REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Niespodzianka od Asustora dla miłośników Linuxa
Inne
2017-09-21
Asustor - Linux
Popularny producent dysków sieciowych postanowił zrobić ukłon w stronę zwolenników Linuxa. Posiadacze wybranych NAS-ów Asustor już mogą uruchomić na swoim urządzeniu alternatywny system operacyjny.
Sailfish OS firmy Jolla na smartfonach Sony (wideo)
Systemy
2017-08-29
1 | Jolla Sailfish OS
Nowy, mobilny system operacyjny Sailfish OS, od firmy Jolla trafi na smartfony 27 września tego roku. Fińskie przedsiębiorstwo przygotowało Sailfish X, bo tak nazywa się odmiana Sailfish OS dla Sony Xperii X. To platforma oparta na jądrze Linux, tak samo jak Android.
Zombie z serwerów linuksowych zdezaktywowany. Co dalej?
Inne
2016-04-11
Botnet Mumblehard
Eksperci z firmy ESET we współpracy z ukraińską Policją i CyS Centrum, firmą specjalizującą się w audytach bezpieczeństwa IT, zdezaktywowali botnet Mumblehard. Serwery wchodzące w skład tego botnetu znajdowały się w 63 krajach, w tym w Polsce.
Linux/Remaiten - atakuje routery i urządzenia IoT
Inne
2016-03-31
Alert
Analitycy zagrożeń z firmy ESET odkryli nowy złośliwy program atakujący routery z systemem Linuks. Zagrożenie może także rozprzestrzeniać się na urządzenia Internetu rzeczy (Internet of Things) wyposażone w ten sam system operacyjny. Linux/Remaiten – łączy w sobie możliwości wcześniejszych trojanów: Tsunami (znanego także jako Kaiten) i Gafgyt.
Ubuntu na smartfonie? OnePlus pokazuje, że to możliwe
Telefony
2016-03-09
2 | Telefony
Możliwe, że za parę lat Android już nie będzie monopolistą na rynku opartych na jądrze Linuksa mobilnych systemów operacyjnych – otóż chińska firma OnePlus, znana z nietypowych decyzji w kwestii oprogramowania swoich telefonów (jak np. wyposażenie modelu OnePlus One w CyanogenModa), osiągnęła porozumienie z przedsiębiorstwem Canonical w sprawie umieszczenia systemu Ubuntu na swoim sprzęcie.
Mokes atakuje komputery z systemem Linux oraz Windows
Inne
2016-02-05
3 | Nowy trojan
Eksperci zidentyfikowali nową rodzinę wieloplatformowych szkodliwych programów - Mokes. Trojany atakują komputery z systemem Linux oraz Windows, a ich głównym zadaniem jest przechwytywanie znaków wprowadzanych z klawiatury, wykonywanie zrzutów ekranu, a także szpiegowanie przy użyciu kamer i mikrofonów podłączonych do zainfekowanych urządzeń.
Czy Linux jest taki bezpieczny? I tak i nie
Systemy
2016-01-25
3 | Alert - luka CVE-2016-0728
Według doniesień prasowych, krytyczna luka w jądrze Linuks oferuje pełną kontrolę nad dziesiątkami milionów komputerów z Linuksem oraz na 66% wszystkich urządzeń z systemem Android. Na smartfonach z systemem Android KitKat i wyższych luka w zabezpieczeniach może pozwolić złośliwej aplikacji zdjąć zabezpieczenia i przejąć kontrolę podstawowych funkcji systemu operacyjnego.
Groundhog - serwery Linux zagrożone
Inne
2015-10-23
2 | Inne
Zespół reagowania na incydenty bezpieczeństwa firmy Check Point został poinformowany przez klienta o niecodziennej aktywności na jednym z jego serwerów DNS BIND działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.
IBM wprowadza nowe rozwiązania dla systemu Linux
Systemy
2015-08-18
IBM
IBM ogłosiła wprowadzenie nowych serwerów LinuxONE oraz dedykowanego im zestawu otwartych aplikacji i narzędzi branżowych. Dzięki rozwinięciu oferty mainframe, jej klienci będą mogli korzystać z bezpiecznych i wydajnych rozwiązań stworzonych z myślą o analityce biznesowej i działaniu w środowisku chmur hybrydowych.
Darmowy antywirus na Linuxa od Sophos
Taryfy
2015-04-27
3 | Aplikacja
Znaczna grupa użytkowników wierzy, że systemy operacyjne oparte na Linuxie są całkowicie bezpieczne. W praktyce, słowa "Linux" i "bezpieczeństwo" nie występują razem zbyt często. Cztery mity o bezpieczeństwie Linuxa.
O co tak naprawdę chodzi z tą chmurą?
Rynek
2015-03-23
1 | Co druga firma jest już w chmurze
Technologia cloud computing, czyli chmura obliczeniowa ma tylu samo zwolenników co przeciwników. To innowacyjne rozwiązanie od początku budzi spore kontrowersje wśród specjalistów od bezpieczeństwa, mediów, jak i potencjalnych użytkowników. W tekście są komentarze czołowych polskich ekspertów od otwartego oprogramowania BIG DATA i clouda , liczby z najnowszego raportu.
ShellShock - luka bezpieczeństwa, powłoki systemowej bash
Inne
2014-10-08
Alert
ShellShock to nazwa przyjęta przez media do określenia, błędu w oprogramowaniu bash - powłoki stosowanej w systemach UNIX i Linux. Dlaczego ataki ShellShock nie są blokowane?
MK902II: miniaturowy komputer z RK3288 i Linux (wideo)
Inne
2014-09-29
1 | Mini PC
Chińska firma Rikomagic wprowadziła do sprzedaży komputer mini PC drugiej generacji, oparty o architekturę ARM i stworzony z myślą o pracy pod kontrolą systemu Ubuntu Linux, oznaczony symbolem MK902II.
Opensource nie zawsze znaczy bezpłatne (wideo)
Rynek
2014-07-07
Wywiad
Opensource zakłada 'kooperacyjność' ze wszystkim dookoła. Z drugiej strony nie wszystko może być za darmo. Szczególnie w użyciu korporacyjnym - mówi Dariusz Świąder - Linux Polska.
Dlaczego tak ciężko wdraża się oprogramowanie opensource w Polsce? (wideo)
Systemy
2014-07-01
1 | Wywiad
Dlaczego tak ciężko wdraża się oprogramowanie opensource w instytucjach publicznych w Polsce? Instytucje publiczne przez wiele lat korzystały z aplikacji napisanych w kodzie zamkniętym. Trudno jest otworzyć się i dokonać zmiany z dnia na dzień - mówi Dariusz Świąder - Linux Polska.
Opera DeveloperLinux już dostępna
Systemy
2014-06-23
1 | Software
Opera Software udostępniła dzisiaj wersję Developer Opery 24 na Windowsa, Maka i Linuksa. Jeśli lubicie próbować nowinki Opery wcześniej niż ktokolwiek inny, możecie przetestować ją, pobierając z Opera Developer.
Linux: kluczowe technologie przyciągają przestępców
Systemy
2014-05-09
1 | Raport
Linux jako platforma z powodu swojego szerokiego użycia do obsługi stron internetowych, serwerowni oraz dostarczania treści w Internecie cieszy się nie słabnącą popularnością użytkowników komputerów. Jego popularność sprawia, że staje się coraz częstszym celem ataków cyberprzestępców. W 2013 po raz pierwszy zaczęto wykrywać znajdujące się na serwerach Linuxowych spore ilości malware dedykowane na Androida.
Idea Open Source: co tak naprawdę daje nam otwarte oprogramowanie
Systemy
2014-04-10
Komentarz ekspercki
Rozwiązania Open Source coraz szerzej stosowane są nie tylko na rynkach światowych, ale i w Polsce. Wiele prywatnych firm, korporacji czy instytucji państwowych decyduje się na wykorzystanie otwartego oprogramowania. Dlaczego tak się dzieje?
The Little Black Box: filmy z czarnej skrzynki
Inne
2013-07-05
1 | Gadżety Wi-Fi
Na polski rynek trafił nowy odtwarzacz multimedialny The Little Black Box. Bazujące na systemie Linux urządzenie wyposażono w sprawdzone rozwiązania oparte na oprogramowaniu XBMC Media Center. Oferuje ono obsługę wszelkich plików multimedialnych znajdujących się na dyskach i komputerach sieciowych, w pamięciach USB oraz w internecie.
Elektroniczna niania teraz w telefonie i komputerze
Inne
2013-05-30
4 | Aplikacja
E–nanny to polska aplikacja, stworzona przez rodziców dla rodziców, w trosce o bezpieczeństwo dzieci oraz starszych osób wymagających opieki. Aplikacja jest dostępna na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne: Windows, Mac, Android, iOS oraz Linux.
Strony: 1 z 2     12 >>
Nowości

Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 782
Ostatnio na forum
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
Dokładnie, jeden z lepszych w tej cenie ...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Proponuje przypomnieć jak jest przeprowadzane takie badanie... Jaka jest zasadność w porównywaniu ...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
Czysty Android? Już to widzę jakieś kropki, czytnik newsów, Facebooki i nawigacja 30dniowa...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
Za drogi, może w biedrzeniec za 250 pójdzie, gdzie LTE?...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
W tej półce cenowej jeden z ciekawszych, myślę, że będzie sporo chętnych na jego kupno....
Huawei B529 - mobilny router stacjonarny (wideo)
Pytanie jaki konektor antenowy do Router HUAWEI B529. Do anteny zewnętrznej.. help....
Allview X4 Soul Vision z laserowym projektorem na spotkanie biznesowe
Cena wysoka, słaby procesor i do tego jeszcze marka, która ma bardzo negatywną opinię. Nie jest wart...
myPhone Hammer BOW+: telefon pancerny z klapką - będzie hit?
mnie się podoba, wydaje się być funkcjonalny :)...
Ulubione restauracje
Od siebie mocno polecam restauracje Krypta (Przy ogrodach). Mają pyszne rzeczy. zwłaszcza upodobałem...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Na samym końcu jest! Kolejność przypadkowa. Mniej patrzeć na obrazki, a więcej na dane. Gdybys jedna...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne