REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
5 największych wycieków danych w 2017 r. (jak dotąd)
Rynek
2017-10-19
Rynek
Wycieki danych osobowych zdarzają się każdego dnia. Niektóre z nich zdobywają światowy rozgłos, inne pozostają w cieniu. Tylko w Stanach Zjednoczonych zhakowano w tym roku 163 milionów rekordów użytkowników (wg danych organizacji Identity Theft Resource Center). To czterokrotnie więcej niż w całym zeszłym roku.
Czy aplikacje do aut łączących się z internetem są bezpieczne?
Inne
2017-09-28
Poradnik bezpieczeństwa
Pomysł wykorzystywania aplikacji do zdalnego sterowania samochodem brzmi bardzo atrakcyjnie. Gdy na dworze mróz, można na przykład uruchomić silnik i poczekać pod ciepłym kocem, aż pojazd się zagrzeje. Z kolei podczas upału można włączyć zdalnie klimatyzację. Poza tym nie trzeba by było pamiętać, gdzie się zaparkowało — auto samo wyśle współrzędne GPS do aplikacji mobilnej.
Kaspersky Lab nowe produkty z linii 2018 dostępne w Polsce
Inne
2017-09-21
Kaspersky 2018
Wraz ze zmianą charakteru współczesnego domu nastaje nowa era gospodarstwa domowego 2.0, w której na jeden dom przypada średnio* 2,4 osoby, 0,3 zwierzęcia, a teraz również 6,3 urządzenia połączonego z internetem. Mając na uwadze znaczącą rolę urządzeń w przeciętnym domu, Kaspersky Lab wprowadził uaktualnione wersje Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Total Security.
Badanie - nie dbamy o skuteczną ochronę opartą na haśle
Inne
2017-01-10
Kaspersky Lab - raport
Użytkownicy internetu na całym świecie muszą jeszcze wiele się nauczyć, aby opanować skuteczne stosowanie haseł w celu zapewnienia sobie ochrony online. Tylko połowa badanych (47%) stosuje kombinację wielkich i małych liter w swoich hasłach, a dwóch na trzech (64%) użytkowników wykorzystuje zarówno litery, jak i cyfry.
Kaspersky 2017 - nowe produkty już dostępne w Polsce
Inne
2016-10-27
Kaspersky 2017
Kaspersky Lab prezentuje nowe wersje swoich flagowych rozwiązań bezpieczeństwa z linii 2017: Kaspersky Total Security - multi-device, Kaspersky Internet Security - multi-device oraz Kaspersky Anti-Virus, które oferują użytkownikom dodatkowe możliwości w zakresie zarządzania ochroną internetową oraz bezpieczeństwa danych.
Niebezpieczna luka w technologii Silverlight
Inne
2016-01-14
Polowanie na szkodliwy kod
Eksperci z Kaspersky Lab wykryli lukę w technologii Silverlight wykorzystywanej do wyświetlania treści multimedialnych na stronach WWW. Błąd ten umożliwia atakującemu uzyskanie pełnego dostępu do podatnego komputera i wykonanie szkodliwego kodu w celu kradzieży poufnych informacji oraz przeprowadzenia innych niebezpiecznych działań.
Cel oszustów jest jasny - zepsuć nam święta
Inne
2015-12-23
Inne
Powiadomienia o przesyłce mogą zepsuć świąteczny nastrój - cyberprzestępcy wykorzystują okres gorączki zakupowej, aby wysyłać wiadomości phishingowe podszywające się pod znane firmy kurierskie. Eksperci z Kaspersky Lab zidentyfikowali aktywne ataki na klientów takich firm jak DHL i FedEx.
Świadomość cyberzagrożeń wśród użytkowników internetu
Inne
2015-11-23
Raport - zagrożenia online
Według danych Kaspersky Lab trzy czwarte (74%) internautów pobrałoby potencjalnie szkodliwy plik, ponieważ ich wiedza jest niewystarczająca, by dostrzec zagrożenia online. Wyniki quizu, w którym 18 000 internautów zbadało swoje zachowania w Sieci, wzbudzają obawy dotyczące zdolności użytkowników w zakresie rozpoznawania zagrożeń online.
Kaspersky Lab- ewolucja cyberzagrożeń w III kw. 2015 r.
Inne
2015-11-03
Raport
- W III kwartale Kaspersky Lab dodał do swoich baz 323 374 nowych sygnatur mobilnych szkodliwych programów. Jest to wzrost o 10,8% w stosunku do II kwartału 2015 r. oraz ponad trzykrotny wzrost w porównaniu z I kwartałem 2015 r. W badanym kwartale na urządzeniach mobilnych zainstalowano ponad 1,5 miliona szkodliwych pakietów – 1,5-krotnie więcej niż w poprzednim kwartale.
Kaspersky Total Security chroni platformy Windows, OS X, Android, iOS oraz WP
Systemy
2015-05-27
Kaspersky Total Security
Obecnie bezpieczeństwo online to nie tylko kwestia reagowania na zmieniający się krajobraz zagrożeń – samo środowisko internetowe staje się coraz bardziej skomplikowane. Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu na polski rynek Kaspersky Total Security – multi-device, rozwiązania bezpieczeństwa dla użytkowników domowych, które chroni platformy Windows, OS X, Android, iOS oraz Windows Phone.
Kaspersky Security Scan - darmowe narzędzie sprawdzi nasz komputer
Systemy
2015-05-11
Aplikacja
Kaspersky Security Scan umożliwia szybkie przeskanowanie komputera w poszukiwaniu cyberzagrożeń. Skaner działa nawet wtedy, gdy na komputerze zainstalowane jest rozwiązanie bezpieczeństwa innego producenta. Nowy Kaspersky Security Scan jest dostępny w języku polskim.
Kaspersky Lab podliczył zagrożenia mobilne w 2014 r.
Rynek
2014-12-09
Raport
Eksperci z Kaspersky Lab podsumowali krajobraz cyberzagrożeń w kończącym się 2014 roku. 19% użytkowników systemu Android natrafiło na zagrożenie mobilne co najmniej jeden raz w ciągu roku. Wykryto 295 500 nowych mobilnych szkodliwych programów – niemal trzykrotnie więcej niż w 2013 r. Spośród nowych wykrytych zagrożeń mobilnych 12 100 to trojany bankowe – dziewięciokrotnie więcej niż w ubiegłym roku.
Zawirusowany Android od Kaspersky Lab Polska, to fałszywka
Inne
2014-08-01
3 | Alert
Cyberprzestępcy podszywają się pod Kaspersky Lab PolskaKaspersky Lab Polska. Wiadomości docierające do użytkowników posiadają temat "Uwaga! Wykryto szkodliwe oprogramowanie w Twoim telefonie!" i nakłaniają użytkownika do zainstalowania załączonej aplikacji na system Android.
Phishingowy atak m.in. w Polsce na użytkowników Apple
Inne
2014-07-02
Bezpieczeństwo
Kaspersky Lab Polska informuje o wykryciu nowej fali ataków phishingowych, w których cyberprzestępcy wyłudzają identyfikator Apple ID wykorzystywany przez użytkowników urządzeń Apple. Dostęp do tych danych pozwala atakującym na uzyskanie informacji osobowych oraz finansowych użytkowników. Atak rozprzestrzenia się m.in. w Polsce.
Kaspersky Lab: nowe zagrożenia dla systemu Android i iOS oraz lokalizuje HackingTeam
Inne
2014-06-25
Bezpieczeństwo
Kaspersky Lab informuje o zlokalizowaniu ogromnej międzynarodowej infrastruktury wykorzystywanej do kontrolowania implantów szkodliwego oprogramowania "Remote Control System" oraz o zidentyfikowaniu niewykrytych wcześniej mobilnych trojanów działających zarówno w systemie Android, jak i iOS. Moduły te stanowią część "legalnego" programu spyware, RCS, znanego również jako Galileo, stworzonego przez włoską firmę HackingTeam.
Uwaga na zainfekowane wiadomości z Allegro: zainfekowane pliki Worda
Inne
2014-06-20
3 | Allegro
Kaspersky Lab Polska poinformował pojawieniu się nowego ataku na użytkowników serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Wiadomości e-mail wysłane w ramach ataku zawierają dokument programu Microsoft Word, uruchomienie którego powoduje automatyczne pobranie trojana instalującego w systemie kolejne szkodliwe programy.
Pierwszy był Cabir: 10 lat zagrożeń mobilnych
Inne
2014-06-17
Infografika
Dziesięć lat temu Kaspersky Lab informował o wykryciu Cabira – pierwszego w historii robaka stworzonego w celu atakowania telefonów komórkowych. W przeciwieństwie do większości współczesnych próbek szkodliwego oprogramowania, Cabir nie był wyposażony w szeroki wachlarz szkodliwych funkcji. Przeszedł jednak do historii, ponieważ udowodnił, że można zainfekować komórki.
Gameover Zeus: jak się chronić przed atakami finansowymi
Inne
2014-06-09
Raport
Informacja o zamknięciu niszczycielskiego botnetu Gamever Zeus mogła wywołać niepokój u wielu użytkowników komputerów i internetu. W ramach jednej akcji cyberprzestępczej wykorzystano dwa bardzo niebezpieczne zagrożenia: ZeuS i Cryptolocker.
Zagrożenia związane z bankowością online
Inne
2014-04-08
3 | Raport
Według danych Kaspersky Lab ponad 90% użytkowników internetu korzysta z bankowości online. Niestety - na popularności tego typu usług żerują cyberprzestępcy, którzy nieustannie wymyślają sposoby uzyskania dostępu do danych finansowych użytkowników. Aby płatności, w tym mobilne online były bezpieczne - trzy krótkie historie.
Kaspersky Lab przedstawia globalną interaktywną mapę cyberzagrożeń
Inne
2014-04-04
Raport
Kaspersky Lab informuje o uruchomieniu interaktywnej mapy cyberzagrożeń, która obrazuje w czasie rzeczywistym incydenty naruszenia cyberbezpieczeństwa występujące na całym świecie. Rodzaje wyświetlanych zagrożeń obejmują szkodliwe obiekty wykryte w trakcie skanowania podczas dostępu oraz na żądanie, zagrożenia wykryte w poczcie e-mail i podczas surfowania po internecie, jak również obiekty zidentyfikowane przy użyciu systemu wykrywania luk w zabezpieczeniach oraz systemu wykrywania włamań.
Strony: 1 z 4     1234...4 >>
Nowości

Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 779
Ostatnio na forum
UOKiK - przejęcie przez UPC operatora Multimedia Polska może ograniczyć konkurencję
ktoś normalny wierzy w tym kraju w coś takiego jak UOKiK ?? a sorry wiadomo ile tu normalnych, bo je...
BZWBK - ruszyła wideoweryfikacja, wystarczy pokazać twarz i dowód
Robi sie niebezpiecznie. Przetwarzanie wizerunku i danych biometrycznych nie jest bezpiecznym rozwią...
swen BZWBK - ruszyła wideoweryfikacja, wystarczy pokazać twarz i dowód
W niektórych bankach taka opcja jest już dostępna 100 lat. Tylko jeśli kasjerka Cię zna. [img]data:i...
Virgin Mobile - 5 zł za Groupon na pkakiet DlaMnieSuper za pół ceny
bez sensu na karte za 25zl brak a w abo taniej i bez durnych gruponow...
Virgin Mobile - 5 zł za Groupon na pkakiet DlaMnieSuper za pół ceny
Tylko nie dziewica. Internet to mrzonka,. Po prostu ten operator gubi zasięg Play. I wszystko jasne...
Nokia 7 (2017) zaprezentowana przez HMD Global
No to Nokia się rozdrabnia. Nie wiem czy można tak polegać na sentymentalnych uczuciach. Bo czym te ...
UOKiK - przejęcie przez UPC operatora Multimedia Polska może ograniczyć konkurencję
Ja jestem przeciwnikiem połączenia tych dwóch operatorów. ...
UOKiK - przejęcie przez UPC operatora Multimedia Polska może ograniczyć konkurencję
dziwne bo jak cyfra+ laczono z tvn to jakos nie bylo problemu a teraz mamu duopol cyfrowy polsat i n...
myPhone Hammer BOW+: telefon pancerny z klapką - będzie hit?
Ciekawy, chociaż bardziej mnie interesuje nowy Blade którego wcześniej zapowiadali ...
Allview X4 Vision: smartfon wyposażony w 200-calowy projektor
Słaby projektor w słabym telefonie... po co robić coś takiego? ...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne