Obsługa i ergonomia.

LG Renoir (KC910)

LG Renoir (KC910) to dotykowy telefon multimedialny, łączący najnowocześniejsze funkcje z intuicyjnym interfejsem dotykowym, gwarantujący użytkownikom wyjątkowe wrażenia, czytamy w informacjach prasowych producenta i trudno się z tym nie zgodzić. Telefon rzeczywiście jest bardzo ładny. Naprawdę dobrze spasowana metalowa obudowa, pokryta szklaną szybką na całej szerokości telefonu, pod którą kryje się czarna, błyszcząca wstawka ze stylowymi, srebrnymi dodatkami daje wrażenie telefonu bardzo nowoczesnego i solidnego. Nie ma się, co dziwić, bo w końcu KC 910, to następca telefonu LG Viewty, sprzedanego w milionach egzemplarzy na całym świecie i jest obecnie modelem flagowym firmy LG.

LG Renoir (KC910)

Trzycalowy (WQVGA), w pełni dotykowy ekran ciekłokrystaliczny sprawia, że korzystanie z multimedialnych funkcji telefonu jest łatwe i intuicyjne. Z równie wielką przyjemnością obsługuję się go palcami, jak rysikiem. Aby dostosować ekran do własnego sposobu nacisku, producent umożliwia kalibrację ekranu. Niestety ze względów na złą pogodę podczas testu nie udało mi się sprawdzić, jak ekran zachowuje się podczas słonecznej pogody.

LG Renoir (KC910)

Z przodu telefon wyposażony jest skromnie, można rzec – prostota plus nutka nowoczesności. Po wyjęciu z pudełka widzimy tylko patrząc od góry obiektyw aparatu do rozmów wideo, czujnik pomiaru światła, głośnik i ekran o wymiarach 38 na 64 mm. Poniżej wyświetlacza konstruktorzy umieścili tylko trzy lekko wypukłe, bardzo dobrze podświetlone, szklane klawisze – w środku wielozadaniowości i po bokach klawisze połączenia lub zakończenia połączenia. Czerwony klawisz służy także do włączenia/wyłączenia telefonu.

LG Renoir (KC910)

Piękno tego aparatu potęguje się po włączeniu. Zaawansowany, dysponujący wieloma skrótami interfejs można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika m.in. przy wykorzystaniu specjalnych widgetów. Funkcje widgetów online w telefonie LG-KC910 umożliwiają natychmiastowy dostęp do informacji takich jak prognoza pogody, z poziomu ekranu oczekiwania. Dane dostępne w czasie rzeczywistym pozwolą przygotować się na niespodziewane zmiany pogody.

LG Renoir (KC910)

Użytkownicy mogą wybierać, jakie widgety mają być widoczne na ekranie oczekiwania, a także dostosowywać je do swoich potrzeb. Widgety można dodawać poprzez przeciągnięcie ich z paska menu. Ekran widgetów ma orientację pionową, a użytkownicy mogą przewijać ekran za dotknięciem palca. Mogą również wybrać jedną z wielu opcji barwnych ekranu oczekiwania.

LG Renoir (KC910)

Po lewej stronie znajduje się jedno uniwersalne złącze dla ładowarki, kabla, zestawu głośnomówiącego i słuchawkowego. Niżej osłonięte klapką gniazdo dla karty pamięci microSD.

LG Renoir (KC910)

Z prawej strony znajdziemy klawisze boczne, którymi regulujemy głośność podczas rozmowy lub odtwarzania muzyki. Niżej przycisk blokowania/odblokowania, który także służy jako przycisk stabilizacji obrazu w trybie aparatu fotograficznego. Zaskakująco ergonomiczne został opracowany przycisk fotografowania/filmowania. Znajduje się on poniżej przycisku blokowania i lekko wystaje z obudowy, co jest bardzo dużym ułatwieniem podczas pracy z aparatem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo oba znajdują się bardzo blisko siebie i podczas używania aparatu mogłoby się zdarzyć, że przez przypadek naciśniemy nie ten, który zamierzaliśmy i stracimy wyjątkowe ujęcie.

LG Renoir (KC910)

Tył telefonu to przede wszystkim duże oczko aparatu fotograficznego usadowionego na niewielkiej wypukłości, lampa błyskowa i element światłoczuły.

Podsumowanie

LG Renoir (KC910) to piękny i solidnie wykonany sprzęt z mnóstwem funkcji, a zarazem prosty w obsłudze. Zapewniam, że interfejs dotykowy, który delikatnie wibruje i wydaje krótki dźwięk, po naciśnięci, gwarantuje użytkownikom wyjątkowe wrażenia. Kolejnym plusem jest spora ilość pamięci wbudowanej w telefon. 100MB pozwoli w satysfakcjonującym stopniu korzystać z możliwości telefonu, a gdy jej braknie można zawsze dokupić kolejne 8GB na kartach microSD. Szkoda tylko, że producent nie dodał do wyposażenia karty pamięci, co u innych firm staje się powoli standardem. Przyznam się szczerze, że w ciągu tych kilku dni testowania jestem nim zauroczony. Obecnie sam telefon można nabyć za około 1695 zł. Jest to cena, którą na pewno warto zapłacić. Telefon jest już dostępny u operatorów Orange i Era.

Andrzej Kisiała

Podstawowe dane techniczne:

  • Łączność: GSM/GPRS/EDGE, WAP 2.0
  • UMTS/ HSDPA 7.2Mbps
  • Bluetooth 1.2 (AD2P, BPP), USB 2.0 High Speer
  • 3 calowy szerokokątny wyświetlacz dotykowy LCD, 240 x 400 pixeli (WQVGA)
  • Wymiary 120g
  • Kamera o rozdzielczości 8MPix certyfikowana przez Schneider-Kreuznach
  • 16x digital zoom, Manual Focus & Auto Fokus, lampa błyskowa Xenon, Nagrywanie wideo 120fps
  • Technologia poprawy jakości obrazu XD Engine
  • Pamięć: wewnętrzna (100MB), zewnętrzna (MicroSD do 8GB)
  • Odtwarzanie plików Divx, H.264, H.263, MPEG4
  • Odtwarzacz: MP3, AAC/AAC+/AAC+Enhanced, Midi, XMF, SMAF
  • Wyjście TV
  • PictBridge – możliwość drukowania obrazów przez PictBridge (bezpośrednie połączenie drukarki przez kabel USB) oraz za pomocą BPP (przez Bluetooth)
  • Bateria: 1,000 mAh
  • Czas czuwania: 350h
  • Czas rozmów: 220 min