Jesteś tutaj:-, Newsy, Testy i opinie-Przydatne akcesoria samochodowe od Baseusa – test

Przydatne akcesoria samochodowe od Baseusa – test

Dzięki uprzejmości firmy Baseus mogliśmy przetestować kilka akcesoriów tej firmy z serii inAuto, przeznaczonej dla kierowców. Oba to – wyposażone we wbudowany akumulator i wyświetlacz – elektroniczne gadżety, które mogą przydać się w drodze. Możemy je zamówić na stronie Baseus

 

 

Baseus Inflator Pump

Pierwszym z nich jest elektroniczna pompa powietrza przeznaczona do pompowania opon, dętek oraz innych rzeczy, które możemy napompować – piłek, materacy itp.

inflator baseus

inflator baseus

Baseus Inflator Pump to przenośna pompa wyposażona akumulator o pojemności 7500 mAH i mocy 54 W. Dzięki niej nie musimy używać pompki manualnej lub podjeżdżać na stację benzynową, żeby pompować koło.

Urządzenie waży 610 gramów i jest solidnie wykonane. Metalowa obudowa chroni przed ewentualnymi uszkodzeniami.  Rozmiar pompy to ok 14x8x4 cm, więc da się ją upchnąć np. w bagażniku obok koła zapasowego.

Obsługa pompy jest dosyć prosta, ale powinniśmy najpierw  zajrzeć do instrukcji (angielskojęzyczna lub chińska – polskiej brak), żeby sprawdzić jak dokonać ustawień.  Urządzenie ładujemy do pełna przez ok 4-5 godzin przy użyciu kabla USB-C.

Pompa pracuje w kilku trybach z predefiniowanymi ustawieniami ciśnienia: dla samochodu, motocykla, roweru i piłki. Zmiana trybu klawiszem „M” powoduje dostosowanie ciśnienia. Samo ciśnienie możemy też zmienić ręcznie klawiszami strzałek. Przydaje się tez opcja zmiany jednostek pomiaru ciśnienia. Pomiar wyświetlany jest w Barach, PSI, kPa oraz kg/cm2. W przypadku samochodów najpopularniejszą jednostką są Bary.

W trakcie pracy pompa jest dosyć głośna. Po osiągnięciu ustawionego ciśnienia urządzenie wyłącza się, więc nie ma ryzyka przekroczenia dopuszczalnego ciśnienia.

Naładowany do pełna akumulator wystarcza na napompowanie do 9 opon samochodowych i 17 motocyklowych. W przypadku samochodów typu SUV liczba ta będzie jednak mniejsza z uwagi na większe rozmiary kół i opon. Pompowanie trochę trwa – w przypadku dużej opony 275/50/R20 zwiększenie ciśnienia z 1.6 Bar do 2 Bar zajęło prawie 6 minut.

Możemy też w razie potrzeby skorzystać z dodatkowych końcówek przeznaczonych do pompowania piłek i materacy. Posiadacze rowerów z wentylami typu Presta lub Dunlop będą jednak zawiedzeni, bo żadna z przejściówek do nich nie pasuje.

Pompa wyposażona jest też latarkę, która może się przydać w przypadku jakiś nocnych awarii. Link do produktu na Aliexpress: Baseus sprężarka powietrza samochodowa

Baseus Super Energy Pro Car Jump Starter

Drugie testowane urządzenie to Power Bank przeznaczony do awaryjnego uruchamiania pojazdów. Urządzenie wyposażone jest w pojemny akumulator 12000 mAh. Akumulator waży 470 gramów a jego wymiary to 163×83, 36.5mm.

Producent deklaruje, że urządzenie pozwoli na uruchomienie pojazdów z silnikami o pojemności do 6L w przypadku benzyny i 3.5L w przypadku Diesla. W celu odpalenia pojazdu musimy skorzystać ze specjalnej przejściówki z klemami, którą wpinamy do power banka a następnie podpinamy klemy plus a potem minus do akumulatora pojazdu lub innych przeznaczonych do tego celu trzpieni  – w przypadku mojego samochodu akumulator ukryty jest pod fotelem pasażera a pod maską znajdują się wyłącznie wyjścia do podłączenia klem.

jump starter

jump starter

Urządzenie wystarcza na max 50 uruchomień pojazdu, przy czym powinniśmy pamiętać, żeby nie przestać go używać w przypadku, gdy poziom naładowania spadnie poniżej 50%. Baseus tłumaczy to ochroną ogniw przed zbytnim zużyciem.

Akumulator testowałem z motocyklem o pojemności 660 cm i samochodem z silnikiem Diesla o pojemności 4L. O ile w przypadku motocykla nie było problemów z rozruchem to w przypadku Diesla przekroczone zostały dopuszczalny poziomy obciążenia. Akumulator traktuję więc wyłącznie jako pomocniczy w sytuacji, gdy główny akumulator  jeszcze kręci, ale wykazuje objawy bliskiego wyładowania.

Producent deklaruje, że w pełni naładowany akumulator utrzyma 85% swojej energii w ciągu roku. Więc możemy go naładować, schować w aucie i skorzystać w razie sytuacji awaryjnej.

Power Bank Baseusa może być też wykorzystany do ładowania 2 urządzeń przez wyjścia USB-A i USB-C oraz jako latarka. Link do produktu na Aliexpress: Baseus Super Energy Pro Car Jump Starter

baseus inauto

Akcesoria są na tyle małe, że zmieszczą się w bagażniku obok koła zapasowego.

 Autor |2021-04-01T09:36:09+02:0030 marca 2021 16:47|Kategorie: Gadżety, Newsy, Testy i opinie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.