REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Kruger i Matz - rekordowy dla marki, 50 proc. wzrost przychodów
Rynek
2017-01-17
1 | Kruger&Matz - 2016
Kruger&Matz to obecnie najistotniejsza, bo opiewająca na 31% obrotu marka w portfolio firmy Lechpol Electronics. Jeszcze rok temu 40% sprzedaży w Kruger&Matz generowała kategoria smartfony. W roku 2016 w związku z wprowadzeniem wielu nowych produktów i poszerzeniem oferty, udział tej kategorii spadł do 27%. Głównym czynnikiem wzrostu w roku 2016 były kategorie związane z rynkiem RTV.
Załóżenie firmy przez telefon, to już możliwe
Rynek
2017-01-16
Ministerstwo Rozwoju
Załóż firmę przez telefon to pierwsze tego typu rozwiązanie w polskiej administracji publicznej i kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. W trakcie rozmowy telefonicznej konsultant wyjaśnia zasady rejestracji działalności gospodarczej, przyjmuje dane niezbędne do wypełnienia wniosku i wprowadza je do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
Virgin Mobile ma 412 tys. kart SIM i 80 mln przychodów
Rynek
2017-01-13
10 | Rynek
Virgin Mobile zakończył miniony rok z ponad 80 mln przychodów i na piątkę zrealizował cele biznesowe. Według danych na koniec minionego roku, baza Virgin wynosiła 412 tysięcy klientów, a mimo obowiązku rejestracji kart SIM operator utrzymał liczbę klientów z trzeciego kwartału praktycznie bez zmian.
Huawei - 139 mln smartfonów i uznanie konsumentów na rynkach europejskich
Rynek
2017-01-11
Huawei - wyniki finansowe za 2016
Huawei Consumer Business Group publikuje oczekiwane wyniki za 2016 rok. Przewiduje przychody ze sprzedaży na poziomie 178 miliardów RMB oraz 42 proc. wzrost w porównaniu do ubiegłego roku. Huawei informuje również, że w ciągu ostatnich pięciu lat osiągnął stabilny wzrost. Dostawy smartfonów wyniosły 139 milionów urządzeń, czyli wzrosły o 29 proc. w stosunku do ubiegłego roku.
JPK przyśpieszy informatyzację małych i średnich przedsiębiorstw
Rynek
2017-01-07
Artykuł ekspercki
Jednolity Plik Kontrolny będzie impulsem do informatyzacji polskich przedsiębiorstw — uważa Patrycja Ptaszek-Strączyńska, dyrektor ds. finansów w spółce Macrologic, będącej polskim dostawcą nowoczesnych systemów ERP. Co to jest JPK?
Monetia kończy rok z mocną bazą pod ekspansję na nowe rynki
Rynek
2016-12-30
Rynek
Wyniki finansowe największej pod względem liczby placówek sieci agencji płatniczych po 4Q16 będą rekordowe. Już po trzech kwartałach EBITDA Monetii była wyższa niż za cały 2015 rok, i wyniosła ponad 2,5 mln zł przy przychodach na poziomie 30 mln zł. Obroty w tym czasie wyniosły 3,6 mld zł.
Huawei - sprzedaliśmy 140 mln smartfonów i 10 mln sztuk serii P9
Rynek
2016-12-29
3 | Huawei
Dyrektor generalny Huawei, Richard Yu, pragnie by firma stała się drugim największym producentem smartfonów w ciągu najbliższych 24 miesięcy. I może mieć powody do zadowolenia Chińczycy właśnie ogłosili realizację rocznego planu globalnej sprzedaży smartfonów - sprzedaży 140 mln egzemplarzy swoich telefonów.
Cloud Technologies właścicielem Imagine The Future za 320 mln zł
Rynek
2016-12-27
1 | Cloud Technologies - rekordowa transakcja
Na rynku NewConnect doszło do rekordowej transakcji w historii tego parkietu. Cloud Technologies, polska spółka specjalizująca się w analityce i monetyzacji Big Data, zakupiła za 320 mln zł agencję nowych technologii: Imagine The Future. Transakcja ma ułatwić polskiej spółce m.in. sprzedaż opracowanego przez firmę UnBlocka.
Faketoken dla Androida - szyfruje dane i atakuje ponad 2 000 aplikacji
Inne
2016-12-20
2 | Mobilny trojan bankowy
Eksperci z Kaspersky Lab wykryli modyfikację mobilnego trojana bankowego Faketoken dla Androida, która potrafi szyfrować dane użytkownika. Szkodnik podszywa się pod różne programy i gry, w tym Adobe Flash Player. Podczas procesu wstępnej infekcji trojan żąda praw administratora - często nie pozostawiając użytkownikom innej możliwości niż spełnienie jego żądania.
Chińskie TCL będzie produkować smartfony z logo BlackBerry
Rynek
2016-12-17
2 | TCL - BlackBerry
Chińska firma TCL Communication (producent smartfonów Alcatel) podpisał oficjalne porozumienie z kanadyjskim producentem BlackBerry - donosi Reuters. Chińska firma będzie projektować, tworzyć, sprzedawać i serwisować nowe urządzenia z logo BlackBerry. Kontrola nad oprogramowaniem nadal będzie jednak sprawowana przez Kanadyjczyków.
Huawei - rekordowy wzrost na rynku WLAN
Rynek
2016-12-14
Huawei
Według niezależnych danych International Data Corporation (IDC) Huawei odnotowuje znaczący wzrost na światowym rynku bezprzewodowych sieci lokalnych, wynoszący aż 208 proc. w trzecim kwartale. Obecnie firma posiada 4,3 proc. udziałów w rynku, w porównaniu do 1,5 proc. w analogicznym okresie w 2015.
Skonsolidowany wynik finansowy spółek Nelro Data
Rynek
2016-12-08
Rynek
Rok 2016 w branży IT przejdzie do historii jako bardzo trudny okres, który dla wielu podmiotów zakończył się spadkiem przychodów lub nawet doprowadził je na skraj bankructwa. Jak w takich niespokojnych czasach prowadzić transparentny i zyskowny biznes?
Magna Polonia chce od czterech operatorów 617,8 mln zł
Rynek
2016-11-28
2 | Rynek
Magna Polonia skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o zapłatę kwoty 617,78 mln zł przeciwko T-Mobile Polska, Orange Polska, Polkomtelowi (Plus) oraz P4 (Play), podała spółka.
Adrino dołącza do Grupy Netsprint
Rynek
2016-11-24
Rynek
Grupa Netsprint, wiodąca firma w obszarze marketingu technologicznego, przejmuje 80% udziałów w Adrino, największej polskiej sieci reklamy mobilnej. Głównym profilem działalności Adrino jest emisja reklam w sieci mobilnej, której potencjał wynosi ponad 1,2 mld odsłon reklam miesięcznie.
Polski rynek komórkowy po III kw. 2016 r - rejestracja prepaid wpływa na  bazę klientów
Rynek
2016-11-22
22 | Raport MNO
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego W końcu września br. liczba abonentów i użytkowników (usługi z przedpłatą) telefonii komórkowej wyniosła 56,2 mln (w tym ok. 47% to użytkownicy). Z opublikowanych przez Operatorów raportów wynika, że liderem rynku mobilnego Polsce pod względem posiadania kart SIM jest Orange Polska, a każdy z operatorów jest na minusie, biorąc pod uwagę klientów pre-paid.
Play ma 14,6 mln kart SIM po Q3 2016 (aktualizacja)
Rynek
2016-11-22
10 | Play
Całkowita baza klientów wzrosła do 14,6 mln (+8,1% r/r), natomiast udział klientów abonamentowych na koniec 3 kw. 2016 r. zwiększył się do 54,6% z 49,6% na koniec 3 kw. 2015 r. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy baza abonentów zwiększyła się o 1 091 tys. netto i obecnie Play posiada udział w rynku na poziomie 26,0% (wzrost o 3,1% p.p. r/r).
Wyniki finansowe NTT System
Rynek
2016-11-19
1 | Rynek
Spółka giełdowa NTT System podała wyniki finansowe za trzy kwartały tego roku. Podobnie jak przed rokiem, krajowy producent i dystrybutor IT uzyskał wzrost zysku przy mniejszych obrotach. W trzech kwartałach 2016 r. największy udział w przychodzie Spółki stanowiła dystrybucja komputerów i tabletów.
Samsung kupuje firmę HARMAN za 8 mld USD
Rynek
2016-11-15
Samsung
Samsung Electronics i Harman International Industries, Incorporated ogłosiły podpisanie umowy, w ramach której firma Samsung przejmie akcje HARMAN, do której należą systemy audio JBL, Harman Kardon, Mark Levinson, AKG, Lexicon, Infinity i Revel. Po jej sfinalizowaniu Samsung uzyska znaczący udział w dużym i dynamicznie rosnącym rynku technologii podłączonych do internetu, a szczególnie elektroniki samochodowej.
StorageCraft kupuje Gillware Online Backup
Rynek
2016-11-15
Rynek
StorageCraft Technology Corporation, amerykański producent rozwiązań do backupu i szybkiego przywracania danych, właśnie sfinalizował zakup nowej technologii backupu od firmy Gillware Data Services.
Wirtualna Polska pracuje nad uruchomieniem telewizji WP
Rynek
2016-11-10
Rynek
W trzecim kwartale tego roku Wirtualna Polska konsekwentnie realizowała strategię „MoViBE”: mobile, video, big data i e-commerce, poprzez rozwój produktów w tych obszarach. Grupa WP podsumowała trzeci kwartał 2016 roku.
Strony: 1 z 61     1234...61 >>
Leksykon GSM
Nie wiesz czegoś? Sprawdź hasła w leksykonie

|A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|
M|N|O|P|Q|R|S|T|U|
W|X|Y|Z|0-9|

Ankieta
Który producent w Polsce segmentu B-Brand zaprezentował najciekawsze portfolio 2016

Allview
Archos
Doogee
Kruger & Matz
myPhone
TP-LINK
Wiko
Inny


WynikiAnkiety

Głosów 132
Ostatnio na forum
FazaFM Gadżety Hykker od 19 stycznia ponownie w Biedronce
Kupilem sluchawki tej firmy. Skusila mnie przecena z 59 zl na 29 zl, a i tak uwazam ze nie sa warte ...
Czy pojazdy autonomiczne zdołają odnaleźć się na polskich drogach?
Zamiast kół zamontować rolki, wałki i dziury nie straszne, gorzej jak natrafi się na kamień itp ale ...
10 lat marki NETGEAR w Polsce
Na pewno na tle innych producentów jakich przerabiałem wyróżniali się niezawodnością. Nie wiem czy m...
Netgear AirCard 810 - mobilny router LTE kat.11 do 600 Mb/s w Polsce za 1399 zł
Napiszcie coś więcej na temat osiągów tej wersji - w sensie co udało się wam ugrać jako użytkownikom...
NZXT Puck (Wieszak), czyli Puck-uj się kto może za 87 PLN
A jak ta siła magnetyczna może wpłynąć na pracę talerzy dysku twardego? Bo nie będę wieszać słuchawe...
Test Lenovo P2 - Smartfon, który może coś więcej
Mam pytanka o do tego fona: - jak działa dual sim, czy na obu slotach tak samo jest LTE, czy jak ...
Nju.mobile: 50 zł na zakupy w sklepach Żabka i Freshmarket
kuponem do żabki orange teraz frajerów zagania? litości...
Obowiązek rejestracji kart SIM. Co się zmieni?
Niestety , obywatele w Polsce bardzo mało dbają o swoje prawa obywatelskie . Nawet w tym artykule sp...
Ulefone Armor - smartfon z poliwęglanu gotowy na wszystko za 999 zł
Ten z media experta o którym piszesz jest firmy myphone, myhammer to nazwa modelu. Sam go nie miałem...
Speedtest - najszybszy Internet mobilny w 2016 roku dostarczył Orange
cóż jak coś słabiej działa to robi się speed test . Pokazuję to plus , gdzie testów było tak dużo bo...
Ostatnio wgrane Fotki
Polskie drogi Polskie drogi Polskie drogi Polskie drogi Polskie drogi

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne