REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
T-Mobile - blisko 10 000 stacji LTE, 3400 z nich do 395 Mbps
Rynek
2017-11-06
8 | T-Mobile
Na koniec października 2017 roku 9950 stacji bazowych T-Mobile obsługiwało technologię LTE. Przez pierwsze 10 miesięcy tego roku klientom T‑Mobile udostępnionych zostało 1550 nowych stacji obsługujących LTE. Obecnie najwięcej, bo ponad 7200 stacji LTE pracuje na częstotliwościach z zakresu 1800 MHz, a ponad 5000 na częstotliwościach 800MHz.
Play - budujemy.play.pl, czyli budujemy z Wami naszą sieć
Rynek
2017-10-05
2 | Play
Play uruchomił stronę budujemy.play.pl, na której możecie zgłaszać swoje zainteresowanie postawieniem stacji bazowej. Po wypełnieniu formularza dane spływają do działu technicznego, który analizuje czy podana lokalizacja spełnia nasze wymagania pod względem miejsca i warunków technicznych.
Znowu kłopoty polskich operatorów komórkowych na wschodzie
Rynek
2017-09-15
4 | UKE - zakłócenia z ukraińskich stacji bazowych
Przedstawiciele Polski (UKE, Play i Aero2 / Plus) i regulatorzy z Ukrainy UCRF (УДЦР) i NCCIR (НКРЗІ) spotkały się w Kijowie celem wyjaśnienia zakłóceń połączeń telefonicznych przy naszej wschodniej granicy. Kolejne badania UKE i operatorów wykazują zakłócenia z ukraińskich stacji bazowych.
T-Mobile - 2700 stacji obsługuje CA i dociera do blisko 30 proc. populacji
Rynek
2017-08-25
9 | Rynek
Przez niespełna dwa wakacyjne miesiące liczba stacji bazowych obsługujących technologię LTE, z których mogą korzystać klienci T‑Mobile, wzrosła o kolejne 115 do 9865. Przekłada się to na zasięg obejmujący 99,8% populacji kraju i 97,6% powierzchni. Kolejnych 400 stacji obsługuje technologię Carrier Aggregation.
T-Mobile o szkodach podczas nawałnicy
Rynek
2017-08-17
3 | T-Mobile
Pomimo ogromnych zniszczeń jakie poczyniła ostatnia nawałnica, która nawiedziła północną Polskę żadna ze stacji bazowych należących do T‑Mobile nie została przewrócona lub trwale uszkodzona. Jedynie w kilku przypadkach doszło do „rozwizowania” radiolinii w efekcie silnego wiatru, który przesunął ustawienie anten i stacje przestały się wzajemnie „widzieć”.
Piotrowski- problemy z łącznością po nawałnicach
Rynek
2017-08-16
3 | Rynek
Andrzej Piotrowski, Wiceszef Ministerstwa Energii, podał po nawałnicach, że być może trzeba będzie podnieść standardy. Tak jest w tej chwili, że sieci telefonii komórkowej podtrzymują zasilanie w sposób automatyczny przez pojedyncze godziny, a następnie mają możliwości serwisowe dostarczenia agregatów.
Play - LTE ULTRA do 80,2 proc. populacji
Rynek
2017-07-04
11 | Play 4G/LTE
Play poinformował, jak wygląda obecna sytuacja z zasięgiem LTE i LTE ULTRA. Obecnie w sieci LTE jest 92,6% populacji, a LTE ULTRA w zzasięgu 80,2% populacji. W przypadku LTE przekłada się to na dotarcie do 1882 miejscowości powyżej 1 tysiąca mieszkańców, a przy LTE ULTRA docieramy do 1420 takich lokalizacji.
Czy elektrosmog nam szkodzi? - brak dowodów
Rynek
2017-03-07
5 | MC - raport
Brak jest dowodów, by oddziaływanie telefonów komórkowych lub masztów telefonii komórkowej prowadziło do wzrostu zachorowań ludzi na raka. To główny wniosek z opracowanego przez Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy przy współudziale Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego raportu w tej sprawie.
Mieszkańcy Grocholic nie chcą nadajnika Orange blisko domów
Rynek
2016-12-09
4 | Rynek
O tym, że telefonia komórkowa zabija słyszy się od momentu, kiedy w sprzedaży pojawiły się pierwsze urządzenia. Najwięcej jednak emocji budzi nie tyle sam telefon ile nadajniki przekazujące sygnał. Niejasne przepisy sprawiły, że część stacji bazowych telefonii komórkowej funkcjonuje bez analizy ich oddziaływania na sąsiednie nieruchomości. Dlatego ciągle słychać o kolejnych protestach mieszkańców, którzy nie chcą masztu telefonii komórkowej w pobliżu swoich domów.
Play - Mieszkańcy Szczecina nie chcą nadajnika
Rynek
2016-11-18
5 | Play - protesty
Sprawa masztu telefonii komórkowej Play przy ulicy Szczawiowej w Szczecinie wciąż wywołuje emocje - informuje Radio Szczecin. Opinię wyraził już Andrzej Miluch, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Dziś głos w sprawie protestów mieszkańców Szczecina zabrał głos Marcin Gruszka, rzecznik P4, operatora sieci Play.
Orange 4G/LTE dostępne już dla 98 proc. Polaków
Rynek
2016-11-10
8 | Orange 4G/LTE
Orange Polska intensywnie rozbudowuje zasięg technologii 4G LTE, która umożliwia korzystanie z połączeń o najwyższych światowych parametrach. Już teraz może z niej korzystać ponad 98,2 procent Polaków - pochwalił się Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.
Orange - ruszyła najszybsza, mobilna stacja w Polsce
Rynek
2016-10-27
2 | Rynek
W Warszawie przy Placu Politechniki razem z Huawei uruchomiliśmy najszybszą stację bazową w Polsce. Jest petardą, z której można "wyciągnąć" do 600 Mb/s w sieci 4G LTE Orange.
Orange, T-Mobile, Plus i Play - wspólne maszty ruchome na ŚDM
Rynek
2016-07-12
7 | Światowe Dni Młodzieży
W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, które potrwają od 27 do 31 lipca sygnał komórkowy będzie zapewniało 10 masztów, które zostaną czasowo umieszczone na Brzegach oraz 2, które staną na Błoniach. Powstaną one w ramach współpracy czterech operatorów - Orange, T-Mobile, Polkomtel, P4 i będą z nich korzystały wszystkie te sieci.
Orange ma już 38 stacji bazowych agregacji 3 pasm 4G/LTE-A
Rynek
2016-06-16
2 | Orange Polska 4G/LTE
Orange Polska ma już 38 stacji bazowych, które obsługują agregację 3 pasm częstotliwości w standardzie LTE. Technologia ta pozwala użytkownikom na jednoczesny dostęp do więcej niż jednego bloku częstotliwości, co w konsekwencji znacząco poprawia prędkość przesyłania danych.
Czy dojdzie do sprzedaży masztów telekomunikacyjnych w Polsce?
Rynek
2016-04-28
1 | Komentarz eksperta
Stosowany w Polsce przez operatorów telekomunikacyjnych model inwestowania w infrastrukturę wieżową bazuje na realiach rynkowych i standardach pochodzących jeszcze z lat osiemdziesiątych. Głębokie przemiany zaszły również w samym rynku usług telekomunikacyjnych.
NIK o lokalizacji i instalacji stacji komórkowych
Rynek
2015-12-31
2 | NIK - raport
Niejasne przepisy sprawiły, że część stacji bazowych telefonii komórkowej funkcjonowała bez analizy ich oddziaływania na sąsiednie nieruchomości. W ocenie NIK obowiązujące regulacje prawne nie gwarantują także należytego badania wpływu na zdrowie i jakość życia mieszkańców działających już anten, nawet w przypadkach wielokrotnego zwiększania mocy nadawanego sygnału.
BTSearch - w Polsce jest obecnie 31490 stacji GSM / 3G
Rynek
2015-02-20
17 | BTSearch
Wyszukiwarka polskich nadajników sieci komórkowych BTSearch, została uaktualniona o nowe dane. Obecnie wykaz zawiera łącznie 31490 stacji. BTSearch.pl opiera się w całości na danych nadsyłanych przez osoby zainteresowane tematem stacji bazowych GSM i 3G w Polsce.
Regin - cyberprzestępcza platforma do atakowania sieci komórkowych
Rynek
2014-11-25
Raport
Wiosną 2012 r. eksperci z Kaspersky Lab natknęli się na szkodliwy program Regin, który wydawał się być częścią zaawansowanej kampanii cyberszpiegowskiej. Przez niemal trzy kolejne lata specjaliści monitorowali to zagrożenie na całym świecie. Kampanię wyróżnia moduł pozwalający na monitorowanie stacji bazowych GSM, gromadzenie informacji o komórkach GSM oraz o infrastrukturze sieci komórkowej.
Operatorzy komórkowi chcą złagodzenia norm promieniowania pochodzącego z nadajników
Rynek
2014-10-08
22 | Prawo
O tym, że telefonia komórkowa zabija słyszy się od momentu, kiedy w sprzedaży pojawiły się pierwsze urządzenia. Najwięcej jednak emocji budzi nie tyle sam telefon ile nadajniki przekazujące sygnał. Moc anten nadawczych sieci komórkowych może się zwiększyć nawet 45-krotnie. To oznacza falę protestów - czytamy w Dzienniku Gazety Prawnej.
NetWorkS!: 10 tys. stacji bazowych do połowy 2014 r. (wideo)
Rynek
2013-06-17
1 | NetWorkS!
Dwaj najwięksi operatorzy w kraju współpracują przy budowie sieci współdzielonej, by poprawić swój zasięg i jakość usług. W ramach spółki NetWorkS, należącej PTK Centertel (operator sieci Orange) i T-Mobile Polska do połowy 2014 r. powstać ma 10 tys. stacji bazowych. Na razie udało się zbudować 4 tys. Sieć obejmuje dziś blisko 60 proc. powierzchni kraju.
Strony: 1 z 2     12 >>
Nowości

Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 225
Ostatnio na forum
mPTech (myPhone) - milion sprzedanych telefonów i nowości 2017
Fajnie, że się rozwijają, a te nowe modele wyglądają ciekawie. ...
A. Maierhofer - widzimy wyraźny wzrost bazy klientów T-Mobile
T-mobile to sieć technicznie najlepsza na rynku, niestety oferty i politykę mają do d....py, wręcz i...
stalewiak Wiemy, który antywirus nie spowolni systemu Windows 10
Tylko windows defender security center. Od dwóch lat spokój. Teraz rozbudowany. Koniec z płaceniem z...
Virgin Mobile Polska: czas oczekiwania klienta CMOK 14s
Czekałem na połączenie z CMOKIEM ponad półgodziny i zrezygnowałem.Chciałem polecić klienta.Dobrze,że...
Hammer Blade - smartfon dla osób żyjących aktywnie już w sprzedaży
I co macie już go w testach? Nie chcę kupować kota w worku, a wydaje się spełniać moje potrzeby...
Play - na święta zestaw Junior BOX z Minionkiem i smartfonem za 2 zł
Play słabo w tym roku. No cóż to lider ;)...
Nju mobile - gadżety na Święta
Stała praktycznie oferta, która teraz jest podpięta pod święta...
mPTech (myPhone) - milion sprzedanych telefonów i nowości 2017
I tym razem myPhone udowodniło, że też potrafi zaprojektować telefon. Co prawda nie jest to ajfon i ...
Orange - mamy już 10 tysięcy stacji z 4G
Zapraszamy na Podlasie, tam LTE to rarytas......
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne