarze swojej działalności.

Wszystkie te cechy mają również najlepsi obstawiający. Zacznij śledzić wszystkie swoje wyniki i pracuj z ustalonym budżetem. Możesz dodać pieniądze do swoich funduszy, jeśli tego potrzebujesz, jednak oddzielenie ich od zwykłych finansów pomoże ci lepiej je śledzić.

Wniosek

Początkującym graczom obstawiającym sporty trudno jest zarobić, ale dzięki tym 11 wskazówkom możesz szybko zacząć obstawiać zakłady. Podział twojego budżetu, który pozwala ci obstawiać parę gier, pomaga ci utrzymać się na torze i pozwala śledzić twoje wyniki. Specjalizuj się w jednym obszarze, kupuj linie, dowiedz się, czym jest stronniczość i przestań obstawiać swoje ulubione drużyny.

Kiedy już nauczysz się i zaczniesz używać wszystkich wskazówek z tej strony, Twoje wyniki natychmiast się poprawią. Po opanowaniu tego, czego się tutaj dowiedziałeś, kontynuuj naukę i testowanie nowych rzeczy, aby wciąż się doskonalić. Dzięki ciągłemu doskonaleniu możesz zacząć zarabiać, w mgnieniu oka.



Autor |2021-08-11T11:24:22+02:0011 sierpnia 2021 11:24|Kategorie: Gry, Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.