REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Uwaga na BlueBorne. Zagrożone urządzenia z Bluetoothem
Inne
2017-09-27
1 | BlueBorne - komentarz Fortinet
BlueBorne to hybrydowy malware o cechach trojana i robaka, który rozprzestrzenia się za pomocą technologii Bluetooth. Narażone są wszystkie sprzęty, w których można włączyć łączność Bluetooth i działające na systemach Android, iOS, Mac OSX oraz Windows.
Anatomia oszustwa - jak gracze wykorzystują malware?
Inne
2017-09-21
Sophos Labs - malware do cheatowania
Malware jest czymś, co zazwyczaj kojarzy się ze złośliwym oprogramowaniem używanym do kradzieży zastrzeżonych danych wewnętrznych korporacji lub hakowania stron internetowych w motywowanych politycznie atakach online. Czasami może jednak służyć w osiąganiu nieco innego celu.
Malware Android na chińskich smartfonach Leagoo i Nomu
Telefony
2017-08-02
1 | Dr.Web
Specjaliści Doctor Web wykryli w wielu smartfonach pochodzących z Chin zainstalowane już malware Android.Triada.231. Aktualnie wiadomo, że problem dotyczy urządzeń: Leagoo M5 Plus, Leagoo M8, Nomu S10 oraz Nomu S20.
Marcher uderza w smartfony z Androidem
Inne
2017-06-14
Alert
Android to najpopularniejszy system operacyjny urządzeń mobilnych na świecie. Nie dziwi więc, że wymierzone w niego złośliwe oprogramowanie rozwija się w zastraszającym tempie. Jednym z nich jest Android Marcher – malware związany z bankowością elektroniczną. Obecnie rozpoczął nową kampanię wymierzoną głównie w aplikacje bankowe, ale też śledzącą aktywność na Google Play czy PayPalu.
Czy powinniśmy zrezygnować z zabezpieczeń antywirursowych?
Inne
2017-03-16
Sophos - raport
Dlaczego więc wiele podmiotów wzywa do wyeliminowania programów anty-malware? Czy powinniśmy zrezygnować z zabezpieczeń antywirursowych, tak jak niektórzy rezygnują z stosowania szczepionek? Na pewno nie. Joe Levy – CTO firmy Sophos tłumaczy dlaczego.
Polityczny ransomware - wygrażaj władzom albo stracisz dane
Rynek
2017-03-15
Rynek
Czy cyberprzestępców motywują już tylko pieniądze? Jak się okazuje, niektórym wystarczy wywołanie trochę politycznego zamieszania. Czy w Polsce, czy w Stanach jest ona nr 1 wielu serwisów informacyjnych i mediów społecznościowych. Kilka dni temu wykryto wirus, który za odblokowanie zaszyfrowanych danych ofiary żąda od niej "podpisania" własnym adresem mailowym antyrządowej odezwy online.
Urządzenia mobilne na Androidzie coraz mniej bezpieczne
Inne
2017-03-08
2 | MWC 2017 - raport malware
Niemal połowa mieszkańców globu łączy się z Internetem poprzez tablety lub smartfony. Najbardziej rozpowszechnionym systemem operacyjnym wśród użytkowników urządzeń mobilnych jest Android. Eksperci od bezpieczeństwa z firmy G DATA odnotowali w ubiegłym roku 3,246,284 nowych złośliwych programów na urządzenia mobilne z Androidem.
Polska zamyka pierwszą 40. rankingu bezpieczeństwa sieciowego
Inne
2017-02-14
Check Point - raport
Firma Check Point Software Technologies opublikowała comiesięczny raport dotyczący bezpieczeństwa sieciowego na świecie. Tylko liczba ataków malware wzrosła w ciągu roku o 900% i wynosi obecnie 971 na godzinę. Niestety, wnioski nie są korzystne dla polskich internautów – nasz kraj spadł o 32 miejsca w globalnym rozstawieniu najbezpieczniejszych krajów.
Charger w aplikacji EnergyRescue zagrożeniem dla Androida
Inne
2017-02-02
Alert
„Charger”, bo tak nazwany został nowy typ ransomware, został osadzony w aplikacji o nazwie EnergyRescue. Zrażona aplikacja kradnie kontakty oraz SMS-y z zaatakowanego urządzenia oraz prosi o przyznanie uprawnień administratorskich. Jeśli prośba zostanie zaakceptowana przez użytkownika, ransomware blokuje urządzenie i wyświetla komunikat z żądaniem zapłaty.
Gooligan zagraża smartfonom z Androidem - milion kont Google zaatakowanych
Inne
2016-11-30
2 | Alert
Jak informują eksperci Check Pointa każdego dnia kampania malware o nazwie Gooligan infekuje około 13 tys. urządzeń obsługiwanych przez system Android. To prawdopodobnie największy atak złośliwego oprogramowania atakującego urządzenia z systemem Google’a, jaki kiedykolwiek odkryto. Celem hakerów może być nawet miliard smartfonów i tabletów.
Malware na PC i Androida dla Polski kwiecień - wrzesień 2016
Rynek
2016-11-15
Bitdefender - statystyki złośliwego oprogramowania
Z danych opracowanych przez markę Bitdefender, jeśli chodzi o złośliwe oprogramowania (ang. malware) na komputery stacjonarne w Polsce, dominujące są dwie rodziny zagrożeń Spyware i Adware, stanowiące 19,73% wszystkich raportów odnośnie malware, między kwietniem, a wrześniem 2016 roku.
HummingBad - malware na smartfony, co miesiąc zgarnia nawet 300.000 euro
Inne
2016-08-02
HummingBad
W ciągu ostatnich dni i tygodni specjaliści od bezpieczeństwa teleinformatycznego wyjątkowo często natrafiają na nowy rodzaj złośliwego oprogramowania, które zainfekowało już miliony smartfonów i tabletów na całym świecie. Analitycy zagrożeń doszli do wniosku, że twórcy tego złośliwego oprogramowania, nazwanego HummingBad pracują dla chińskiej firmy reklamowej o nazwie Yingmob.
Malware na Androida - do 10 mln urządzeń zarażonych
Inne
2016-07-11
2 | Android z wirusem
Raz na jakiś czas użytkownicy smartfonów działających na Androidzie, skarżą się na pojawiający się komunikat o zainfekowanym telefonie. Tym razem Firma Check Point Software Technologies poinformowała, że nawet 10 milionów telefonów z systemem operacyjnym Android może być zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem.
G DATA Malware Report H2 2015 - trojany bankowe
Inne
2016-04-19
G DATA
Z danych Związku Banków Polskich wynika, że na koniec 2015 roku banki miały 30,3 mln klientów z podpisaną umową o korzystanie z bankowości internetowej, a aktywnych użytkowników 14,5 mln. Dostawca systemów ochrony IT publikuje PC Malware Report dla drugiej połowy 2015 roku.
McAfee Labs - krajobraz zagrożeń w środowisku mobilnym
Inne
2016-03-02
McAfee Labs - jak należy chronić smartfony
Z najnowszego raportu McAfee Labs Threats Report: Mobile Threat Report What’s on the Horizon for 2016, opublikowanego przez Intel Security, wynika w ciągu ostatnich 6 miesięcy aż 3 miliony urządzeń zostały zaatakowane przez malware pochodzący ze sklepów z aplikacjami. McAfee Labs radzi, jak należy chronić smartfony i tablety.
Zidentyfikowano 2,3 mln nowych próbek malware na Androida
Inne
2016-02-24
4 | GDATA Infographic
W 2015 roku prawie 70 procent użytkowników przenośnych urządzeń w Polsce korzystało z systemu operacyjnego Android. Analitycy G DATA SecurityLabs wykryli w ubiegłym roku 2,3 mln nowych form ataków na ten system mobilny. Liczba złośliwego oprogramowania wzrosła niemal o 50% w porównaniu z rokiem 2014 (1,584,129). Producent systemów bezpieczeństwa IT opublikował Mobile Malware Report za IV kwartał 2015 rok.
Niedbalstwo cyberprzestępców - DMA Locker szkodzi nawet jego twórcom
Inne
2016-02-11
Alert
Brak okna z żądaniem okupu = brak okupu. Nowa usterka wykryta w kodzie szyfrującego zagrożenia DMA Locker pokazuje, że niedbałe tworzenie programów malware może obracać się przeciwko ich twórcom. Otóż z powodu wadliwego kodu DMA Locker może zawiesić się już po infekcji komputera ofiary, ale jeszcze przed wyświetleniem żądania haraczu za odszyfrowanie plików. W efekcie cyberprzestępcy tracą szansę na zarobek.
Trend Micro - rośnie liczba wymuszeń online i ataków na smartfony i tablety
Rynek
2015-12-29
1 | Wywiad - wideo
Według raportu Trend Micro w przyszłym roku wzrośnie znacząco (do 20 mln) liczba maleware'u przeznaczonego na urządzenia mobilne. Cyberprzestępstwa będą bardziej wyrafinowane i lepiej przygotowane, niż ma to miejsce dziś.
80 proc. użytkowników używa Androida, z niezabezpieczonymi lukami
Systemy
2015-12-23
1 | G DATA - Trendy i prognozy
Tylko 20 procent użytkowników posiada przenośne urządzenia wyposażone w najnowszą wersje systemu Android. Jedną z przyczyn braku aktualizacji jest długie oczekiwanie na nowe wersje wprowadzane przez producentów sprzętu lub nawet ich brak w przypadku starszych urządzeń.
Orange: małe i średnie firmy boją się ataków malware
Rynek
2015-11-18
Orange
Ponad 60 proc. respondentów uważa, że na skutek malware przedsiębiorstwa tracą najwięcej pieniędzy – wynika z badania „Cyberzagrożenia według polskich firm, zrealizowanego przez IS. Odpowiadając na potrzebę rynku firma wprowadziła pierwszą w Polsce usługę ochrony przed malware z chmury – Malware Protection. Platforma chroni przed zagrożeniami, które są niewidoczne dla antywirusa.
Strony: 1 z 2     12 >>
Nowości

Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 785
Ostatnio na forum
Na co zwracać uwagę kupując monitor do pracy?
Autor nic nie wspomniał o programach chroniących wzrok, np. Flux a szkoda, widać czystą reklamę firm...
Plus zapewnia, że nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych
Dobrze Ci ziomuś powiedział, nie ma bata, żebyś gdzieś indziej 4 umowy taniej wykoncypował jak w Plu...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Wszystkie te rankingi jakoś dziwnie różnią się od siebie. Jak im wierzyć. To tak jak sondaże przedwy...
Orange i Play z przedsprzedażą iPhone X
Tylko się nie bić. W minionej epoce w kolejkach stało się po mięso. Dziś nam wmawia się że ono szkod...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
myPhone ostatnio zapomina, że jest coś takiego jak LTE. Wszystkie te nowości, są jakby 5 lat do tyłu...
myPhone Q-Smart Black Edition powraca do sklepów Biedronka za 299 zł
Zdjęcia wysokiej jakości - jak producent kłamie już na starcie to ja nie kupię od niego nawet paczki...
myPhone Q-Smart Black Edition powraca do sklepów Biedronka za 299 zł
czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM - to raczej jest alternatywą - a...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
Dokładnie, jeden z lepszych w tej cenie ...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Proponuje przypomnieć jak jest przeprowadzane takie badanie... Jaka jest zasadność w porównywaniu ...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne