REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Backup na BadRabbit - wszyscy to robią, sprawdza co dwudziesty
Inne
2017-11-08
Bad Rabbit - backup
Październik 2017 był jednym z najtrudniejszych miesięcy w historii ochrony danych. Kolejna w tym roku globalna epidemia szyfrująca - tym razem w postaci BadRabbit - przypomniała, że bezpieczeństwo IT doby ransomware nie jest stanem, a dynamicznym procesem ciągłej adaptacji do nowych typów zagrożeń. "BadRabbit? Mam na to backup" - tak zapewne myśli wielu administratorów.
Jak poprawnie wykonywać kopie zapasowe smartonów
Inne
2017-10-05
2 | Kaspersky - poradnik
Choć tworzenie kopii zapasowych ma znaczenie krytyczne, doświadczenie pokazuje, że ludzie nadal uważają, że proces ten jest skomplikowany, i dlatego odkładają go na jutro, na za tydzień czy za miesiąc. Jak należy wykonywać kopie zapasowe? Co musi się w nich znaleźć? Gdzie najlepiej je przechowywać?
Asustor podpowiada, jak chronić pliki
Inne
2017-08-01
Asustor - ar. kontetowy
Boisz się, że nagła awaria odbierze ci gromadzone przez lata ważne dane? Nie chcesz przy tym ciągle ręcznie robić backupu? Asustor, producent dysków sieciowych NAS, twierdzi, że wie, jak temu zaradzić.
Epidemia Petya - katastrofy bywają medialne, sprzątanie po nich nieszczególnie
Inne
2017-06-28
1 | Anzena - backupem w Petya
Właśnie trwa prawdopodobnie najsłynniejszy cyberatak w historii Internetu. O jego medialnej popularności zdecydowała niespotykana skala infekcji, która zaczynając od Ukrainy w kilka godzin zdewastowała sieci informatyczne praktycznie na wszystkich kontynentach. Czy można się jakoś obronić przed jego skutkami? Otóż można, i to dokładnie tak samo, jak przed infekcjami kompletnie nieznanymi.
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Inne
2017-06-01
Aruba Cloud - art. ekspercki
Według danych Eurostatu i wielu światowych dostawców chmury, polski rynek, mimo sporej dynamiki, wciąż odstaje od globalnej czołówki. Jednym z powodów wolniejszej implementacji modelu cloud w Polsce są zachowawcze postawy firm i obawy związane z bezpieczeństwem. Czy są one uzasadnione w świetle chmurowych doświadczeń firm z całego świata?
Ransomware atakuje. Jak zminimalizować zagrożenie WannaCry?
Rynek
2017-05-15
1 | WannaCry atakuje
Ogólnoświatowy atak oprogramowania ransomware o nazwie WannaCry po raz kolejny pokazał, jak groźne mogą być cyberataki, w których motywacją przestępców jest wymuszenie od użytkowników komputerów „okupu” (w tym przypadku: za odblokowanie dostępu do prywatnych plików, które „szkodnik” szyfruje). Pierwsza faza ataku tego złośliwego programu szczęśliwie ominęła Polskę, jednak jego autor/autorzy pokazali już, że potrafią błyskawicznie modyfikować WannaCry.
Światowy Dzień Backupu - Co zrobić by... nie stracić wszystkiego?
Inne
2017-03-31
Inne
31 marca obchodzimy Światowy Dzień Backupu. Jest to dobra okazja, aby przypomnieć wszystkim, że dane muszą być bezwzględnie chronione - nie tylko przed złośliwym oprogramowaniem, ale także sytuacjami takimi jak awarie sprzętu czy błędy popełniane przez ludzi.
Backup - podstawowe zasady, których warto przestrzegać
Inne
2017-03-29
Backup - poradnik
Użytkowników komputerów można podzielić na tych, którzy regularnie wykonują kopie zapasowe swoich danych oraz na tych, którzy... dopiero będą to robić. Bagatelizowanie tworzenia duplikatów może mieć poważne konsekwencje. Jeśli chcemy spać spokojnie, wykonywanie kopii zapasowych powinno być podstawą.
3 internetowe sytuacje, do których by nie doszło, gdyby...
Inne
2016-12-15
1 | Hekko - artykuł ekspercki
Był piękny, słoneczny dzień. Jadąc do pracy usłyszałem wiadomość radiową. Mówiono o nowatorskiej metodzie, wykorzystującej filmy rysunkowe do komunikowania kilkuletnim dzieciom trudnych zagadnień związanych z krwiodawstwem oraz przeszczepami narządów. Wtedy do głowy mi nie przyszło, że tak interesującą akcję zbojkotują… serwery!
Taśmy i archiwa taśmowe - koszty
Inne
2016-12-08
Badanie Kroll Ontrack
Ponad 50% respondentów korzysta z wielu rozwiązań backupowych, przez co koszty zarządzania taśmami i archiwami taśmowymi stają się coraz większe - wynika z badania „Taśmy i archiwa taśmowe” dostawcy usług odzyskiwania danych i eDiscovery Kroll Ontrack.
StorageCraft kupuje Gillware Online Backup
Rynek
2016-11-15
Rynek
StorageCraft Technology Corporation, amerykański producent rozwiązań do backupu i szybkiego przywracania danych, właśnie sfinalizował zakup nowej technologii backupu od firmy Gillware Data Services.
Dane z backupu w 15 minut? - zegarki niedowiarkom
Taryfy
2016-10-20
Backup
Czy można odzyskać z backupu kilka terabajtów danych w kwadrans? Chociaż polscy użytkownicy mają tę możliwość już od 4 lat, to dla części sceptyków wciąż pozostaje ona "marketingową bajką". Być może już niedługo, bo dostawca technologii szybkiego przywracania zamierza udowodnić, że naprawdę działa ona jak w zegarku.
IFA 2016: Toshiba - backup i ładowanie baterii smartfona jednocześnie
Inne
2016-09-01
2 | IFA 2016
Toshiba zapowiada, że w trakcie targów IFA 2016 zaprezentuje swój nowy produkt służący do ładowania baterii i kopiowania danych telefonów z systemem Android podczas jednej operacji. Tworzenie kopii zapasowej i ładowanie podczas jednej operacji znacznie ograniczy ryzyko utraty danych zapisanych w smartfonie.
Orange - Jak odzyskać stracone dane?
Rynek
2016-06-21
Komentarz eksperta
Backup danych to zdaniem 81 proc. średniej wielkości firm w Polsce najbardziej przydatne rozwiązanie do przetwarzania i przechowywania danych – wynika z raportu „Technologie w biznesie” Integrated Solutions.
Eurowizja? Cyberprzestępcy też chcą być podziwiani
Inne
2016-05-13
Eurowizja 2016
Od 14 maja na 61 festiwalu Eurowizji w Sztokholmie reprezentanci 26 rywalizują o popularność i względy wielomilionowej publiczności. Niemal na pewno wydarzenie przyciągnie też osoby chcące zarobić na nieostrożnej widowni. Co jest gorsze: przeczytać żądanie okupu, czy je słyszeć?
Atak z chmury i wybuchowe CV - nowe zagrożenia szyfrujące
Rynek
2016-04-01
1 | Komentarz ekspercki
Są dziś co najmniej trzy powody, dla których warto zadbać o backup kluczowych danych. Mowa o Surprise, Maktub i Petya - najnowszych zagrożeniach szyfrujących, na które trwa obecnie prawdziwy boom. Z okazji Światowego Dnia Backupu firma ANZENA, oferująca rozwiązania do tworzenia i szybkiego przywracania danych z backupu radzi, jak bronić się przed szyfrującym szantażem.
Niedbalstwo cyberprzestępców - DMA Locker szkodzi nawet jego twórcom
Inne
2016-02-11
Alert
Brak okna z żądaniem okupu = brak okupu. Nowa usterka wykryta w kodzie szyfrującego zagrożenia DMA Locker pokazuje, że niedbałe tworzenie programów malware może obracać się przeciwko ich twórcom. Otóż z powodu wadliwego kodu DMA Locker może zawiesić się już po infekcji komputera ofiary, ale jeszcze przed wyświetleniem żądania haraczu za odszyfrowanie plików. W efekcie cyberprzestępcy tracą szansę na zarobek.
187 mln dolarów na inwestycje w backup StorageCraft
Rynek
2016-01-30
Polak potrafi
Kosztowne przestoje w pracy wywołane ludzkim błędem, cyberatakiem czy katastrofą to obecnie jedno z największych wyzwań biznesu. W jego rozwiązaniu leży jednak ogromny potencjał, co dostrzegają firmy śledzące rosnący rynek backupu i odzyskiwania danych. Firma TA Associates - inwestor finansujący rozwijające się spółki - zainwestuje 187 mln dolarów w StorageCraft Technology Corporation.
Zdjęcia Plutona i organizmu pacjenta, czyli ile można czekać?
Inne
2015-07-20
Komentarz StorageCraft
270 minut – tyle potrzebuje sygnał sondy New Horizons by dotrzeć na Ziemię. Kolejnych kilka godzin zajmuje transfer pojedynczego zdjęcia powierzchni Plutona. A ile można czekać na udostępnienie zdjęcie, od którego zależy zdrowie i życie człowieka? Z właściwym backupem na szczęście niedługo – podpowiadają eksperci firmy StorageCraft.
Burze nad Polską i w centrum danych Facebooka
Inne
2015-07-09
StorageCraft - poradnik
Gwałtowne burze nad Polską zakończyły falę upałów i prawdopodobnie kilka urlopów wśród administratorów sieci. Firma StorageCraft radzi, jak chronić dane przed skutkami pogodowych kataklizmów oraz opadami z chmury, która - jak w przypadku serwisu Facebook - może pojawić się nawet pod dachem firmowej serwerowni.
Strony: 1 z 2     12 >>
Nowości

Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 267
Ostatnio na forum
Gigaset GS160 - smartfon z Lidla na świąteczny prezent
zgadzam się w 100% , w tej cenie jest sporo lepszych urządzeń ...
Android nas śledzi nawet... gdy wyłączymy usługę lokalizacji
Można googlowi dodatkowo utrudnić lokalizację o sieci WiFi dopisując w swoim routerze za nazwą sieci...
Poczta Polska - bezgotówkowe płatności za przesyłki pobraniowe
eService jest dobrym wyborem, ale najważniejsze, że w końcu ta poczta zaczęła się rozwijać. Płatnośc...
Android nas śledzi nawet... gdy wyłączymy usługę lokalizacji
Wyłączony telefon też coś tam wysyła. Najskuteczniejsze to wyjąć baterię. Dlatego obecnie mało który...
Thermo Call - ogrzewanie samochodu na telefon
To jest moje marzenie, ale cena systemu jest przerażająca... No i traci się gwarancję, a mam jeszcze...
Jaro070 lajt mobile z Black Friday, czyli Lajtowy gadżet - jojo
W zeszłym roku mieli duuuuża lepszą ofertę...
T-Mobile na kartę - Internet 1 GB na 30 dni za darmo dla wybranych
Za darmo to tylko aero2 ma i oni rzeczywiście mają za darmo....
Czarny Piątek z NaviExpert - roczne abonamenty 50 proc. taniej
Obecnie moja licencja konczy sie w lutym 2018. Czy jesli jutro kupie licencje na Europe na rok to be...
T-Mobile na kartę - Internet 1 GB na 30 dni za darmo dla wybranych
Ale to wszystko niesamowite w tym Ti mobajl. Specjalna karta! Łał. Dobrze że nie trzeba włączać usłu...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne