Jesteś tutaj:-, Gry, Newsy-Zarabianie pieniędzy w DOTA 2

Zarabianie pieniędzy w DOTA 2

Jeśli jesteś miłośnikiem gier wideo, to być może wiele razy zastanawiałeś się, czy możesz przełożyć swoje hobby na jakieś wymierne korzyści. Inaczej mówiąc, czy grając w gry komputerowe, można w jakiś sposób na tym zarobić? Cóż, w przeważającej większości przypadków nie jest to możliwe. Ale bywają takie gry, w których faktycznie istnieje taka opcja. Pośrednio lub bezpośrednio – i nie chodzi tu tylko o typowe zakłady na esport. Do takich tytułów należy między innymi właśnie DOTA 2. Dziś zajmiemy się więc nieco bliżej tym zagadnieniem.

Zarabianie pośrednie w DOTA 2

Poprzez zarabianie pośrednie rozumiemy tutaj wszystkie te możliwości, w których możesz uzyskać dla siebie jakieś profity dzięki umiejętnościom, na przykład biorąc udział w turnieju z nagrodami pieniężnymi lub rzeczowymi. Takich turniejów jest wbrew pozorom naprawdę sporo z racji tego, że DOTA 2 to popularna gra turniejowa i e-sportowa.

A to oznacza, że organizowane są liczne imprezy, turnieje, mistrzostwa i inne rodzaje rywalizacji (jak choćby ligi e-sportowe) właśnie w DOTA 2. Skoro są imprezy, to jest też zainteresowanie graczy, kibiców, mediów, bukmacherów, sponsorów i cała ta wspaniała otoczka. Do wyboru masz więc różne opcje, takie jak na przykład:

  • ESL Premiership. Rozgrywki dzielone są na różne fazy, w zależności od pory roku;
  • Top Clans. Cykliczna impreza polegająca na meczach klanowych;
  • Oceanic League S2;
  • OGA Dota 2 Pit Season 3 – trzeci sezon popularnej ligi klanowej DOTA 2;
  • China Pro Cup – bardzo popularny puchar rozgrywany w Chinach.

A to tylko mały wycinek ogromnej liczby dostępnych turniejów. Tak naprawdę to absolutną wisienką na torcie i świętym Graalem wszystkich fanów DOTA 2 jest turniej o nazwie The International. Ma on rangę mistrzostw świata i pozwala zgarnąć naprawdę gigantyczne nagrody. Wystarczy wspomnieć tylko o tym, że sponsorem tego turnieju jest znana korporacja Valve.

A jakie pieniądze wchodzą w grę? Zespół OG, który zwyciężył w zeszłorocznej edycji The International DOTA 2, zgarnął łącznie 15 603 133 USD. Tak, to nie pomyłka. 15 milionów dolarów amerykańskich dla zwycięskiej drużyny! Z kolei zdobywcy drugiej lokaty, którzy przegrali w finale imprezy, Team Liquid musiał zadowolić się kwotą wynoszącą „zaledwie” 4,5 miliona dolarów. Jak zapewne sam widzisz – bycie naprawdę wyjątkowej klasy graczem oznacza szansę na zdobycie gigantycznych wręcz pieniędzy.

Nieco inną opcją powiązaną z opisanym powyżej sposobem uczestniczenia w rozgrywkach DOTA 2 jest tak zwany sponsoring. Chodzi tutaj o to, że jeśli bierzesz udział w oficjalnych turniejach i mistrzostwach w DOTA 2, możesz występować w barwach swojego sponsora. Na przykład nosząc koszulkę lub czapeczkę z jego logo, korzystając z jego sprzętu (myszka, klawiatura, monitor itp.) Możliwości jest mnóstwo, żeby je wykorzystać, wystarczy się umiejętnie zakręcić. Ale najpierw oczywiście musisz dysponować odpowiednio wysokimi umiejętnościami!

I na koniec pozostaje jeszcze jedna interesująca opcja pozwalająca spieniężyć swoją dobrą znajomość tej gry. Otóż możesz założyć własną stronę internetową poświęconą tej grze. Albo nawet kanał na Youtube. Wtedy odpowiednio, dbając o jakość publikowanych materiałów lub nagrań z gry, możesz zwiększać swój zasięg. W efekcie coraz większa liczba zainteresowanych Twoimi postami lub filmami osób będzie odwiedzać Twoją witrynę lub oglądać Twoje filmy. A to przełoży się na konkretne dochody z reklam wyświetlanych na stronie lub na Youtube.

Jeśli jesteś dobrze obeznany z mediami społecznościowymi, to możesz dodatkowo wzmocnić swoją popularność odpowiednio dobranymi publikacjami na Facebooku, Instagramie, Twitterze, Switchu, Tik Toku lub w innych tego typu popularnych serwisach. Skoro więc już wiesz co i jak, zabierz się do pracy i zacznij działać. Tylko aktywność pozwoli Ci zacząć zarabiać na graniu w DOTA 2.

Bezpośrednie zarabianie grając w DOTA 2

Inna opcja jest nieco bardziej przyziemna. Otóż możesz zarabiać, grając w DOTA 2, pomagając innymi graczom. Możesz na przykład gromadzić odpowiednio cenne i poszukiwane przedmioty, a następnie oferować je innym użytkownikom za wynagrodzeniem w postaci brzęczącej gotówki, albo też wymieniając się na inne przedmioty. Możliwości jest sporo. A jeśli spędzasz odpowiednio sporo czasu podczas gry w DOTA 2, to na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, które itemy są najbardziej pożądane przez graczy.

Inna ciekawa opcja, choć może niekoniecznie szczególnie przydatna w grze DOTA 2, to pomaganie mniej doświadczonym użytkownikom w wykonywaniu trudniejszych zadań. Może to obejmować na przykład pomoc w przeprowadzeniu przez skomplikowane elementy planszy. Albo możesz też udzielać im wsparcia poprzez osłabianie trudniejszych do pokonania wrogów tak, by mogli oni następnie samodzielnie dokończyć dzieła.

Co więcej, możesz także stać się trenerem. Oczywiście wymaga to najwięcej umiejętności ze wszystkich opisanych powyżej opcji. Ale także zapewnia najlepsze przychody i do tego szybko rosnącą popularność. Wystarczy, że zostawisz ogłoszenie o szkoleniu początkujących lub średnio zaawansowanych graczy, a następnie chwilę poczekasz – na pewno ktoś się zgłosi.

I zwróć uwagę, że do tego wszystkiego nie potrzebujesz w zasadzie niczego więcej poza mikrofonem i słuchawkami. Nie licząc oczywiście komputera, na którym grasz!

 Autor |2020-11-27T20:02:29+01:0027 listopada 2020 20:02|Kategorie: e-Sport, Gry, Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.