myPhone FUN LTE oferuje standardowy wachlarz rozwiązań komunikacyjnych. Terminal zapewnia nam wsparcie dla sieci 4G/LTE (Cat.4 – 150Mbps (DL) / 50Mbps (UL), bezprzewodowej Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth. Nie zabrakło też odbiornika GPS z A-GPS.

DSCF4282

Wbudowane Wi-Fi obsługuje sieci w standardzie 802.11 b/g/n. Antena jest dostatecznie czuła, ale widziałem już smartfony z lepszym zasięgiem sieci, chociaż przeciętnemu użytkownikowi nie powinno to przeszkadzać.

myphone fun lte sc8

Podczas testów nawigacyjnych nie zauważyłem żadnych opóźnień czy błędów, jak smartfon był w zasięgu sieci telefonii komórkowej i odbiornik GPS miał wsparcie systemu A-GPS. Podobnie zachowywał, gdy urządzenie testowałem bez tego wspomagania.

myphone fun lte sc6

Duszą myPhone FUN LTE jest leciwy procesor MediaTek MTK6737, wyposażony w cztery rdzenie o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Nad grafiką czuwa układ graficzny Mali-T720MP2. Pamięć wewnętrzna, zarezerwowana na wszelkiego rodzaju dane i aplikacje wynosi 16 GB (dla użytkownika dostępne jest trochę ponad 9 GB ) z możliwością rozszerzenia poprzez wykorzystanie slotu na karty microSD (obsługa do 128 GB). Smartfon wypadł przeciętnie w naszych testach pracy pod dużym obciążeniem. Potencjalny nabywca może liczyć na w miarę płynną pracę systemu Google Android. Jeżeli chodzi o gry, to tutaj raczej zalecałbym tylko te najprostsze. Przy bardziej wymagających pamięci niestety odczujemy denerwujące lagi. Dla lubiących cyferki, FUN-a LTE poddałem także testom wydajnościowym, które zostały wykonane najpopularniejszych aplikacjach benchmarkowych. Wyniki przedstawiają się następująco:

myphone fun lte sc4

myphone fun lte sc3

myPhone FUN LTE działa pod kontrolą czystego systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z certyfikacją GMS. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że został przygotowany zgodnie z wytycznymi Google i ma niczym nieograniczony dostęp do sklepu Google Play z tysiącami aplikacji.

myphone fun lte sc

Należy podkreślić, że producent ograniczył swoje dodatki do minimum, co wyszło wyłącznie na korzyść. W zasadzie większość aplikacji, które znajdziemy w pakiecie oprogramowania to standardowe aplikacje Google i raczej nie wymagają one większego opisu.