REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Exatel - nowoczesna technologia LoRa w Przemyślu
Rynek
2017-08-04
Exatel
Już wkrótce Przemyśl rozpocznie zmianę w miasto inteligentne. Wszystko dzięki podpisanej dziś umowie pomiędzy Urzędem Miasta, a polską firmą telekomunikacyjną Exatel. Inteligentne miasto bazuje na technologii LoRaWAN (w skrócie LoRa), czyli rozległej wąskopasmowej sieci dalekiego zasięgu, zoptymalizowanej pod kątem jak najmniejszego poboru energii.
Testy 5G, rewolucja mobilna w Polsce zaczyna się dziś
Rynek
2017-07-12
6 | Testy Rapid 5G w Polsce
Exatel powiadomił o pierwszym na świecie udanym teście technologii RAPID 5G w przestrzeni publicznej. 12 lipca na terenie warszawskiego centrum handlowego Blue City na żywo przeprowadzono transmisję danych z wykorzystaniem przełomowej architektury RAPID, która jest jedną z implementacji technologii 5G, nowej generacji łączności bezprzewodowej. Czym różni się 4G od 5G. Po co był ten test i jak wyglądał.
12 lipca br. ruszają pierwsze testy terenowe technologii Rapid 5G w Polsce
Rynek
2017-07-07
7 | Rynek
Operatorzy komunikują coraz większą szybkość transmisji danych w sieciach opartych na standardzie LTE (Long Term Evolution). Nazwa własna konkretnej technologii staje się produktem. Nie ma transmisji danych – jest LTE. Powoli startuje LTE-Advanced czy wręcz LTE-Advanced Pro. Jednocześnie kolejne sfery naszego życia bardzo gwałtownie migrują do cyberprzestrzeni. Exatel odpowiada między innymi za testy nowej technologii, które w części europejskiego odbędą się w Polsce.
5G w Polsce już za tydzień
Rynek
2017-07-06
9 | Exatel w projekcie RAPID 5G
LTE Advanced (4D) wciąż jest jeszcze świeżym tematem. Dla tych, którzy zdążyli się już nim znudzić, mamy dobrą wiadomość - już za tydzień w jednym centrów handlowych w Warszawie ruszą do pracy anteny w technologies for 5G using Advanced Photonic Inrastructure for dense user environments — RAPID 5G - poinformował Excatel.
Exatel - 100Gbit/s ze ściany wschodniej
Rynek
2016-07-26
Exatel
W ostatnich dniach Exatel zakończył kolejny etap rozbudowy sieci szkieletowej DWDM na terenie Polski. Nowe systemy DWDM zainstalowano w Białymstoku i Suwałkach.
Exatel uczestnikiem projektu RAPID 5G
Rynek
2015-07-22
Exatel
Mimo, że nie mieliśmy jeszcze okazji przyzwyczaić się do standardu LTE Advanced (4G), to już dziś prowadzone są intensywne prace nad przygotowaniem infrastruktury operatorów mobilnych do wprowadzenia technologii 5G.
Exatel z usługą VPN Global, przy współpracy z Verizon
Taryfy
2014-07-14
Exatel
Exatel poszerzył swoją ofertę o usługę VPN Global, czyli usługę transmisji danych umożliwiającą połączenie wszystkich placówek Klienta – również zagranicznych – w prywatną sieć firmową. VPN Global oferowany jest w dwóch wariantach: standardowym (bez podziału na klasy) oraz zarządzanym.
Exatel nagrodzony za testy w dziedzinie superszybkiej transmisji danych
Rynek
2014-07-07
Exatel
Podczas konferencji firma Exatel otrzymała nagrodę Innovation Award za testy w dziedzinie superszybkiej transmisji danych, przeprowadzone w oparciu o rozwiązanie globalnego dostawcy rozwiązań teleinformatycznych - firmy Huawei. W ich wyniku, w ubiegłym roku, po raz pierwszy na świecie przesłany został sygnał z prędkością 400 Gbit/s przy pomocy pojedynczej fali nośnej na trasie Perkuna-LIM-Mory-LIM-Perkuna.
10 lat VPN MPLS od Exatel
Taryfy
2014-05-28
Exatel
Mija 10 lat, odkąd firma Exatel wprowadziła do swojej oferty usługę VPN MPLS, polegającą na budowaniu sieci VPN (ang. Virtual Private Network, Wirtualna Sieć Prywatna) w oparciu o technologię MPLS (Multiprotocol Label Switching).
Ponad 5000 osób oglądało zmagania robotów na Politechnice Warszawskiej
Rozrywka
2014-03-14
Robomaticon
W ostatnią sobotę odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon – People Behind Technology. W kilkunastu konkurencjach rywalizowali ze sobą pasjonaci robotyki, a widowiskowe zawody zgromadziły liczną publiczność – zarówno młodych inżynierów, jak i fanów nowych technologii w każdym wieku. Sponsorem tytularnym turnieju był Exatel.
Zmiany w zarządzie Exatel
Rynek
2014-03-08
Exatel
6 marca 2014 roku prezes Wojciech Pomykała, wiceprezes Magdalena Dziewguć i wiceprezes Beata Zborowska przestali pełnić funkcje członków zarządu Exatel SA.
Exatel z usługą profesjonalnego WiFi
Taryfy
2014-01-28
2 | Exatel
Bezprzewodowy dostęp do Internetu w hotelu czy kawiarni to dziś konieczność, stawiana przez klientów niemal na równi z wygodnym łóżkiem czy dobrą kawą. Usługa Managed WLAN gwarantuje wygodę użytkowania, zarówno dla właścicieli sieci, jak i korzystających z niej osób.
Exatel i Avaya dostarczą rozwiązania VoIP oraz Contact Center
Rynek
2014-01-02
22 | Rynek
Polski operator Exatel został partnerem Avaya, amerykańskiego dostawcy usług komunikacyjnych. Firmy będą oferować wspólne usługi contact center, telefonii IP oraz wideokonferencji.
LTE-Advanced, czyli TOP 5 trendów technologicznych 2014
Rynek
2013-12-03
1 | Raport
Co nas czeka w 2014 roku w dziedzinie technologii? Na co warto zwracać uwagę? Poniżej prezentujemy 5 tematów, które będą pojawiać się w kolejnych miesiącach. Zestawienie przygotował Michał Szczęsny, ekspert technologii ICT Exatel.
Exatel: sukces testu systemu WDM 400G
Inne
2013-12-03
Test
Polski operator telekomunikacyjny – firma Exatel i Huawei, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), poinformowali dziś o pomyślnym zakończeniu testów w sieci operatora systemu WDM 400G, wykorzystującego pojedynczą falę nośną.
Exatel dostarcza łącza internetowe dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Rynek
2013-11-19
Exatel
Od października Ministerstwo Spraw Zagranicznych korzysta z dostępu do Internetu dostarczanego przez Exatel.
Outbox wdraża CRM dla Exatel
Rynek
2013-10-28
Exatel
Outbox, firma konsultingowa oraz integrator systemów CRM, wdroży rozwiązanie Microsoft Dynamics CRM w Exatel, spółce będącej wiodącym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. Implementacja systemu przyczyni się do optymalizacji procesów sprzedaży i obsługi klientów spółki.
Exatel przygotowuje sieć MPLS Carrier Ethernet
Rynek
2013-08-30
Rynek
Exatel rozpoczyna pierwszy etap budowy sieci Carrier Ethernet. 44 nowe węzły sieci, zlokalizowane w większości w aglomeracji warszawskiej, pozwolą na dostarczenie rozwiązań do nowych klientów, uruchomienie usług w chmurze oraz przesyłanie danych z prędkością do 100 Gbps.
Exatel partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy
Rynek
2013-08-30
Exatel
O przyszłości komunikacji w dobie gospodarki cyfrowej, będą debatować przedstawiciele Exatel w czasie najbliższego Forum Ekonomicznego w Krynicy. W ramach partnerstwa firma zapewnia również bezprzewodowy dostęp do internetu dla wszystkich uczestników konferencji.
Exatel uruchamia bezpośrednie łącze 8 Tbps na linii Warszawa-Frankfurt
Systemy
2013-07-16
Exatel
Od października operatorzy krajowi i międzynarodowi będą mogli korzystać z łącza Exatel przesyłającego ruch głosowy i dane na linii Warszawa-Frankfurt. System bazuje na rozwiązaniu DWDM o pojemności 80 kanałów, z których każdy może przenieść 100 Gbps.
Strony: 1 z 2     12 >>
Nowości

Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 785
Ostatnio na forum
Na co zwracać uwagę kupując monitor do pracy?
Autor nic nie wspomniał o programach chroniących wzrok, np. Flux a szkoda, widać czystą reklamę firm...
Plus zapewnia, że nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych
Dobrze Ci ziomuś powiedział, nie ma bata, żebyś gdzieś indziej 4 umowy taniej wykoncypował jak w Plu...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Wszystkie te rankingi jakoś dziwnie różnią się od siebie. Jak im wierzyć. To tak jak sondaże przedwy...
Orange i Play z przedsprzedażą iPhone X
Tylko się nie bić. W minionej epoce w kolejkach stało się po mięso. Dziś nam wmawia się że ono szkod...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
myPhone ostatnio zapomina, że jest coś takiego jak LTE. Wszystkie te nowości, są jakby 5 lat do tyłu...
myPhone Q-Smart Black Edition powraca do sklepów Biedronka za 299 zł
Zdjęcia wysokiej jakości - jak producent kłamie już na starcie to ja nie kupię od niego nawet paczki...
myPhone Q-Smart Black Edition powraca do sklepów Biedronka za 299 zł
czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM - to raczej jest alternatywą - a...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
Dokładnie, jeden z lepszych w tej cenie ...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Proponuje przypomnieć jak jest przeprowadzane takie badanie... Jaka jest zasadność w porównywaniu ...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne