Do dyspozycji otrzymujemy moc ośmiu, 64-bitowych rdzeni CPU Samsung Exynos 9609 2.2 GHz z układem graficznym  Mali G72 MP3. Smartfon wyposażono dodatkowo w 4 GB pamięci operacyjnej, zaś na dane dostępne jest 128 GB pamięci wewnętrznej (,z czego dostępnych mamy ok. 112 GB), którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD o kolejne 256 GB. Motorola one vision korzysta z pamięci Universal Flash Storage, aby cieszyć się bardzo szybką reakcją. Taka konfiguracja sprawia, że urządzenie zadowoli większość użytkowników urządzeń mobilnych, a fani gier będą z niego zadowoleni.  Smartfon płynnie odtwarza multimedia, i w zupełności wystarcza do zabawy nawet w najbardziej wymagające gry. Szkoda tylko, że podczas dłuższej zabawy SPU, troszkę się grzeje.  Benchmark AnTuTu, którego używam do testów wyświetlił ponad 141 tys. punktów.

Motorola one vision, po zakupie pracuje pod kontrolą czystej edycji systemu Android 9 Pie (aktualizacje do wersji Android Q i Android R) oraz usługi Google wykorzystujące sztuczną inteligencję. Producent obiecuje, że użytkownicy mogą mieć pewność bezpieczeństwa danych dzięki programowi Google Play Protect oraz comiesięcznym aktualizacjom zabezpieczeń gwarantowanym przez trzy lata od daty globalnej premiery w maju 2019. Warto też podkreślić, że zamiast zbędnych, instalowanych fabrycznie aplikacji wystarczą najważniejsze aplikacje systemu Android oraz ulepszenia moto. W ten sposób zyskujemy dostęp do najnowszego oprogramowania, a telefon działa płynnie, oferując więcej miejsca w pamięci oraz więcej opcji kontroli nad jego działaniem. Optymalizacja systemu jest poprawna, dzięki czemu telefon działa bardzo płynnie i stabilnie.  Fabrycznie zainstalowanych jest kilka narzędzi od Motoroli,  które usprawniają obsługę urządzenia i sprawiają, że smartfon przewiduje, co użytkownik chce zrobić i robi to za niego.

Pomimo upychania do współczesnych telefonów coraz większej ilości różnych gadżetów, to o łączność jest najwięcej zapytań do testowanych urządzeń. Motorola one vision, pod tym względem niczego nie brakuje. Smartfon ma wbudowany szybki modem 4G/LTE kat. 6 oraz dwuzakresową kartę Wi-Fi IEEE 802.11 a/c, moduł Bluetooth 5.0, NFC, a także odbiornik GPS.

Z łącznością za pośrednictwem Wi-Fi nie miałem najmniejszego problemu. Moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi zaimplementowany w telefonie  ma standardowy dla tego typu urządzeń zasięg.

Odbiornika GPS ze wsparciem dla A-GPS oraz GLONASS i Galileo używałem podczas jazdy samochodem i działał stabilnie.

Motorola zapowiada naładuj telefon raz i korzystaj z 3500 mAh przez cały dzień, a dodatkowe 7 godzin uzyskaj już po 15 minutach ładowania w technologii TurboPower 3. W praktyce, przy standardowym korzystaniu z terminala możliwe jest osiągnięcie 2 dni pracy. Przeprowadzony test realnej pracy, przeprowadzony programem PC Mark pokazał  aż x godzin i x minut.