Jesteś tutaj:-, Gry, Newsy-Najpopularniejsze gry wideo na każdym kontynencie

Najpopularniejsze gry wideo na każdym kontynencie

Z wyjątkiem Antarktydy, na wszystkich kontynentach świata są miliony graczy wideo.. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze gry wideo na sześciu kontynentach.

Ten artykuł zawiera kilka najpopularniejszych gier na różnych kontynentach, zamiast przytaczać tylko jedną najlepszą grę wideo dla każdej z nich. Jeśli grasz w gry online, na stronie casino online 777 znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Europa

Najlepsze gry wideo na kontynencie europejskim można scharakteryzować jako bardzo zróżnicowane, ale wyróżnia je szereg tytułów.

Battlefield

To preferowana gra wideo w Szwecji, Finlandii, Norwegii i Polsce. Jest to preferowana gra wideo w Szwecji, Finlandii, Norwegii i Polsce. Zawiera system klas w grze, w którym każda klasa przedstawia różne rodzaje podstawowej broni, sprzętu i ról na polu bitwy.

World of Tanks 

To najpopularniejsza gra wideo w Rosji, na Ukrainie, Białorusi i Estonii. Jak sama nazwa gry wskazuje, World of Tanks to czołgi i pojazdy bojowe, w tym czołgi lekkie, czołgi ciężkie, niszczyciele czołgów i czołgi podstawowe.

Horizon Zero Dawn

To popularna gra wideo we Francji, Niemczech, Austrii i Holandii.

Counter Strike globalna ofensywa

Cieszy się to popularnym patronatem graczy w Rumunii i na Słowacji.

 

Afryka

Nie myśl, że Afryka jest daleko w tyle, jeśli chodzi o gry wideo. Kraje drugiego co do wielkości kontynentu świata mogą nie wykazywać jednorodności, jeśli chodzi o preferencje dotyczące gier wideo, ale nadal kochają niektóre gry, takie jak:

CS: GO

Mówi się, że jest to najlepsza gra wideo w Algierii.

Horizon Zero Dawn

To najpopularniejsza gra w RPA.

Seria FIFA

Jest to bardzo lubiane w Maroku, Nigerii, Egipcie, Ghanie i Kenii. Reszta kontynentu bierze udział w mniejszych grach.

 

Azja

Bez wątpienia największy rynek gier wideo na świecie, Azja jest domem dla niezliczonych gier wideo. Japonia, Chiny i Korea Południowa należą do największych rynków gier wideo i zgodnie z przewidywaniami dyktują trendy, które z gier stają się najpopularniejsze.

Podobnie jak na rynku europejskim, na azjatyckiej scenie gier wideo nie można znaleźć jednorodności.

Największe rynki, czyli Japonia i Chiny, są zdominowane przez Horizon Zero Dawn.

Reszta regionu jest zakochana w Persona 5 (Malezja i Indonezja), Overwatch (Korea Południowa, Wietnam i Tajwan), Call of Duty: Infinite Warfare (Indie i Iran), Battlefield (Pakistan, Arabia Saudyjska, Irak i Turcja ), World of Tanks (Rosja i Kazachstan) oraz DOTA 2 (Filipiny, Mongolia i Myanmar).

 

Ameryka północna

To jest Fornite? Czy to PUBG? A co z Minecraftem? Miliony są uzależnione od gier wideo w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i mniejszych krajach Ameryki Północnej, ale który tytuł najlepiej reprezentuje większość graczy w tym regionie?

Call of Duty: Infinite Warfare

To nie jest do końca doceniona przez krytyków gra wideo. Większość krytyków przyznaje mu letnie lub przeciętne recenzje. Jednak dzięki ogromnemu budżetowi marketingowemu udało mu się przyciągnąć uwagę milionów graczy.

Overwatch

To kolejna bardzo popularna gra wideo w Ameryce Północnej. Ta zespołowa gra FPS firmy Blizzard Entertainment jest znana jako „strzelanka bohatera” i ma fanów grających na platformach PC, Xbox i PlayStation.

Persona 5

To japońska gra RPG, która zachwyciła graczy w Meksyku, Republice Dominikany i innych częściach Ameryki Północnej. Jest to gra nie online dla jednego gracza, co może wyjaśniać, dlaczego jest to najpopularniejsza gra wideo w wyżej wymienionych krajach.

Fortnite i Minecraft

O tych dwóch warto również wspomnieć, jeśli chodzi o popularne gry wideo w Ameryce Północnej.

Fortnite to internetowa gra wideo, której motywem przewodnim jest strzelanka kooperacyjna. Tutaj gracze muszą budować różne rzeczy (budynki i broń) oraz walczyć z zombie lub nieumarłymi stworzeniami. Minecraft podobnie polega na budowaniu rzeczy i przetrwaniu, ale oferuje kilka trybów rozgrywki.

 

Ameryka Południowa

Mieszkańcy Ameryki Południowej uwielbiają grać w takie gry, jak:

Persona 5

To najlepszy mecz w Peru, Kolumbii, Ekwadorze, Wenezueli.

League of Legends

Znana również jako LoL, jest to najpopularniejsza gra w Brazylii i Chile.

World of Warcraft

Nazywana również WoW, jest to najczęściej grana gra w Boliwii.

Counter Strike globalna ofensywa

Znana również jako CS: GO, przejmuje prowadzenie jako najpopularniejsza gra wideo w Argentynie.

 

Wniosek

Wiele z wyżej wymienionych gier wideo stało się najpopularniejszymi grami w krajach, które nie są ich źródłem. Sukces gier wideo w penetracji i zdobywaniu pozycji czołowych gier wideo w innych krajach można częściowo przypisać przemyślanej lokalizacji gier wideo.Autor |2021-04-19T20:18:28+02:0019 kwietnia 2021 20:18|Kategorie: e-Sport, Gry, Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.