REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Obalamy mity: Dlaczego nie potrzebujesz antywirusa?
Inne
2017-10-12
6 | G DATA - poradnik
Zagrożenia w internecie to mit. Wystarczy odrobina zdrowego rozsądku, by zachować bezpieczeństwo podczas użytkowania komputera, tabletu, czy smartfona. Hakerzy nie interesują się przeciętnymi użytkownikami, ich zdjęciami, a przede wszystkim dostępem do ich kont. Oprogramowanie antywirusowe jest tak naprawdę zbędne...Ale czy na pewno?
Liczba nowych zagrożeń na Androida
Rynek
2017-06-22
Wyniki AV-Test - infografika
W swoim ostatnim teście porównawczym instytut badawczy AV-Test przeanalizował 20 rozwiązań bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego Android pod względem ich skuteczności w zwalczaniu aktualnych zagrożeń. A jak tę próbę przeszło oprogramowanie G DATA? O tym tekście, wraz z grafiką.
Złośliwe oprogramowanie - statystyki i tendencje w 2017 roku
Rynek
2017-04-24
G DATA - prognozy
Firma G DATA wykonała szereg obliczeń dotyczących działania złośliwego oprogramowania w ostatnich kilku kwartałach. Poniżej zaprezentowana została pierwsza część statystyk dotyczących roku 2016 oraz pierwszego kwartału 2017. Zapraszamy do lektury.
Fortinet - rośnie liczba ataków na urządzenia mobilne
Inne
2017-04-07
Fortinet - raport
Fortinet przedstawił wyniki swojego najnowszego globalnego badania zagrożeń informatycznych. Badanie pokazuje, jak cyberprzestępcy budują „armię rzeczy”, stanowiącą poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i zwraca uwagę na ciągle zmieniające się i coraz bardziej wyrafinowane metody ataków. Większym niż dotychczas problemem stało się szkodliwe oprogramowanie na urządzenia mobilne.
Ewolucja cyberzagrożeń mobilnych w 2016 r.
Inne
2017-03-02
Raport - Mobilna wirusologia w 2016 r
Niemal 40 milionów prób ataków przez mobilne szkodliwe oprogramowanie, przy czym liczba użytkowników chronionych urządzeń z systemem Android wynosiła ponad 4 miliony (dla porównania - w 2015 r. liczba ta wynosiła 2,6 miliona). Najbardziej rozpowszechnionym typem cyberzagrożeń mobilnych w 2016 r. były trojany wyświetlające reklamy.
Sophos prezentuje swoje prognozy cyberbezpieczeństwa na rok 2016
Rynek
2015-12-11
Sophos - prognozy
W związku ze zbliżającym się końcem roku Sophos przygotował dla Państwa Prognozy dotyczące cyberbezpieczeństwa w 2016 roku. Co czeka, w nieustannie zmieniającym się i coraz bardziej złożonym krajobrazie zagrożeń m.in. dla Androida, iOS i Internetu Rzeczy?
Trzykrotny wzrost mobilnego szkodliwego oprogramowania w II kwartale
Inne
2015-08-03
1 | Raport - Zagrożenia mobilne
W II kwartale pojawiło się 291 800 nowych szkodliwych programów mobilnych, czyli 2,8 raza więcej niż w I kwartale. W badanym okresie wykryto 1 milion pakietów instalacyjnych mobilnego szkodliwego oprogramowania – 7 razy więcej niż w I kwartale.
Jakich zagrożeń możemy się spodziewać w 2015 roku?
Inne
2015-01-22
Raport - Doctor Web
W dzisiejszych czasach kreatywność jest w cenie. Dotyczy to niestety także cyberprzestępców. Ofiarami nowych metod ataków w minionym roku zostali przede wszystkim użytkownicy urządzeń mobilnych, gracze korzystający z popularnych platform do gier multiplayer, a także klienci bankowości elektronicznej. Co nas zatem czeka w 2015 roku i jakie cele tym razem obiorą hakerzy? Specjaliści firmy antywirusowej Doctor Web przedstawiają prognozy zagrożeń.
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego telefonu
Telefony
2014-10-12
Komentarz (wideo)
Dynamiczny rozwój rynku urządzeń mobilnych przyciąga hakerów. Nic dziwnego, że na działanie niebezpiecznych programów coraz częściej narażone są również nasze smartfony, laptopy i tablety. Na baczności powinni mieć się przede wszystkim miłośnicy Androida. Jak się zatem chronić?
Prywatne urządzenia coraz chętniej wykorzystywane w pracy. Android zagrożony
Telefony
2014-09-23
Poradnik
Obecnie obserwujemy swego rodzaju inwazję na system Android. Według szacunków, do 2015 roku większość aplikacji mobilnych nie będzie wyposażona nawet w podstawowe protokoły zabezpieczające, chroniące biznesowe zbiory danych. Co więcej, w ciągu pięciu lat przenośny sprzęt stanie się integralną częścią strategii większości przedsiębiorstw – ocenia Marek Markowski, szef firmy MARKEN Systemy Antywirusowe.
Bezplikowe zagrożenia przeglądarki
Inne
2014-09-13
Alert
Cyberprzestępcy coraz częściej infekują komputery złośliwym oprogramowaniem, które zagnieżdża się tylko w pamięci. Zamiast zainstalowania szkodliwego oprogramowania na dysku, wstrzyknął złośliwy kod bezpośrednio w procesie przeglądarki. Taki atak jest o wiele trudniejszy do wykrycia dla programów antywirusowych.
Dziś istnieje ponad 12 mln wirusów na system operacyjny Android (wideo)
Systemy
2014-08-26
3 | Wywiad
Służbowe tablety i smartfony niedostatecznie zabezpieczone przed atakami hakerów - ostrzega Maciej Ziarek, analityk zagrożeń w firmie Kaspersky Lab Polska. Specjalistyczne oprogramowanie nie wystarcza, aby uchronić firmę przed atakiem hakerów. Należy zwrócić większą uwagę na zabezpieczenia używanych powszechnie urządzeń mobilnych.
ESET: atak phishingowy cyberprzestępców na Pocztę Polską
Rynek
2014-07-25
Alert
Cyberprzestępcy na swój kolejny cel wybrali sobie klientów Poczty Polskiej wysyłając do nich maile z zainfekowanym załącznikiem. Jak podają eksperci z laboratorium ESET w Krakowie, zagrożenie rozsyłane na terenie Polski w imieniu Poczty wykryto od wczoraj ponad 15 tysięcy razy.
Ludwig: Android nie potrzebuje żadnych programów antywirusowych
Systemy
2014-07-09
3 | Android
Adrien Ludwig, jeden z inżynierów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Androida twierdzi, że platforma mobilna Google nie potrzebuje żadnych programów antywirusowych. Według specjalistów pracujących dla giganta z Mountain View żaden pakiet ochronny nie zapewnia niczego, czego nie oferowałby automatyczny proces weryfikacji aplikacji.
4 kroki do zabezpieczenia Maca
Inne
2014-03-18
1 | Porady
Malware co prawda nie jest tak rozpowszechnione na Mac OS jak na Windowsach czy Androidzie, jednak ataki na ten system operacyjny są jak najbardziej możliwe, a infekcja wywołuje realne szkody użytkownikowi. Zastosowanie kilku prostych czynności znacznie zmniejsza ryzyko zagrożenia.
Android celem 98,1 proc. wszystkich mobilnych szkodliwych programóww 2013 r
Rynek
2014-03-03
Infografika
Eksperci z Kaspersky Lab dokonali analizy krajobrazu zagrożeń mobilnych w 2013 r. W ubiegłym roku wykryto ponad dwa razy więcej mobilnych szkodliwych programów niż w 2012 r. Celem cyberprzestępców były przede wszystkim pieniądze użytkowników.
MWC 2014: Sophos przedstawił raport o zagrożeniach na urządzenia mobilne
Rynek
2014-02-24
MWC 2014
W dniu dzisiejszym firma Sophos zaprezentowała na World Mobile Congress w Barcelonie raport dotyczący zagrożeń na urządzenia mobilne. Wirusy mobilne mutują i staja się coraz bardziej złośliwe. Do tej pory centra badawcze Sophos skatalogowały 650 tys. unikalnych wirusów dedykowanych jedynie urządzeniom mobilnym z systemem operacyjnym Android.
Java ofiarą własnej popularności: w ciągu roku zarejestrowano 14,1 mln ataków
Inne
2013-11-04
Raport
W okresie od września 2012 r. do sierpnia 2013 r. eksperci z Kaspersky Lab wykryli 14,1 miliona ataków wykorzystujących exploity Javy - o jedną trzecią więcej w porównaniu z tym samym okresem w latach 2011-2012. W Polsce liczba ataków na Javę wzrosła o niemal 14%.
F-Secure: Zagrożenia mobilne, już nie tylko w sklepach z aplikacjami
Inne
2013-10-11
Raport
W pierwszej połowie roku w laboratoriach F-Secure wykryto 358 nowych rodzin i wariantów złośliwego oprogramowania atakującego urządzenia z systemem operacyjnym Android. Drugim najczęściej atakowanym mobilnym systemem operacyjnym był Symbian. Co ciekawe, nie odnotowano żadnych nowych rodzin i wariantów złośliwego oprogramowania atakującego takie platformy mobilne jak iOS, Windows Phone, Black Berry OS czy wprowadzony w tym roku na rynek Firefox OS.
Strony: 1 z 2     12 >>

Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonówNowości

Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 1
Ostatnio na forum
Creative Pebble - zaprojektowany do pracy z komputerem lub laptopem
Jeden głośnik to czy para, mono czy stereo? Takie są teraz kwiaty na rynku, że nie wiadomo......
RFBenchmark LTE: T-Mobile, Plus wyprzedził Orange
A gdzie teb #1 obecnie ba rynku?...
RFBenchmark LTE: T-Mobile, Plus wyprzedził Orange
Podobnie jak przed miesiącem, najwyższą średnią szybkością pobieranych danych (LTE) wciąż może pochw...
RFBenchmark LTE: T-Mobile, Plus wyprzedził Orange
Dokładnie to samo miałem pisać. Ale wypadku Warszawy i okolic jest odczuwalna różnica w szybkości i ...
wlo RFBenchmark - Internet mobilny w Polsce - jak wypadamy na tle Europy
Czyli co? Polacy z natury narodowego charakteru tylko narzekają się okazuje? Wszędzie lepiej gdzie n...
Telefonia Polska Razem oferuje abonament Zawsze taniej
Trzymajcie się z daleka od tych oszustów. Kopia zdarzenia taka jak u Gos. Rzeczywiste koszty dużo wy...
RFBenchmark LTE: T-Mobile, Plus wyprzedził Orange
Orange czkawką odbija się Play?...
T-Mobile 1 - Internet Domowy - gdziekolwiek chcesz, korzystaj z Internetu
jakość tragiczna, transfer ponad 100 krotnie gorszy niż maksymalny czyli zdarza się, ze nie 60 a 0,6...
Plus - odzyskasz niezarejestrowany numer do 8 stycznia 2018
A po co wracać i odzyskiwać numer w tym skansenie? Przecież to jest dramat a będzie jeszcze gorzej,...
Test kamerki U-Drive WiFi MT4060 - Twój świadek na drodze
witam, udało mi się rozwiązać problem przerw w nagrywaniu, nie wiem czy przez reset ustawień kamery,...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne