REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Gigantyczne oszustwo. 200 tys. osób oszukanych przez fałszywe SMS-y
Taryfy
2017-09-22
2 | Policja - oszustwa
Nawet 200 tysięcy osób mogło paść ofiarą oszustwa poprzez tak zwane SMS-y premium. Śledczy szacują, że przestępcy mogli wyłudzić około 3 miliony złotych. Dotychczas w tej sprawie zatrzymano osiem osób – poinformował PAP we wtorek rzecznik prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Leszek Karp.
Technologicznie zaawansowane oszustwa telefoniczne
Inne
2017-08-31
1 | Oszustwa telefoniczne
Czytelnicy internetowych serwisów wiedzą już co nieco o oszustwach telefonicznych. Teoretycznie jeśli nie przyjmujesz ofert od nieznajomych, a podczas rozmowy nie podajesz informacji osobistych, nic się nie stanie, prawda? Okazuje się, że nie do końca jest to prawdą.
Oszuści każą do siebie dzwonić...a my to robimy z przyjemnością
Inne
2017-07-24
„O” jak Oszustwo
Dla tych, którzy na bieżąco śledzą aktualności z zakresu bezpieczeństwa, oszustwa telefoniczne nie będą niczym nadzwyczajnym. Zaskoczyć może co innego. Oszuści znowu wchodzą do gry – ale działają inaczej niż dotychczas – a my skorzystaliśmy z okazji i zadzwoniliśmy na jedną z nieuczciwych infolinii. Dlaczego oszustwa działają tak skutecznie?
Policja: 30 tys. osób oszukanych na umowy na prąd i telefon
Taryfy
2017-07-24
Policja
Tysiące osób z całego kraju mogli oszukać nieuczciwi akwizytorzy. Umowy, najczęściej zawierane z osobami starszymi, dotyczyły zmiany dostawcy prądu lub usług telekomunikacyjnych. Śledztwo obejmuje działalność siedmiu firm od telefonów i prądu. Może być nawet 30 tys. pokrzywdzonych - cały czas zgłaszają się następni z całego kraju.
75-latek wyprał 2,8 mln zł za pomocą ransomware szyfrując cudze dane
Rynek
2017-07-14
Rynek
Historia rodem z tabloidu: przedsiębiorczy australijski emeryt od blisko 7 lat zarabiał praniem pieniędzy od ofiar telefonicznego scamu tj. oszustwa "na pomoc techniczną" kończącego się zaszyfrowaniem ich plików. Czy robił to świadomie wkrótce rozstrzygnie sąd.
Policja - oszuści powiązani z usługami SMS Premium zatrzymani
Taryfy
2017-03-13
3 | Policja - SMS Premium
Policjanci Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Zakopanem, rozpracowali grupę przestępczą, która od 2014 roku do chwili obecnej odpowiedzialna była za rejestrację setek stron internetowych z konkursami/loteriami oferującymi wygranie, po wysłaniu tzw. wiadomości sms typu premium - 25 zł netto (30,75 zł brutto).
Teleprzestępcy na kartkę papieru - nowa metoda na wyłudzanie pieniędzy
Taryfy
2017-03-07
9 | Teleoszustwa na kartę
Nie oddzwaniajcie na nieznane lub podejrzane numery, które wyświetliły się na ekranie telefonu, to znamy. Pojawił się nowy sposób oszustwa telefonicznego. Metoda jest niewinna, ale może być kosztowna. Teleprzestępcy nie atakują za pomocą nowoczesnych narzędzi. Złodzieje głównie bazują na ludzkiej naiwności, niewiedzy oraz nieuwadze.
Lotto ostrzega - nie daj się naciągnąć oszustom na Facebooku
Rynek
2017-01-16
Lotto
Totalizator Sportowy ostrzega przed stronami Lotto Polska (i inne podobnie ułożone nazwy) na Facebooku podszywającymi się pod markę i organizującymi fikcyjne konkursy. "Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem" - wskazano w ostrzeżeniu.
OLX ostrzega przed oszustami metodą na Allegro
Inne
2016-09-23
2 | OLX - alert
OLX ostrzega przed nową formą wyłudzania pieniędzy, jaka pojawiła się wśród nieuczciwych użytkowników. Niestety w ostatnim czasie pojawili się oszuści, którzy oferują "niby" wystawienie na Allegro a tak naprawdę podsyłają link do formularza przejmującego konto. Jedyną zalecaną przez OLX formą kupna i sprzedaży jest odbiór osobisty.
Bon do drogerii na Facebooku na 1000 zł - to oszustwo!
Inne
2016-08-12
4 | Alert
Eksperci z firmy ESET ostrzegają – jeśli otrzymałeś na Facebooku powiadomienie o dodaniu do grupy, oferującej bony do drogerii, lepiej uważaj. Nieostrożna próba skorzystania z obiecywanych bonów może skończyć się wyłudzeniem od użytkowników ich loginów i haseł do Facebooka, co finalnie może skończyć się przejęciem ich konta. Już kilkanaście tysięcy osób wpadło w tę pułapkę na Facebooku.
ZIPSEE - zmiana prawa ukróciła wyłudzenia VAT w handlu smartfonami i tabletami
Rynek
2016-08-11
Wywiad - wideo
Odwrócony VAT sprawdził się w walce z procederem wyłudzeń podatku na smartfonach, tabletach czy konsolach. Budżet mógł zyskać na tym w ciągu roku ok. 500 mln zł – szacują eksperci ZIPSEE „Cyfrowa Polska” i kancelarii DLA Piper. Jednocześnie zaczął tracić na wyłudzeniach VAT w obrocie procesorami i twardymi dyskami.
Scam - nowe oszustwo, które udaje wsparcie techniczne Microsoftu
Inne
2016-05-25
Inne
Było wyłudzanie "na wnuczka", było "na afrykańskiego księcia", a teraz będzie "na pracownika Microsoftu". Według ustaleń firmy bezpieczeństwa IT Malwarebytes oszustwo rozpoczyna się od zainfekowania komputera ofiary specjalnie napisanym zagrożeniem, rozprowadzanym m.in. jako dodatek do aplikacji wyświetlających reklamy (adware).
Coraz więcej osób pada ofiarą internetowych oszustów
Rynek
2016-02-09
Wywiad - wideo
Ofiarami w internecie najczęściej są najmłodsi użytkownicy. Wciąż słaba znajomość nowych technologii sprawia, że rodzice nie zawsze są w stanie zapewnić dzieciom odpowiednią ochronę. Ważna jest edukacja, zarówno w domu, jak i szkole. Istotne jest także to, by zwracać uwagę na dziwne zachowanie dziecka, zamknięcie się w sobie czy nagły przypływ gotówki.
Policja - drogie smartfony w super cenie, to może być oszustwo
Telefony
2015-09-06
3 | Uwaga: to oszustwo
Jeżeli zapłaciliście w sklepie internetowym za drogi smartfon cenę znacznie niższą aniżeli we wszystkich innych miejscach i nadal oczekujecie na jego dostarczenie to warto skontaktować się z policją. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa w sieci Internet. Na chwilę obecną zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zebranie informacji o ok. 40 oszukanych osobach.
Nie daj nabrać sie na nowy sposób naciągaczy SMS
Taryfy
2015-08-24
6 | Oszustwa SMS
Czy zdarzyło Wam się otrzymać SMS z informacją, że Usługa SMS, rejestrująca Was się w bliżej nieokreślonym serwisie, została aktywowana? Możecie słono zapłacić, jeśli odpowiecie w celu jej dezaktywacji, w tym przypadku 25 złotych (netto) - pisze Czytelnik Telix.pl
Policjant od cyberprzestępczości kontra oszust internetowy
Inne
2015-06-08
3 | Policja
Kiedy Rafał, policjant Centralnego Biura Śledczego Policji, wystawiał swój komputer na sprzedaż, nie przypuszczał, że sprawa będzie miała taki finał. Dzięki doświadczeniu zawodowemu doskonale wiedział, jak bezpiecznie przeprowadzić transakcję internetową.
Zakupy przez internet nie zawsze kończą się dobrze dla klientów
Taryfy
2015-01-10
Raport
Chociaż wiele instytucji finansowych zapewnia, że zwróci pieniądze utracone na skutek cyberprzestępstwa, jedynie 56% respondentów wskazało, że ich straty zostały w całości zrekompensowane. 16% ofiar otrzymało tylko częściową rekompensatę, a 28% nie odzyskało żadnych pieniędzy.
18-letnia mieszkanka Leszna usiłowała wyłudzić telefon komórkowy oraz tablet
Rynek
2014-06-04
19 | Rynek
Pracownicy salonów komórkowych muszą mieć czujne oko. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Lesznie zatrzymali 18. letnią mieszkankę Leszna usiłującą wyłudzić telefon komórkowy oraz tablet w jednym z salonów telekomunikacyjnych na terenie miasta.
Wyłudzał markowe telefony
Telefony
2013-04-12
1 | Policja
Mieszkaniec powiatu stalowowolskiego posługując się skradzionymi dokumentami, wyłudził co najmniej 20 telefonów komórkowych na kwotę ponad 50 tys. zł. Za telefon, którego wartość rynkowa wynosiła blisko 3 tysiące złotych, otrzymywał w komisie 800 złotych.
Strony: 1 z 2     12 >>
Nowości

Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 785
Ostatnio na forum
Na co zwracać uwagę kupując monitor do pracy?
Autor nic nie wspomniał o programach chroniących wzrok, np. Flux a szkoda, widać czystą reklamę firm...
Plus zapewnia, że nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych
Dobrze Ci ziomuś powiedział, nie ma bata, żebyś gdzieś indziej 4 umowy taniej wykoncypował jak w Plu...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Wszystkie te rankingi jakoś dziwnie różnią się od siebie. Jak im wierzyć. To tak jak sondaże przedwy...
Orange i Play z przedsprzedażą iPhone X
Tylko się nie bić. W minionej epoce w kolejkach stało się po mięso. Dziś nam wmawia się że ono szkod...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
myPhone ostatnio zapomina, że jest coś takiego jak LTE. Wszystkie te nowości, są jakby 5 lat do tyłu...
myPhone Q-Smart Black Edition powraca do sklepów Biedronka za 299 zł
Zdjęcia wysokiej jakości - jak producent kłamie już na starcie to ja nie kupię od niego nawet paczki...
myPhone Q-Smart Black Edition powraca do sklepów Biedronka za 299 zł
czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM - to raczej jest alternatywą - a...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
Dokładnie, jeden z lepszych w tej cenie ...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Proponuje przypomnieć jak jest przeprowadzane takie badanie... Jaka jest zasadność w porównywaniu ...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne