Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Top7-Będzie trudniej naprawić Maca

Będzie trudniej naprawić Maca

Jeśli popsuje nam się nowy iMac lub MacBook Pro to do naprawy będziemy musieli skorzystać wyłącznie z autoryzowanego serwisu. Apple wprowadził w swoich nowych komputerach zmiany utrudniające naprawę komputerów samodzielnie lub w nieautoryzowanych warsztatach. W przypadku wymiany płyty głównej, klawiatury, jednostki Touch ID,  Trackpada a nawet pamieci Flash, konieczne będzie odblokowanie komputera, którego można dokonać wyłącznie przy pomocy udostępnionego autoryzowanym serwisom oprogramowania Apple Service Toolkit 2.  Za taką sytuację odpowiedzialny jest układ T2 montowany w nowych komputerach Apple, odpowiedzialny między innymi za szyfrowanie danych i bezpieczne przechowywanie danych – np. odcisków palców.

O sprawie dowiedział się serwis Macrumours, który wszedł w posiadanie dokumentów jakie wysłano do autoryzowanych serwisów. Takie podejście ze strony Apple jest  krytykowane przez niektórych bo wpłynie na wzrost cen obsługi serwisowej komputerów. Naprawa starszego komputera Apple w autoryzowanym serwisie może być zbyt droga i zamiast naprawiać sprzęt kupimy po prostu nowy Z kolei Apple argumentuje, że lepsza kontrola nad procesem obsługi serwisowej zwiększa bezpieczeństwo krytycznych dla użytkownika danych.

APPLE T2 CHIP

APPLE T2 CHIP

Jeśli podobne rozwiązania trafią też do nowych iPhone’ów to wymiana pękniętego wyświetlacza lub innych części może stać się droga.

Autor |2018-10-05T12:11:02+02:005 października 2018 12:11|Kategorie: Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. xxx 5 października 2018 w 23:44 - Odpowiedz

    PROPONUJĘ GŁOSOWAĆ PORTFELEM I OMIJAĆ TAKICH PRODUCENTÓW.
    JEŚLI COŚ KUPIŁEŚ TO MOŻESZ SAM DECYDOWAĆ CO Z TYM ZROBISZ I TAKIE UTRUDNIANIE NIE POWINNO MIEC MIEJSCA A JEŚLI MA TO POKAŻMY IM ŚRODKOWY PALEC

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile