Jesteś tutaj:-, Finanse, Inne, Newsy, Rynek, Top7-Polska firma Cyberus Labs ochroni Internet Rzeczy ma na to 8 mln zł

Polska firma Cyberus Labs ochroni Internet Rzeczy ma na to 8 mln zł

Cyberus Labs, polski dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, opracował system zabezpieczający sieci i urządzenia Internetu Rzeczy – ELIoT Pro. Na dokończenie swojej technologii i przygotowanie jej do wprowadzenia na rynek otrzymał ponad 8 milionów złotych w programie SME Instrument (część Horyzontu 2020). Cyberus Labs to pierwsza polska firma doceniona w tym roku przez Komisję Europejską grantem w ramach Fazy 2 SME Instrumentu.

Rozwiązanie, nad którym pracuje Cyberus Labs, zapewnia bezpieczeństwo Internetu Rzeczy, eliminując najsłabsze i najłatwiejsze do przejęcia przez hakerów ogniwo cyberbezpieczeństwa, czyli hasła i dane dostępowe użytkowników oraz urządzeń. To pierwsza taka technologia na rynku.

Dotacja z programu SME Instrument przyspieszy moment wejścia naszego rozwiązania na rynek o co najmniej 18 miesięcy – deklaruje George Slawek, CEO Cyberus Labs. – Cieszymy się, że Komisja Europejska przyznała nam dofinansowanie i uznała nas za innowacyjną firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Jest to dla nas wielki sukces, tym bardziej że dofinansowanie otrzymało tylko ok. 5% firm starających się o grant. To potwierdza, jak ważne jest stworzenie pełnego systemu bezpieczeństwa dla IoT, chroniącego całe sieci, poszczególne urządzenia oraz dane przed atakami cyberprzestępców.

System ELIoT, czyli rozwiązanie, nad którym pracuje spółka, bazuje na wprowadzonej na rynek w 2017 roku technologii Cyberus Key. To prosta w obsłudze i bezpieczna platforma do logowania oraz potwierdzania tożsamości za pomocą jednorazowych kodów i jedynego niezłamanego do tej pory szyfru Vernama. System, chroniony zgłoszeniami patentowymi w USA i Europie, przeznaczony jest przede wszystkim dla banków, fintechu, sklepów internetowych oraz dostawców usług internetowych. W ELIoT Pro zagwarantuje bezpieczną, specjalnie szyfrowaną komunikację na linii człowiek-maszyna (Human to Machine) oraz maszyna-maszyna (Machine to Machine).
To pierwsza taka technologia na rynku i jedyna, która będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszelkiego rodzaju urządzeniom sieci IoT. Obecnie jest w fazie przygotowywania do pierwszych wdrożeń i już dziś wzbudza zainteresowanie firm z całego świata.
Cyberus Labs jest pierwszą polską firmą wybraną do dofinansowania w ramach Fazy 2 SME Instrumentu w 2018 roku, od czasu wprowadzenia nowego etapu oceny wniosków, czyli prezentacji w Brukseli. W sumie tylko 11 małych i średnich przedsiębiorstw z Polski zostało beneficjentami tego programu od 2014 r.

Zmiany w programie SME Instrument, do których należy zaprezentowanie na żywo swojego projektu przed doświadczonymi inwestorami i aniołami biznesu, bardzo podniosły poziom konkurencji. Cyberus Labs jest pierwszą polską firmą, która dostała zaproszenie do zaprezentowania się w Brukseli. Poszło im świetnie, dzięki czemu dołączyli do grona najbardziej innowacyjnych i obiecujących europejskich firm i są pierwszą polską firmą z grantem z Fazy 2 w tym roku – mówi Michał Gzyl, CEO Zafiro Solutions, firmy, która wspierała Cyberus Labs w zdobyciu grantu z SME Instrumentu.

Prace finansowane z grantu Komisji Europejskiej potrwają 2 lata. Cyberus Labs jako beneficjent programu SME Instrument będzie mógł w tym czasie korzystać także z wsparcia coachingowego, szkoleń, spotkań networkingowych, konferencji i targów.

SME Instrument jest programem, który finansuje innowacyjne projekty realizowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Granty przyznawane są najbardziej innowacyjnym firmom i ich projektom z globalnym potencjałem. SME Instrument jest częścią Horyzontu 2020 – programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, którego budżet na lata 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro.

źródło: Cyberus Labs

Autor |2018-08-28T18:59:43+02:0029 sierpnia 2018 08:56|Kategorie: Bezpieczeństwo, Finanse, Inne, Newsy, Rynek, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile