Jesteś tutaj:-, Newsy, Rozrywka, Top7-Ruletka w Hollywood

Ruletka w Hollywood

Ruletka w Hollywood

Nie od dziś ruletka nazywana jest królową kasyn. Nie da się ukryć, że ruletka za darmo czy też za prawdziwe pieniądze obecna jest w każdym kasynie internetowym, jak i wielu kasynach stacjonarnych. Jest to gra, która może graczom przynieść całkiem spore wygrane jak i przegrane. Nie dziwi nas zatem fakt, że ta gra hazardowa obecna jest także w filmach w Hollywood. Już wielokrotnie bohaterowie filmów czy seriali próbowali swego szczęścia. Ponadto sporo znanych osobistości ze świata Hollywood grywa w nią w kasynach. Oto nasza lista kilku filmów, w których pojawia się ruletka. 

Casablanca

Casablanca to jeden z kultowych filmów w historii kina. Produkcja z 1942 roku, w której zagrali Humphrey Bogart oraz Ingrid Bergman, do dziś cieszy się popularnością w świecie kina. Rick Blaine to amerykański imigrant, który w marokańskiej Casablance prowadzi ekskluzywny klub. W pewnym momencie w jego życiu pojawia się dawna miłość z mężem. Szukają oni sposobu na ucieczkę przed Niemcami. W klubie często spotykają się hazardziści, a jedną z najpopularniejszych gier jest właśnie ruletka. To właśnie przy niej spotyka się śmietanka towarzyska, jak i wielu przyjezdnych. Główny bohater czasem pozwala niektórym osobom wygrać w ruletkę, gdy widzi, iż pieniądze mogą zmienić ich życie.

Diamenty są wieczne

Jak doskonale wiadomo agent 007 często przebywa w kasynach. W filmie Diamenty są wieczne z 1971 roku z Seanem Connerym, James Bond musi odnaleźć skradzione diamenty, które mają posłużyć do zbudowania niebezpiecznego lasera. To właśnie w tej części Agent Jej Królewskiej Mości stawia zakład w ruletce na liczbę 17. Do dziś numer ten jest jednym z najchętniej wybieranych przez graczy w kasynach. Oczywiście ruletka jak i inne gry hazardowe obecna jest także w kilku innych produkcjach z serii 007. 

Niemoralna propozycja

David i Diana to młode małżeństwo, które niestety boryka się z problemami finansowymi. W wyniku kryzysu i kredytu na budowę domu pilnie potrzebują 50 tysięcy dolarów. Zdesperowani postanawiają wyruszyć do Las Vegas. Decydują się na grę w ruletkę. Początkowo niezwykle sprzyja im szczęście, lecz ostatecznie przegrywają wszystkie pieniądze. Nieoczekiwanie małżonkom propozycję składa miliarder, John Gage. Proponuje on Davidowi milion dolarów za noc z jego żoną. 

Ocean’s 13

Trzecia część przygód ekipy Danny’ego Oceana ponownie odbywa się w Las Vegas. Grupa znajomych postanawia odegrać się na milionerze, który okradł ich przyjaciela. Jest on właścicielem sieci kasyn, który chce w Las Vegas otworzyć kolejny hotel z kasynem. Grupa opracowuje zatem pewien przebiegły plan. W dniu otwarcia kasyna doprowadzają do kilkuminutowego zawieszenia systemu odpowiadającego za kontrolę nad grami. Przez te kilka minut manipulują automatami, grą w kości czy właśnie ruletką. Jeden z nich udając chińskiego milionera, stawia w ruletce całkiem spore sumy, kilku milionów dolarów, a oczywiście wybrany przez niego numer na kole okazuje się szczęśliwy. 

Krupier

Nakręcony w 1998 roku film z Clivem Owenem to historia pisarza, który dostaje pracę w jednym z kasyn. Pracuje w nim jako krupier. Nie interesuje go jednak sam hazard, a ludzie, którzy przybywają do kasyna. Praca w kasynie jest dla niego idealnym polem do zbierania materiałów do nowej książki. Dzięki temu na ekranie możemy obserwować kilka popularnych gier hazardowych, w tym właśnie ruletkę. Autor |2020-02-27T07:05:18+02:0027 lutego 2020 07:04|Kategorie: Gry, Newsy, Rozrywka, Top7|0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.