Jesteś tutaj:-, Artykuły, Inne, Internet, Internet mobilny, iPhone-Gadu Gadu 1.2 iPhone OS z Push
750x200 PLUS ABO letnieokazje huaweip20Advertisement

Gadu Gadu 1.2 iPhone OS z Push

Jakże ciężka była ta droga, pełna trudu i mozołu, bowiem ostatnie uaktualnienie GG odbyło się w sierpniu ubiegłego roku (v.1.1.1).Co gorsza przez prawie 9 miesięcy niewiele udało się zrobić w tej wersji komunikatora dla iPhone OS, choć platforma ma największe możliwości multimedialne na rynku, nowe GG nie prezentuje się dobrze, a tak naprawdę nie prezentuje się w ogóle!

Push w Gadu Gadu - strona główna
Push w Gadu Gadu – strona główna

Warto dodać, że wersja 1.2 Dotarła do testerów na początku roku, najprawdopodobniej producentowi nie zależy na specjalnej szybkości w rozwoju wersji dla iPhone OS, tracąc w ten sposób użytkowników na rzecz konkurencji w tym na rzecz najlepszego komunikatora obsługującego GG – Palringo.

Wystarczy spojrzeć na konkurencje komunikatory Palringo, nimbuzz, skype czy też wszelakiej maści odmiany Tweetera, nawet archaiczny ICQ bije funkcjonalnością nasze rodzime GG na głowę pod każdym względem.

Co takiego nowe GG oferuje a czego w nim zabrakło?:

Dodano w wersji 1.2 – obsługę powiadomień Push (powiadomienia o nadchodzącej wiadomości w momencie, kiedy komunikator jest wyłączony)

Powiadomienia w trybach:

  a) od wszystkich
  b) od znajomych
  c) wybrane osoby
  d) lista kontaktów
  e) kilka nowych ikonek powiadamiających o naszej dostępności (status)

Starsze funkcje dostępne od wersji 1.1.1:

 • archiwum wiadomości
 • export/import kontaktów na serwer
 • dostęp do grupy znajomych
 • autologowanie
 • dźwięki / wibracje
 • możliwość zmiany koloru podkładu pod wyświetlany tekst wiadomości
 • usuwanie kontaktów/usuwanie kontaktów z serwera
 • wyszukiwanie osób na serwerze gg
 • możliwość ustawienia opisu
 • edytowanie danych kontaktowych
 • obsługa kopiuj – wklej
 • Push w Gadu Gadu - Ustawienia
  Push w Gadu Gadu – Wiadomość

  Jak widać lista zmian jest krótka i niezbyt atrakcyjna dla użytkownika oczekującego o wiele więcej po czołowym polskim komunikatorze. Szczególnie, że platforma iPhone OS pozwala na przeniesienie wszystkich funkcji znanych z komunikatora w wersji na komputery stacjonarne.

  Push w Gadu Gadu - Ustawienia
  Push w Gadu Gadu – Ustawienia

  Wolałbym chyba zapłacić i dostać produkt gotowy i dający możliwość dostępu do wszystkich funkcji obsługiwanych przez komunikator. Chyba przydałoby się przenieść po prostu całe nowe gadu gadu na platformę iPhone OS, tylko czy jest to możliwe teraz czy dopiero po premierze nowego systemu operacyjnego na iPhone, który umożliwi integracje z systemem aplikacji i komunikatorów społecznościowych?

  Push w Gadu Gadu - Mój Profil
  Push w Gadu Gadu – Mój Profil

  Czego najbardziej mi osobiście brakuje w nowej wersji gg ?:

 • obsługi wysyłania i odbioru plików (Palringo obsługuje ta funkcje)
 • otwieranie linków do stron www (w samym programie, lub poprzez Safarii)
 • komunikator głosowy VoIP
 • radio internetowe
 • obsługa konta pocztowego z poziomu programu
 • tablica i funkcja pisaka
 • geolokalizacja
 • ikony i zdjęcia obok kontaktów
 • dostęp do mojejgeneracji.pl
 • możliwość płatności za mobilne gg za pomocą iTunes
 • wyszukiwanie osób z listy znajomych
 • brak możliwości pisania i działania aplikacji w poziomie
 • brak możliwości wysyłania sms z poziomu programu
 • Wszystkie w/w funkcje mogą być osadzone na platformie iPhone OS, o czym świadczą inne programy obsługujące te funkcje bez większego problemu stabilności aplikacji nawet na starszych iPhoneach i iPodach Touch, nie mówiąc już o iPadzie, który aż prosi się o tego typu rozwiązania na dużym i czytelnym ekranie.

  Być może po wprowadzeniu nowego iPhone, który umożliwi video rozmowy doczekamy się również możliwości prowadzenia video chatów. Taka wizja rozwoju GG na iPhone ucieszyłaby na pewno nie tylko moja osobę.

  Push w Gadu Gadu - Rozmowy
  Push w Gadu Gadu – Rozmowy

  Jak na razie GG 1.2 dla iPhone OS przynosi więcej braków niż nowości, które z pewnością były oczekiwane przez użytkowników od początku istnienia tego programu na iPhone’a. Po kilku dniach testów nowego gg stwierdziłem, że w archiwum często brakuje wielu wątków rozmów, jeśli te z przerwami odbywały się tego samego dnia, trzeba to poprawić, bowiem może nam gdzieś umknąć ważna rozmowa, którą chcielibyśmy zachować na dłużej. Istnieje też częsty problem z logowaniem podczas pracy w sieci Wi-Fi, problem występuje nie tylko podczas pracy u mnie w domu, lecz również podczas łączenia się z publicznymi hotspotami.

  Innym problemem jest ustawienie opisu, który po każdym wejściu i wyjściu z gg skraca się o jeden znak, a niekiedy cały opis ginie w niewyjaśnionych okolicznościach lub jest po prostu nie widoczny dla użytkowników innych komunikatorów w tym Palringo.

  Jedyną świerzynką i zmianą godną uwagi jest wprowadzenie powiadomień Push o nowych wiadomościach, rzecz, która może cieszyć, ponieważ nie każdy użytkownik iPhona posiada funkcję multitaskingu (możliwość pracy w tle wielu programów).Funkcja działa szybko i sprawnie bez większych problemów na telefonie w trybie normalnym jak i też JB.

  Push w Gadu Gadu - Powiadomienia
  Push w Gadu Gadu – Powiadomienia

  W nowym gadu bardzo brakuje mi trybu pracy w poziomie, a szczególnie w oczy kłuje brak możliwości przesyłania plików, co oferuje konkurencyjne Palringo. Producent GG miał ponad pół roku, aby poprawić błędy na, tyle aby to Palringo czuło się zagrożone, jednak poza dodaniem trybu, Push i lekkiego liftingu nie zrobiono kompletnie nic. Choć gminna wieść niesie, że producent GG szuka programistów na iPhone OS, co może sugerować, iż producenci GG zauważyli potencjał tego systemu operacyjnego.

  Push w Gadu Gadu - Archiwum
  Push w Gadu Gadu – Archiwum

  Braki wynikają z opieszałości producentów aplikacji, lub też mamy tutaj do czynienia z działaniem marketingowym i wszystkie te funkcje znajdziemy wraz z oficjalna premierą iPhone OS 4.0!?Jesli do tego dojdzie będą musiały powstać najprawdopodobniej dwie wersje dla nowych i starszych urządzeń z iPhone OS na pokładzie.

  Czas pokaże, co tak naprawdę zaproponuje nam kolejna odsłona mobilnego Gadu na iPhone, byle by nie była to zmiana tylko ikonki.;-).Dziwne jest,że producent GG nie chce doskonalić programu na platformę dającą o wiele większe możliwości niż konkurencyjne systemy operacyjne. A jeśli już go aktualizuje to w przysłowiowym żółwim tempie. Ktoś tutaj nie dostrzega potencjału…

  Zapraszam do zapoznania się z innymi komunikatorami obsługującymi gadu gadu, jeśli nasze rodzime gg zapewnia zbyt małą funkcjonalność. Może odpływ użytkowników na rzecz innych komunikatorów nakłoni producentów gg do przyspieszenie prac nad poprawieniem wersji mobilnej nie tylko na iPhone.

 • GG 1.2 iPhone do pobrania za darmo: Tutaj
 • Palringo wersja darmowa iPhone: Tutaj
 • Palringo wersja płata iPhone: Tutaj
 • Palringo wersja Java: Tutaj
 • Palringo wersja na Symbian:
  http://www.palringo.com/pl/pl/download/?get=symbian_s60_3rd
  http://www.palringo.com/pl/pl/download/?get=symbian_s60_5th
 • Palringo Android:
  http://www.palringo.com/pl/pl/download/?u=android
 • Wojciech dydymus Dydymski  Autor | 2010-05-15T07:14:38+00:00 15 maja 2010 07:14|Kategorie: Apple, Artykuły, Inne, Internet, Internet mobilny, iPhone|Tagi: , , , , , |5 komentarzy

  5 komentarzy

  1. wlo 15 maja 2010 w 08:15 - Odpowiedz

   Pamiętajmy, ze GG jest rodzimym produktem, używanym przez rodzimych użytkowników iPhone’a. Wymienione komunikatory są „międzynarodowymi”, więc i nie dziwi mnie, że bardziej się rozwijają.
   Używam GG, znam wielu ludzi, którzy używają GG i naprawdę nie zauważam, zeby ktoś szczegółnie korzystał z zaawansowanych możliwości komunikatora, tym bardziej na komórce.

  2. Ofendenaf 15 maja 2010 w 08:47 - Odpowiedz

   Ten telefon to wypas mam go 2 dni i robi takie zdjęcia jak na Iphonie serio!!!! Polecam go ma dużo pozytywnych stron a negatywnych może jdną a jaką taką że trudno sciągnac z pulpitu widgety ale fonik SUUUUUUPEEER pOLECAM jAK KTÓŚ WIDZI TEN TELEFON TO TAK ROBI 😮 SUPER POLECAM

  3. AG 15 maja 2010 w 09:01 - Odpowiedz

   Ja dostałem nowiutki od orange – po rozpakowaniu okazało się że telefon jest uszkodzony – nie można naładowac baterii, po podłączeniu ładowarki z zestawu wyświetla komunikat ładowarka nieobsługiwana, podłączony przez USB te nie ładuje baterii

  4. tomasz f 15 maja 2010 w 09:08 - Odpowiedz

   jeśli platforma daje takie mozliwości dlaczego z nich nie korzystać!!!ja często wysyłam fotki za pomoca palringo…

  5. Mariusz 15 maja 2010 w 13:29 - Odpowiedz

   Wczoraj czara goryczy przelała się używając gg w wersji z pushem 1.2 Aplikacja jest nie stabilna bardzo często się zawiesza podczas gdy otrzymujemy wiadomość w trybie push, gdy klikałem w opcję odpowiedz gg zawieszało się co powodowało że traciłem wiadomość i nie można jej już odzyskać nawet w archiwum. Brak możliwości wysyłania zdjęć to totalna porażka. Co do reszty zgadzam się z autorem. Nie ma się co dziwić że aplikacja ma jest niestabilna skoro betatesterzy dostali dwie wersje beta i po miesiącu od ostatniej zabugowanej wypuszcza się wersje finalną bez sprawdzenia (jestem betatesterem) Push dziala dobrze. Na dziś najlepszą aplikacją do gg na iPhona jest Palringo (wczoraj ukazała się aktualizacja 3.0) Mam wykupine Beejive, IM+, Palringo i GG i każda aplikacja ma plusy i minusy ale to orygyginalna aplikacja wypada najgorzej.

  Zostaw komentarz