REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Bruksela - kraje Unii uzgodnili przyszłe wykorzystania pasma 700 MHz
Rynek
2016-12-16
MAC
14 grudnia w Brukseli uzgodniono tekst decyzji harmonizującej przyszłe wykorzystanie pasma 700 MHz w Unii Europejskiej. Przedstawiciele słowackiej Prezydencji, Parlamentu Europejskiego oraz Komisji Europejskiej ustalili, że od 30 czerwca 2020 roku pasmo 700 MHz powinno zostać przeznaczone na usługi bezprzewodowej transmisji danych.
Streżyńska - aukcja 700 MHz najpewniej w 2022 r.
Rynek
2016-11-03
3 | Rynek
Nie ma pomysłu wprowadzenia podatku od telekomów. Częstotliwości z zakresu 700 MHz będą najprawdopodobniej rozdysponowane w 2022 r., chyba że operatorzy wcześniej zgłoszą chęć ich zakupu. Zarzuty KE ws. aukcji LTE nie będą miały wpływu na wynik samej aukcji - poinformowała w wywiadzie dla PAP Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.
Profil Zaufanego, czyli urząd na wyciągnięcie ręki
Rynek
2016-10-17
Ministerstwo Cyfryzacji
Profil Zaufany, czyli podstawowa wersja bezpłatnego podpisu elektronicznego, który przy pomocy systemów transakcyjnych podmiotów prywatnych, np. banków, można potwierdzić bez wychodzenia z domu. Z czasem tę usługę uruchomią kolejne banki, a także operatorzy telekomunikacyjni.
Już jutro startuje Forum Zarządzania Internetem
Rynek
2016-10-17
MAC
Wpływ zarządzania internetem na nasze życiowe i zawodowe decyzje, swobodny przepływ danych, cyberbezpieczeństwo i Jednolity Rynek Cyfrowy - to tylko niektóre z tematów kolejnej już edycji Forum Zarządzania Internetem, która zaczyna się już jutro (18 października br.) w Warszawie.
MAC - Polska odniesie się do zastrzeżeń Brukseli ws. aukcji LTE
Rynek
2016-09-30
2 | Aukcja LTE
W związku z informacjami, że Komisja Europejska przesłała do Polski zarzuty formalne związane z przeprowadzeniem aukcji na częstotliwości superszybkiego Internetu LTE, Ministerstwo Cyfryzacji wydało komunikat, w którym informuje, że szczegółowo odniesie się do wątpliwości KE po ich dokładnej analizie.
Edukacja cyfrowa jednym z priorytetów Ministerstwa Cyfryzacji
Rynek
2016-09-15
Wywiad - wideo
Edukacja cyfrowa oraz nauka kodowania mają być priorytetami Ministerstwa Cyfryzacji. Resort chce współpracować w tym zakresie z organizacjami pozarządowymi i biznesem. Objął m.in. patronatem honorowym program MegaMisja Fundacji Orange.
Baza PESEL - nie ma zagrożenia dla obywateli
Rynek
2016-08-31
1 | Rynek
Obywatele mogą czuć się bezpieczni – to konkluzja spotkania, jakie odbyło się w Ministerstwie Cyfryzacji. Dotyczyło ono pozyskiwania przez kancelarie komornicze dużych pakietów danych z bazy PESEL.
Cyfryzacja radia - słuchanie radia jest w Polsce powszechne
Rynek
2016-07-11
3 | MAiC - raport DAB+
Blisko 75% Polaków słucha radia co najmniej raz w tygodniu (przy czym 51,4% - codziennie), a zatem proces przechodzenia na nadawanie cyfrowe w radiofonii naziemnej dotyczy większości pełnoletnich mieszkańców kraju. W przypadku pełnego przejścia z nadawania analogowego na cyfrowe w radiofonii naziemnej 38% wszystkich respondentów zdecydowałoby się na zakup nowego odbiornika umożliwiającego odbiór w nowej technologii (68% z nich wydatkowałoby na niego ponad 100 zł).
MIiB - Polacy uzyskają własne cyfrowe skrzynki
Rynek
2016-06-29
4 | Wywiad - wideo
Poczta Polska ma pełnić istotną rolę w cyfryzacji komunikacji obywateli z urzędami. Większy także ma być udział Grupy Pocztowej w programach działającym od kwietnia „Rodzina 500 Plus” i planowanym „Mieszkanie Plus”. Temu służyć ma m.in. zapowiedziane właśnie uruchomienie bezpłatnego dostępu do internetu w 850 placówkach, głównie poza dużymi miastami. Docelowo WiFi ma działać we wszystkich placówkach Poczty Polskiej.
MAiC - wnioski z raportu dot. cyfryzacji radia
Rynek
2016-06-20
4 | MAiC
Słuchanie radia jest w Polsce powszechne. Blisko 75% Polaków słucha radia co najmniej raz w tygodniu (przy czym 51,4% - codziennie), a zatem proces przechodzenia na nadawanie cyfrowe w radiofonii naziemnej dotyczy większości pełnoletnich mieszkańców kraju.
MAiC - obowiązkowe wyposażanie budynku w instalację telekomunikacyjną
Rynek
2016-06-13
MAiC
Planowane uproszczenie i przyspieszenie procesu inwestycyjnego ułatwi budowę sieci szerokopasmowych, w tym realizowanych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Pomoc w ramach tego programu trafi przede wszystkim do przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Będzie przeznaczona na wsparcie rozwoju sieci telekomunikacyjnych, które zapewnią dostęp do szerokopasmowego internetu o przepustowości 30 Mb/s i większej.
Informatyzacja Państwa w latach 2007-2015 finansowanych ze środków unijnych
Rynek
2016-05-11
2 | MAiC - raport
Treść sejmowego wystąpienia Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej, będącego częścią audytu podsumowującego lata 2007-2015 w zakresie cyfryzacji. Systemy informatyczne miały dać Polakom możliwość korzystania z cyfrowych usług publicznych, a Państwu możliwość cyfryzacji i optymalizacji procesów obsługi obywateli i przedsiębiorców, sfinansowane zostać miały w ramach 7 osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
Powstanie raport czy promieniowanie stacji bazowych nas zabija
Inne
2016-04-25
7 | Maszt BTS, a zdrowie
Collegium Medicum UJ oraz Instytut Łączności podpisały 21 kwietnia porozumienie o współpracy, którego celem jest przygotowanie raportu o wpływie na zdrowie mieszkańców pól elektromagnetycznych (PEM) wytwarzanych przez stacje bazowe telefonii komórkowej.
Memorandum - internet mobilny na próbę dla każdego
Taryfy
2016-04-01
Ministerstwo Cyfryzacji
29 marca 2016 r. zostało zawarte Memorandum pomiędzy Ministrem Cyfryzacji, a przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi: Cyfrowym Polsatem, Orange Polska, P4, Polkomtel i T-Mobile Polska. Przedsiębiorcy telekomunikacyjni zadeklarowali posiadanie, co najmniej jednej oferty „na próbę” w zakresie usługi dostępu do Internetu w okresie 14 dni kalendarzowych.
100 dni rządu w obszarze cyfryzacji
Rynek
2016-03-02
Komentarz eksperta BCC
Resort cyfryzacji przeszedł w minionych 100 dniach bardzo duże zmiany. Przekazanie działu „Administracja” wraz z zasobem ludzkim do MSW – to tylko początek zmian zapowiadanych przez resort Anny Streżyńskiej. Poza wyżej wymienionymi kwestiami o charakterze organizacyjnym, na szczególną uwagę zasługuje:
MAiC podipsał ugodę ze Sferia ws. 800 MHz (LTE)
Rynek
2016-03-02
2 | MAiC
Postanowienia tej ugody zawierały regulacje dotyczące uzyskania przez spółkę Sferia bloku 5 MHz częstotliwości pasma z zakresu 800 MHz (LTE). Z uwagi na istotną wartość majątkową tego aktywa (uzyskana w zakończonej w październiku ubiegłego roku aukcji LTE średnia cena za blok wyniosła ok. 1,724 miliarda złotych) oraz precedensowy charakter, podano treść zawartej ugody.
Streżyńska: aukcja LTE źle zorganizowana, ale nie będę ingerować
Rynek
2016-01-06
7 | Aukcja LTE
Choć aukcja na częstotliwości 800 MHz została przeprowadzona nieprawidłowo, nie będę ingerowała w decyzje prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i operatorów, jeśli chodzi o dalszy rozwój wypadków - mówi PAP minister cyfryzacji Anna Streżyńska.
MAiC: od 1 stycznia łatwiejsza lokalizacja abonenta wzywającego pomocy
Rynek
2016-01-02
1 | MAiC
Sprawniejsze przenoszenie numeru do innego dostawcy usług telekomunikacyjnych i łatwiejsza lokalizacja abonenta wzywającego pomocy to zmiany, jakie wprowadza opublikowane 30 grudnia Rozporządzenie Rady Ministrów.
W Polsce ok. 9 mln osób po 50 roku życia nie korzysta z internetu
Rynek
2015-11-10
4 | Wywiad - wideo
W nowej perspektywie UE zbyt mało środków na walkę z wykluczeniem cyfrowym. Na cyfrową modernizację szkół ze środków unijnych trafi pięciokrotnie mniej pieniędzy niż przewidywano. Problem wykluczenia cyfrowego w Polsce jest bardzo poważny. Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że tylko 10 proc. osób między 16. a 74. rokiem życia ma wysokie umiejętności cyfrowe, a 29 proc. – średnie. Pozostałe osoby mają niskie umiejętności lub żadne.
Anna Streżyńska zostanie Ministrem Cyfryzacji
Rynek
2015-11-09
6 | Anna Streżyńska
Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera, ogłosił skład rządu, z którego wynika, że Anna Streżyńska zostanie Ministrem Administracji i Cyfryzacji.
Strony: 1 z 9     1234...9 >>

Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonówNowości

Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 51
Ostatnio na forum
Honor 7X - LTE, Dual SIM, 64GB i bez ramek za 1 299,00 zł
W x-kom https://www.x-kom.pl/p/383485-smartfon-telefon-huawei-honor-7x-lte-dual-sim-64gb-czarny.html...
myPhone FLIP 3 - dla wielbicieli klapek ponownie w Biedronce za 129 zł
Retro w modzie, zawsze miałam sentyment di takich telefonów :P...
Xiaomi Redmi 5 Plus - do 17 godzin w trybie czuwania
w trybie czuwania? mój Redmi Note 4 jeśli by leżał w trybie czuwania wytrzymałby pewnie z 5 dni - uż...
Xiaomi Redmi 5 Plus - do 17 godzin w trybie czuwania
Co to jest 18 godz w trybie czuwania? Tryb czuwania, to chyba ekran wyłączony i telefon czeka na wia...
ttec SpeedCharger - naładuje smartfona podczas podróży w aucie
od kiedy natężeniem prądu ładowania steruje ładowarka?Chyba producent nie słyszał o systemach szybki...
Ascom Telligence - zaawansowany system reagowania na potrzeby pacjenta
W dzisiejszych czasach zdrowie pacjenta jest najważniejsze. [url]http://przychodnia-warszawa.pl/kom...
Cubot H3 - smartfon z podwójną kamerą i baterią 6000 mAh za 340 zł
Ok, ale jak to jest z zakupami u Chińczyków? ...
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Chyba podeślę żonie link do tego testu z delikatną sugestią... :)...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne