REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 

UKE - telefony komórkowe są bezpieczne dla zdrowia. Gorzej z ładowarkami
Telefony
2015-06-12
4 | wywiad - wideo
W Polsce jest ponad 57 mln aktywnych telefonów komórkowych. Przebadane przez UKE 11 modeli gwarantuje brak negatywnego wpływu na zdrowie użytkowników. Znacznie gorzej w badaniu wypadły takie urządzenia, jak ładowarki czy systemy kina domowego.
UKE analizuje wpływ telefonów komórkowych na nasz organizm
Telefony
2015-04-15
1 | UKE - Badania SAR
Telefon komórkowy stał się codziennym elementem życia wielu ludzi. Naszą uwagę zwracają pojawiające się doniesienia o obawach związanych z używaniem telefonów. Prezes UKE postanowił przyjrzeć się wpływowi, jaki telefony komórkowe mają na organizm osoby prowadzącej rozmowę, w szczególności biorąc pod uwagę najbardziej wrażliwych użytkowników, jakimi są dzieci i osoby w podeszłym wieku.
Qlik liderem w raporcie KLAS
Rynek
2015-04-13
Rynek
Qlik wspólnie ze swoimi partnerami (Health Catalyst i Epic) został oceniony jako dostawca, który najlepiej rozumie potrzeby służby zdrowia. Doroczny raport KLAS ukazuje problemy, z którymi zmagają się placówki służby zdrowia podczas wdrażania rozwiązań analitycznych oraz wskazuje dostawców postrzeganych jako najlepiej funkcjonujących w tych obszarach.
Siecioholizm - gdy częściej jesteśmy online niż w realu
Rynek
2015-03-17
1 | Wywiad - wideo
Powody korzystania z internetu wymieniane najczęściej to zainteresowanie i ciekawość (56%), łatwiejsza komunikacja z innymi ludźmi (15%) oraz możliwość ściągania plików. Jeśli jednak w internecie spędzamy zbyt wiele czasu, często kosztem życia towarzyskiego i zawodowego, jest to objaw siecioholizmu – mówi serwisowi infoWire.pl Katarzyna Niewińska, psychoterapeutka z kliniki Psychomedic.pl.
Z czym wiąże się podłączanie naszych ciał do internetu?
Rynek
2015-02-26
Raport
Niegdyś było to ograniczone wyłącznie do hitów hollywoodzkich oraz powieści science-fiction, jednak mamy do czynienia z coraz większą liczbą osób, które zostały "udoskonalone" przy pomocy urządzeń technologicznych. Dzięki wynalezieniu oraz powszechnemu wykorzystywaniu implantów, świat pełen jest ludzi, o których można powiedzieć, że są po części maszynami.
Używanie smartfonów zmienia nasz mózg
Inne
2015-01-01
2 | Inne
Naukowcy z Instytutu Neuroinformatyki Uniwersytetu w Zurychu postanowili zbadać w jaki sposób korzystanie z ekranu dotykowego smartfona wpływa na aktywność w korze mózgowej. Czy nasz mózg reaguje inaczej, niż w przypadku tradycyjnych komórek?
Fitnoteq - aplikacja z biblioteką kursów fitness specjalnie dla ćwiczeń w domu
Inne
2014-12-18
Aplikacja
W jaki sposób wykorzystać telewizor, tablet lub telefon dla zdrowia w domu? Poznajcie Fitnoteq - aplikację oferującą bibliotekę kursów fitness specjalnie dla ćwiczeń w domu. Fitnoteq to aplikacja na iPhone, iPad oraz telefony i tablety Android. Fitnoteq stawia na możliwość podłączenia się do telewizora wspierając Apple TV i Google Chromecast.
Lekarz z tabletem przy łóżku chorego
Rynek
2014-12-17
1 | Technologia i zdrowie
W wojewódzkim szpitalu w Suwałkach leczą używając tabletów i chmury. Dzięki nowym systemom informatycznym oraz 100 tabletom z procesorami Intel i systemem Windows 8.1 lekarze i pielęgniarki mogą jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom, a sama placówka stała się jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie jednostek medycznych w Polsce.
Potencjał m-health - niewykorzystany?
Rynek
2014-11-14
1 | Komentarz eksperta
Gdy w 2008 roku Apple stworzył App Store liczba oferowanych aplikacji wzrosła z 500 000 do 850 000 i liczy teraz ponad 50 miliardów pobrań. Blisko 1000 nowych aplikacji jest publikowanych w przeciągu miesiąca. Technologie mobilne oferują rozwiązania dla różnych aspektów życia codziennego, między innymi są wsparciem w walce o zdrowie.
Facebook rusza do walki z Ebolą
Inne
2014-11-08
Facebook
Aktywnie włączając się w walkę z Ebolą, Facebook uruchomił trzy inicjatywy, które mogą przyczynić się do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się choroby. Wspomniane inicjatywy kładą nacisk na łatwość przekazywania środków finansowych na rzecz walki z Ebolą, edukację zdrowotną oraz zapewnienie dostępu do danych i możliwości komunikacji.
Facebook chce o nas wiedzieć więcej: teraz czas na zdrowie
Inne
2014-10-03
Facebook interesuje się zdrowiem
Google i Apple dobrze wiedzą, że rynek związany z troską o zdrowie może stanowić żyłę złota, dlatego rozwijają w tym kierunku swoje systemy i aplikacje. Obojętny nie pozostaje również Facebook, który już testuje własne usługi i aplikacje zdrowotne.
Technologie mobilne wspierają pacjentów - pacjenci wspierają technologie mobilne
Inne
2014-10-01
Aplikacje
Aplikację Moje - Leczenie stworzono, aby pokazać, że nowych technologi nie należy się bać, ale współpracować z nimi w walce o zdrowie. Ideę tą propagują organizacje pacjenckie, udostępniając moje-leczenie swoim podopiecznym. Aplikacja jest pomocą w codziennej terapi już 13 000 pacjentów.
Receptę na maila poproszę
Rynek
2014-07-16
Raport
Pierwsze zmiany w opiece zdrowotnej już zachodzą, a ich zalążkiem jest rosnąca popularność opasek monitorujących naszą aktywność fizyczną jak Jawbone, Fitbit czy Nike FuelBand. Dane gromadzone przez tego typu urządzenia są później przesyłane do sieci za pośrednictwem łącza Bluetooth lub Wi-Fi. 5 rzeczy, których nasze wnuki nie dowiedzą się na temat opieki zdrowotnej.
Chcesz zostać ojcem?, pamiętaj plemniki nie lubią komórek
Telefony
2014-06-11
1 | Telefony
Wielu z nas nosi telefony komórkowe przy paskach i w kieszeniach. Panowie, którzy noszą telefon komórkowy w kieszeni spodni, mogą nieświadomie zmniejszać swoje szanse na posiadanie potomstwa. Do takiej właśnie konkluzji doszedł zespół, którym kierowała dr Fiona Mathews z University of Exeter (W. Brytania).
Fellowes Ergotest: Nie zostań technokaleką
Inne
2014-06-11
1 | Kampania edukacyjna
Jak wynika z raportu badania Ergotest firmy Fellowes, na sto stanowisk komputerowych polskich studentów tylko pięć w pełni spełnia wymogi ergonomii. Uzależnione od internetu i gadżetów technologicznych pokolenie Y coraz częściej zapada na choroby związane z nieprawidłowym i nadmiernym użytkowaniem komputera, laptopa czy smartfona.
Telefony komórkowe mogą wywołać raka mózgu?
Telefony
2014-05-19
8 | Zdrowie
Od kiedy telefony komórkowe stały się powszechne, nie ustaje dyskusja na temat ich rzekomej szkodliwości. Według najnowszych badań francuskich naukowców korzystanie z telefonów komórkowych, przypuszczalnie jest bardziej szkodliwe dla zdrowia, niż się do tej pory sądziło - czytamy w raporcie, który został opublikowany na łamach najnowszego wydania "Occupational and Environmental Medicine".
Bruksela uruchamia program m-Zdrowie na smartfony (infografika)
Inne
2014-04-16
Telefony i zdrowie
UE rozpoczyna konsultacje w celu zgromadzenia opinii na temat tego, jak technologie mobilne mogą zostać wykorzystane w celu poprawy usług zdrowotnych w Europie i przyczynić się do potencjalnych oszczędności sięgających 99 mld euro. Co może nam dać m-zdrowie?
E-zdrowie w UE: stan na dziś
Rynek
2014-03-25
Komisja Europejska
Jak wynika z dwóch badań przeprowadzonych w szpitalach opieki doraźnej (zajmujących się krótkoterminowym leczeniem, zabiegami i opieką) i wśród lekarzy ogólnych w Europie, e-zdrowie jest coraz powszechniejsze: w 2013 r. z takich rozwiązań korzystało 60 proc. lekarzy ogólnych.
Facebook powoduje zaburzenia odżywiania?
Inne
2014-03-07
Facebook a zdrowie
Na przestrzeni lat, Facebook był już oskarżany o powodowanie depresji, izolacji, zazdrości, i innych przeróżych zaburzeń emocjonalnych. Teraz mamy kolejny powód, by go "nie lubić" - korzystanie z serwisu ma ponoć prowadzić do zaburzeń odżywiania.
Moje Leczenie: plan na zdrowie w naszym telefonie (wideo)
Inne
2014-03-07
1 | Aplikacja
Zaledwie 3 tygodnie po premierze, niewielka aplikacja „Moje Leczenie” zdobyła 1 miejscu w kategorii Medical w polskim AppStore. Moje Leczenie to aplikacja na iPhone i Android która pozwala w intuicyjny sposób szybko wprowadzić nawet najbardziej skomplikowaną receptę do telefonu. W jednym miejscu cały kalendarz naszego leczenia.
Strony: 7 z 8     << 1...45678 >>

Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonówPDA - NOWE PLIKI

Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 55
Ostatnio na forum
Virgin Mobile - Bombkowe 3 GB dla wszystkich na święta
Może nie do końca zrozumiałem, ale nie bardzo wiem o czym mówisz- ja mam na kartę w Virgin Mobile of...
gck Umidici C2 - smartfon z aluminiową obudową i baterią 4000 mAh za 699 PLN
Wow co za niespotykane wymiary, czekamy na recenzje i testy :D...
lesiobe Ubezpieczenia z aplikacją przeszły do PLAY (wideo)
Normalnie robi się drugi Polsat szwarc mydło i powidło . ...
myPhone FLIP 3 - dla wielbicieli klapek ponownie w Biedronce za 129 zł
moja mama ma Metro+ , uwielbia telefony z klapką :P...
Anna Streżyńska pozostała szefem cyfryzacji
Pytanie tylko czy pozostaje na razie, czy dłużej. Podobno ten gabinet jest tymczasowo, do stycznia ...
Plus dostawcą energii elektrycznej dla Uniwersytetu w Białymstoku
Jakoś tak to wygląda, że Plus powoli chce zdominować Białystok. Teraz energia dla Uniwerka, wcześnie...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne