REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
ATM - klienci stopniowo przechodzą handel internetowy i mobilny
Rynek
2017-01-31
Wywiad - wideo
Pokolenie millenilasów napędza rynek e-commerce. Szacuje się, że jego wartość przekroczyła 36 mld zł. Dynamika wzrostu sprzedaży w zależności od segmentu może sięgnąć blisko 100 proc. Mocno zyskuje sprzedaż elektroniki, AGD, a także artykułów spożywczych i odzieży.
ATM - chmurowa rewolucja wpływa na rynek pracy
Rynek
2016-08-18
1 | Wywiad - wideo
Cloud computing, czyli rozwiązania chmury obliczeniowej, szturmem zdobywają kolejne dziedziny biznesu. Obawy, że zagrozi to miejscom pracy są bezpodstawne – podkreślają przedstawiciele spółki ATM. Tym bardziej że atutem chmury jest również mobilność. Modna jest w tej chwili telepraca.
Atman - transmisja 400G, światło można podsłuchać
Rynek
2016-05-24
Sieć Atman gotowa na Internet Rzeczy
Do 2018 roku wartość rynku IoT w regionie CEMA przekroczy 50 mld dol., a liczba autonomicznych urządzeń podłączonych do sieci wzrośnie do około 2 mld – wynika z danych IDC. Atman, operator największego centrum danych w Polsce i krajowej sieci światłowodowej przeprowadził testy technologii 400G. O tym, że "światło można podsłuchać" oraz jak istotne jest zabezpieczanie sieci światłowodowych dyskutowali podczas ostatniej konferencji IMWG eksperci ds. cyberbezpieczeństwa.
Atman w austriackim węźle
Rynek
2016-01-18
ATM
Operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej Atman i punktu wymiany ruchu Thinx uruchomił kolejny zagraniczny węzeł dostępowy. Połączenie zwiększyło infrastrukturę sieciową, którą dysponuje operator, o dodatkowe 1057 km. Sumaryczna długość łączy międzymiastowych i międzynarodowych Atmana przekracza w tej chwili 15 100 km.
Zamiast przed telewizorem, coraz częściej wybieramy smartfon, tablet i YouTube oraz Facebook
Rynek
2016-01-14
ATM - raport
Statystyki wykorzystania łączy internetowych polskiego operatora telekomunikacyjnego Atman dowodzą, że Polacy śladem mieszkańców zachodniej Europy i USA w czasie świąt coraz częściej uciekają do Internetu. Moc polskiej tradycji świątecznej powoduje, że tylko jeden dzień w miesiącu światowego szczytu internetowego - grudniu - jest dla nas dniem odpoczynku od sieci.
WOŚP bije rekordy - także na łączach, dwa incydenty w sieci
Rynek
2016-01-13
24. Finał WOŚP - nawet 1,96 Gb/s
Nawet 1,96 Gb/s – tyle wyniósł maksymalny ruch internetowy podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ruch wchodzący na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy systematycznie piął się w górę od godzin porannych. O godzinie 9 sięgnął on 0,25 Gb/s, o 18 wyniósł już blisko 1,5 Gb/s, przekraczając tym samym największą do tej pory odnotowaną wartość w historii WOŚP.
Chmura napędza rynek IT
Rynek
2015-11-27
wywiad - wideo
Dynamicznie rosnący popyt na rozwiązania w chmurze i centra danych będzie napędzał rynek IT. Firmy z branży spodziewają się także rozwoju usług outsourcingowych – dziś poziom ich wykorzystania sięga 20–25 proc. Polska ma wciąż jest w tyle wysoko rozwiniętymi za krajami, gdzie odsetek ten wynosi 80 proc.
ATM stawia na sprzedaż internetową usług chmurowych
Rynek
2015-07-08
ATM
Firma ATM uruchomiła nową wersja serwisu eco.atman.pl i wprowadził do oferty sprzedaż automatyczną chmury obliczeniowej Atman Cloud. Nowa platforma powstała w oparciu o najnowsze technologie i standardy, a tym samym spełnia wymagania szybko rozwijającego się rynku, w dużym stopniu opanowanego przez urządzenia mobilne.
ATM będzie sprzedawać chmurę i dedyki online.
Rynek
2015-05-14
ATM
ATM SA, największy polski dostawca usług centrów danych chce zwiększyć sprzedaż „zautomatyzowaną” i skierować ją pod adresem m.in. klientów zagranicznych. Pomoże w tym uruchomienie Działu Klientów Internetowych. Dział na początku skupi się na ofercie serwerów dedykowanych ATMAN EcoSerwer oraz usług w chmurze.
ATM rozbudowuje sieci światłowodowe
Rynek
2015-01-21
ATM
Ogólnopolska infrastruktura światłowodowa, w oparciu o którą ATM świadczy usługi transmisji danych i dostępu do Internetu, liczy 4,5 tys. kilometrów krajowych łączy (ponad 100 tys. kilometrów włókien światłowodowych). Sieć ATMAN łączy firmy w największych miastach Polski.
ATM: chmuryzacja wyznacza kolejny cywilizacyjny postęp
Rynek
2014-11-17
ATM: cloud - infografika
Na intensywność rozszerzającej się „chmuryzacji” wskazuje utrzymująca się od kilku lat wysoka dynamika popytu na usługi cloud computing. Polski rynek chmury w 2010 r. wart był 35 mln dol., a dwa lata później już dwukrotnie więcej. Dziś prognozuje się, że w 2017 r. jego wartość powinna przekroczyć 200 mln dol.
ATM oddaje do użytku nowy obiekt kolokacyjny F4
Rynek
2014-07-07
ATM
Nowy obiekt kolokacyjny F4 jest częścią największego w Polsce Centrum Danych ATMAN. Popyt na usługi centrów danych jest stymulowany m.in. przez rozwój technologii LTE, wzrost liczby urządzeń mobilnych oraz ilości przesyłanych danych. Duży wpływ ma również rosnący popyt na rozwiązania chmurowe.
ATM przejmuje obsługę central telefonicznych w biurowcach i galeriach handlowych
Rynek
2014-04-17
ATM
Kiedy impuls połączenia telefonicznego kosztował 29 gr, sprawnie działający deweloperzy i zarządcy nieruchomości komercyjnych, posiadający w swoich obiektach budynkowe centrale telefoniczne, potrafili zarobić kilka, kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Dziś jest inaczej.
ATM z rekordowymi wynikami za 2013 rok
Rynek
2014-03-21
Rynek
Przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 131 mln zł (po wyłączeniu przychodów ze sprzedaży z kontraktu OST 112), marża ze sprzedaży - 77 mln zł, zysk operacyjny - 26 mln zł, zaś EBITDA - 46 mln zł - podał ATM w raporcie finansowym za 2013 rok.
Nowe kontrakty ATMAN w sektorze TSL na ponad 1,7 mln zł
Rynek
2014-02-19
ATM
Dostęp do Internetu czy kolokacja zasobów teleinformatycznych podnoszą bezpieczeństwo, terminowość i jakość usług oferowanych przez firmy z sektora TSL (transport-spedycja-logistyka), a odbiorcom gwarantują m.in. dostęp do informacji o przesyłkach i monitorowanie statusu doręczenia.
ATMAN pierwszym polskim operatorem podłączonym do węzła MSK-IX w Moskwie
Rynek
2013-12-16
Rynek
ATMAN od kilku lat aktywnie uczestniczy w międzyoperatorskiej wymianie ruchu IP. Moskiewski punkt wymiany ruchu jest czwartym zagranicznym węzłem dostępowym sieci ATMAN. Dzięki tej ekspansji Spółka jest w stanie zapewnić klientom jeszcze szybszą komunikację między Wschodem a Zachodem Europy.
ATM wycofuje się z rynku płatności mobilnych mPay
Rynek
2013-11-14
Rynek
W dniu wczorajszym 20 160 000 akcji mPay (45% udziału w kapitale zakładowym) zostało przeniesionych z ATM na grupę Grupę „Lew”, operatora sieci sprzedaży elektronicznej posiadającego status Krajowej Instytucji Płatniczej i dużą sieć współpracujących punktów handlowych.
ATM utrzymuje tempo wzrostu wyników z I połowy 2013 r.
Rynek
2013-11-14
Rynek
Narastająco, po trzech kwartałach 2013 roku Spółka wypracowała 33,3 mln zł zysku EBITDA (wzrost o 9,5% r/r), 18,8 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o 15,5% r/r) oraz 11,5 mln zł zysku netto (wzrost o 26% r/r). W przychodach z usług dostępu do Internetu, Spółka, podobnie jak inni operatorzy telekomunikacyjni, odnotowuje nadal spadki przychodów.
ATM sprzedaje mPay
Rynek
2013-10-03
Rynek
ATM, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, przystąpiła w dniu dzisiejszym do sprzedaży posiadanych akcji spółki mPay.
Wyniki ATM kontynuują rajd w górę
Rynek
2013-09-02
Rynek
Marża Spółki ze sprzedaży wyniosła 37,9 mln zł (wzrost o 7%), EBITDA 22,1 mln zł (wzrost o 12% r/r), zysk operacyjny 12,7 mln zł (wzrost o 21% r/r), zaś zysk netto z działalności kontynuowanej 8,5 mln zł (wzrost o 21% r/r).
Strony: 1 z 2     12 >>
Nowości

Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 785
Ostatnio na forum
Na co zwracać uwagę kupując monitor do pracy?
Autor nic nie wspomniał o programach chroniących wzrok, np. Flux a szkoda, widać czystą reklamę firm...
Plus zapewnia, że nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych
Dobrze Ci ziomuś powiedział, nie ma bata, żebyś gdzieś indziej 4 umowy taniej wykoncypował jak w Plu...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Wszystkie te rankingi jakoś dziwnie różnią się od siebie. Jak im wierzyć. To tak jak sondaże przedwy...
Orange i Play z przedsprzedażą iPhone X
Tylko się nie bić. W minionej epoce w kolejkach stało się po mięso. Dziś nam wmawia się że ono szkod...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
myPhone ostatnio zapomina, że jest coś takiego jak LTE. Wszystkie te nowości, są jakby 5 lat do tyłu...
myPhone Q-Smart Black Edition powraca do sklepów Biedronka za 299 zł
Zdjęcia wysokiej jakości - jak producent kłamie już na starcie to ja nie kupię od niego nawet paczki...
myPhone Q-Smart Black Edition powraca do sklepów Biedronka za 299 zł
czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM - to raczej jest alternatywą - a...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
Dokładnie, jeden z lepszych w tej cenie ...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Proponuje przypomnieć jak jest przeprowadzane takie badanie... Jaka jest zasadność w porównywaniu ...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne