REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Bezpieczeństwo w sieci i fałszywe promocje pod lupą Brukseli
Taryfy
2017-03-20
Komisja Europejska
W ciągu miesiąca Facebook, Twitter i Google + mają przedstawić rozwiązania, które pomogą chronić użytkowników serwisów społecznościowych. KE spotkała się z przedstawicielami tych firm w następstwie skarg wskazujących na niezgodności niektórych warunków świadczenia usług z unijnym prawem ochrony konsumenta. Usuwanie oszukańczych treści wprowadzających konsumentów w błąd.
Raport KE - Polska nie należy do unijnych liderów cyfryzacji
Rynek
2017-03-06
Raport KE: cyfrowa przepaść
Komisja Europejska opublikowała wyniki przeprowadzonych w 2017 r. w ramach indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI) badań. z których wynika, że Polska nie należy do unijnych liderów cyfryzacji. Przepaść dzieląca państwa najbardziej zaawansowane cyfrowo od państw mniej zaawansowanych nadal jest znaczna. Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie stwarza jednolity rynek cyfrowy, potrzebne są dalsze wysiłki i inwestycje.
Będziemy mogli korzystać z treści cyfrowych podczas podróży za granicą
Taryfy
2017-02-08
1 | Jednolity rynek cyfrowy
Wkrótce podczas podróży w Unii Europejskiej będziemy mogli w pełni korzystać ze swoich abonamentów w serwisach internetowych oferujących filmy, wydarzenia sportowe, e-booki, gry lub muzykę. Dostawcy usług online w zakresie treści, tacy jak Netflix, MyTF1 czy Spotify, będą sprawdzać, w jakim kraju mieszka abonent, posługując się danymi podanymi do celów płatności, umową na dostawę internetu lub adresem IP.
Roaming do lamusa - jest kompromis ws. stawek hurtowych
Taryfy
2017-02-01
3 | Komisja Europejska - roaming
Jest porozumienie w Unii Europejskiej w sprawie przepisów o zniesieniu opłat za roaming, czyli dodatkowych kosztów naliczanych podczas korzystania z telefonów komórkowych za granicą. Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Rady UE oraz Komisji Europejskiej właśnie uzgodnili sposób regulacji hurtowych rynków usług. To ostatni krok niezbędny, aby można było doprowadzić do likwidacji opłat roamingowych do 15 czerwca br.
Bruksela - 700 Mhz dla superszybkiego internetu 5G od 2020 roku
Rynek
2017-01-23
Komisja Europejska
Przedstawiciele państw Unii Europejskiej uzgodnili w piątek, tj. 20 stycznia br. porozumienie w sprawie rezerwacji częstotliwości pasmo 700 Mhz (694-790 MHz). Od 30 czerwca 2020 roku pasmo 700 MHz powinno zostać przeznaczone na usługi bezprzewodowej transmisji danych dla sieci komórkowej piątej generacji 5G.
Dane na wagę PKB nawet 8 mld euro rocznie
Rynek
2017-01-16
Komisja Europejska
Zamiast budować bariery oddzielające od siebie rynki cyfrowe różnych krajów, powinniśmy skupić się na tworzeniu europejskiej gospodarki danych, w pełni zintegrowanej z gospodarką światową – mówi komisarz Elżbieta Bieńkowska. Według danych KE, mogłoby to przynieść unijnemu PKB nawet 8 mld euro rocznie. Komisja zaproponowała rozwiązania polityczne i prawne sprzyjające rozwojowi europejskiej gospodarki danych.
Bruksela - kraje Unii uzgodnili przyszłe wykorzystania pasma 700 MHz
Rynek
2016-12-16
MAC
14 grudnia w Brukseli uzgodniono tekst decyzji harmonizującej przyszłe wykorzystanie pasma 700 MHz w Unii Europejskiej. Przedstawiciele słowackiej Prezydencji, Parlamentu Europejskiego oraz Komisji Europejskiej ustalili, że od 30 czerwca 2020 roku pasmo 700 MHz powinno zostać przeznaczone na usługi bezprzewodowej transmisji danych.
W Polsce geoblokowania korzysta blisko 89 proc. e-sklepów
Rynek
2016-12-16
Wywiad - wideo
Geoblokowania na stronach zagranicznych e-sklepów doświadcza nawet 74 proc. polskich internautów. Z drugiej strony, w Polsce robi to blisko 89 proc. internetowych sklepów. Geoblokowanie w klasycznym rozumieniu oznacza blokadę wejścia na stronę internetową sprzedawcy. Przykładowo, jeśli Polka chce zrobić zakupy w niemieckim e-sklepie, ten może zablokować jej dostęp.
Jednolity standard przelewów w euro - od listopada w Europie
Rynek
2016-11-22
1 | KIR - grafika
Z końcem października zakończony został proces wdrażania Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA). Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej, pełną harmonizację z nowym standardem w pierwszej kolejności – z początkiem lutego 2016 r. – przeprowadziły kraje strefy euro. Dla Polski oraz pozostałych krajów obszaru SEPA nie będących członkami eurolandu, ostateczny termin na dostosowanie do wymagań tej inicjatywy upłynął 31 października 2016 r. Dzięki nowym zasadom przesyłanie pieniędzy w euro będzie bardziej efektywne.
Google odrzuca zastrzeżenia Brukseli ws. Androida
Systemy
2016-11-12
2 | Systemy
W kwietniu tego roku Komisja Europejska postawiła zarzuty firmie Google ws. naruszenia zasad konkurencji, w urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. W czwartek koncern z Mountain View odrzucił oskarżenia, i w kilkusetstronicowej odpowiedzi twierdzi, że jej działania nie szkodzą konkurencji, ecz ją wzmacnia i nie zamierza ustępować.
Bruksela - koniec opłat roamingowych w UE - od 2017 r. nowe zasady
Taryfy
2016-09-23
8 | Komisja Europejska - Komunikat prasowy
Koniec opłat roamingowych w UE od 2017 r.: Komisja ustala nowe zasady gwarantujące korzyści wszystkim Europejczykom - oficjalny komunikat. Nowy system opierał się będzie na tym, w którym kraju konsument zamieszkuje lub z którym z krajów UE jest trwale związany.
Łączność jest nam potrzebna. 5G w całej Polsce do 2025 roku
Rynek
2016-09-15
7 | Komisja Europejska
Łączność jest nam potrzebna. Potrzebuje jej gospodarka. Potrzebują jej ludzie. Dlatego musimy w nią inwestować. – Przewodniczący Juncker, orędzie o stanie Unii w 2016 r. Komisja kładzie podstawy pod upowszechnienie i podniesienie jakości dostępu do internetu z myślą o wszystkich osobach prywatnych i firmach.
Gigant w tarapatach - Apple musi zapłacić 13 mld euro za zaległe podatki
Rynek
2016-08-31
1 | Apple
Amerykański gigant elektroniczny musi zapłacić 13 miliardów euro zaległych podatków. To rekordowa suma i jedna z największych spornych kwestii podatkowych między Europą a Stanami Zjednoczonymi. Apple już zapowiedział złożenie w sądzie odwołania od ogłoszonej we wtorek decyzji Komisji Europejskiej, także Irlandzki rząd nie zgadza się z decyzją Brukseli.
Komisja pyta Google o porównywarkę cen i wyświetlania reklam
Rynek
2016-07-26
Komisja Europejska
Komisja Europejska podtrzymuje swoje wątpliwości dotyczące niektórych praktyk handlowych firmy Google – przesłała dwa pisemne zgłoszenia zastrzeżeń. Chodzi o porównywarkę cen i praktykę dotyczącą wyświetlania reklam – zdaniem KE mogą one funkcjonować niezgodne z unijnymi przepisami. Google ma teraz czas na przesłanie odpowiedzi na zarzuty Komisji.
Unia i polska ustawa antyterrorystyczna walczy z mową nienawiści w Internecie
Rynek
2016-06-07
4 | Wywiad - wideo
Projekt ustawy antyterrorystycznej umożliwia blokowanie stron internetowych ze względu m.in. na zagrożenie terroryzmem. Ustawa nie określa jednak precyzyjnie zasad, na jakich będzie to możliwe. W walkę z niebezpiecznymi treściami w sieci, szczególnie z nawoływaniem do nienawiści, zaangażowała się także Komisja Europejska oraz największe firmy z branży IT.
Komisja Europejska - bezpieczniejsze zakupy online w Unii Europejskiej
Rynek
2016-05-27
1 | Komisja Europejska
W ramach strategii tworzenia jednolitego rynku cyfrowego i realizacji strategii jednolitego rynku Komisja Europejska przedstawiła oparty na trzech filarach plan rozwoju handlu elektronicznego. Jego elementami są: zapobieganie blokowaniu geograficznemu, obniżanie kosztów i zwiększanie skuteczności doręczania paczek zagranicznych oraz budowanie zaufania konsumentów poprzez lepszą ochronę i egzekwowanie prawa.
Bruksela planuje utworzenie europejskiej chmury dla otwartej nauki
Rynek
2016-04-20
Rynek
Europa jest największym producentem danych naukowych na świecie, lecz niewystarczająca i rozdrobniona infrastruktura oznacza, iż duże zbiory danych nie są w pełni wykorzystane. Dzięki wzmocnieniu i połączeniu istniejących infrastruktur badawczych Komisja planuje utworzenie nowej europejskiej chmury dla otwartej nauki. Skorzysta na tym 1,7 mln europejskich naukowców i 70 mln osób zajmujących się zawodowo nauką i technologią.
Nowe Rozporządzenie Brukseli o Ochronie Danych Osobowych
Rynek
2016-04-15
Komisja Europejska
Parlament Europejski przyjął tzw. Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, tym samym kończąc ponad czteroletnie prace nad reformą prawa unijnego w zakresie danych osobowych. Do najważniejszych zmian należy objęcie przepisami Rozporządzenia także podmiotów z siedzibą poza UE, o ile oferują osobom przebywającym w Unii swoje towary lub usługi lub monitorują ich zachowania (a więc np. Google czy Facebook również będą musiały stosować przepisy Rozporządzenia).
Komisja Europejska przedstawia zasady bezpiecznego transferu danych między UE i USA
Rynek
2016-03-03
Komisja Europejska
Komisja Europejska przedstawiła teksty prawne wdrażające zasady bezpiecznego transferu danych między UE i USA oraz komunikat, w którym podsumowano działania podjęte w celu odbudowy zaufania do transatlantyckiego przepływu danych po doniesieniach o inwigilacji z 2013 r.
Platforma ODR - internetowe rozstrzyganie sporów
Rynek
2016-02-17
Platforma ODR
Jesteś niezadowolony z towaru zamówionego przez internet? Sprzedawca nie chce go wymienić? Komisja Europejska właśnie uruchomiła wielojęzyczną platformę internetowego rozstrzygania sporów. Można z niej korzystać niezależnie czy towar został kupiony w kraju czy zagranicą.
Strony: 1 z 5     1234...5 >>
Nowości

Ankieta
Play po 10-ciu latach - z czym się Wam kojarzy

Nowoczesny
Wiarygodny
Popularny
Mocny
Cena
Reklama
Nigdy o nim nie słyszałam/em
Inne:


WynikiAnkiety

Głosów 141
Ostatnio na forum
Kody do TIDALa na Allegro za zgody marketingowe
Tdal na 3 miesiące za dożywotni spam ...
Geekbuying - tydzień niskich cen smartfonów
Geekbuying nie miał nigdy konkurencyjnych cen i też pseudo promocje tego nie zmieniają....
Orange Finanse - najlepsze, darmowe, mobilne konto osobiste
Nest jest darmowy ale nie ma BLIKA i jak dla mnie jest słaby bo nie ma aplikacji na Windows Phone. N...
Orange Finanse - najlepsze, darmowe, mobilne konto osobiste
według mnie konto w Orange Finanse jest rzeczywiście dobre. Mam je od roku i jest w pełni darmowe - ...
Orange Finanse - najlepsze, darmowe, mobilne konto osobiste
Nie polecam OF !! Lepsze zdecydowanie jest konto w NEST BANKU, czekam na ich nową wersje WWW dostęp...
5 sytuacji kiedy, wirtualna centrala telefoniczna opłaca się bardziej
Dlaczego jest tako cicho o tym ze VoIP nie jest szyfrowany i jeszcze długo nie bedzie. ...
NavRoad X5 z kamerą cofania - jeden klik i jedziesz
Zadzwoniłem do Navroada i zapytałem czy X5 działa też z kamerą bezprzewodową. Mają taką w ofercie i ...
Test myPhone Halo 2 - prosty telefon z fotokontaktami
Kupiłam telefon dla babci i niestety nie można go uruchomić. Bardzo żałuję tego zakupu. Mam nadzieje...
Plus: nowe - inny wymiar 31 marca br.
play śpi i nie zapowiada sie, zeby sie obudził. ...
myPhone LUNA II z super dużym ekranem za 599 zł w Biedronce
[quote]na allegro za 650 zl mozna kupic juz oukitel k 6000 pro z bateria 6000 mah 3 ram i 32 rom do ...
Ostatnio wgrane Fotki
mondziak Polskie drogi Polskie drogi Polskie drogi Polskie drogi Polskie drogi

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne