REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 

Potencjał m-health - niewykorzystany?
Rynek
2014-11-14
1 | Komentarz eksperta
Gdy w 2008 roku Apple stworzył App Store liczba oferowanych aplikacji wzrosła z 500 000 do 850 000 i liczy teraz ponad 50 miliardów pobrań. Blisko 1000 nowych aplikacji jest publikowanych w przeciągu miesiąca. Technologie mobilne oferują rozwiązania dla różnych aspektów życia codziennego, między innymi są wsparciem w walce o zdrowie.
Facebook rusza do walki z Ebolą
Inne
2014-11-08
Facebook
Aktywnie włączając się w walkę z Ebolą, Facebook uruchomił trzy inicjatywy, które mogą przyczynić się do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się choroby. Wspomniane inicjatywy kładą nacisk na łatwość przekazywania środków finansowych na rzecz walki z Ebolą, edukację zdrowotną oraz zapewnienie dostępu do danych i możliwości komunikacji.
Facebook chce o nas wiedzieć więcej: teraz czas na zdrowie
Inne
2014-10-03
Facebook interesuje się zdrowiem
Google i Apple dobrze wiedzą, że rynek związany z troską o zdrowie może stanowić żyłę złota, dlatego rozwijają w tym kierunku swoje systemy i aplikacje. Obojętny nie pozostaje również Facebook, który już testuje własne usługi i aplikacje zdrowotne.
Technologie mobilne wspierają pacjentów - pacjenci wspierają technologie mobilne
Inne
2014-10-01
Aplikacje
Aplikację Moje - Leczenie stworzono, aby pokazać, że nowych technologi nie należy się bać, ale współpracować z nimi w walce o zdrowie. Ideę tą propagują organizacje pacjenckie, udostępniając moje-leczenie swoim podopiecznym. Aplikacja jest pomocą w codziennej terapi już 13 000 pacjentów.
Receptę na maila poproszę
Rynek
2014-07-16
Raport
Pierwsze zmiany w opiece zdrowotnej już zachodzą, a ich zalążkiem jest rosnąca popularność opasek monitorujących naszą aktywność fizyczną jak Jawbone, Fitbit czy Nike FuelBand. Dane gromadzone przez tego typu urządzenia są później przesyłane do sieci za pośrednictwem łącza Bluetooth lub Wi-Fi. 5 rzeczy, których nasze wnuki nie dowiedzą się na temat opieki zdrowotnej.
Chcesz zostać ojcem?, pamiętaj plemniki nie lubią komórek
Telefony
2014-06-11
1 | Telefony
Wielu z nas nosi telefony komórkowe przy paskach i w kieszeniach. Panowie, którzy noszą telefon komórkowy w kieszeni spodni, mogą nieświadomie zmniejszać swoje szanse na posiadanie potomstwa. Do takiej właśnie konkluzji doszedł zespół, którym kierowała dr Fiona Mathews z University of Exeter (W. Brytania).
Fellowes Ergotest: Nie zostań technokaleką
Inne
2014-06-11
1 | Kampania edukacyjna
Jak wynika z raportu badania Ergotest firmy Fellowes, na sto stanowisk komputerowych polskich studentów tylko pięć w pełni spełnia wymogi ergonomii. Uzależnione od internetu i gadżetów technologicznych pokolenie Y coraz częściej zapada na choroby związane z nieprawidłowym i nadmiernym użytkowaniem komputera, laptopa czy smartfona.
Telefony komórkowe mogą wywołać raka mózgu?
Telefony
2014-05-19
8 | Zdrowie
Od kiedy telefony komórkowe stały się powszechne, nie ustaje dyskusja na temat ich rzekomej szkodliwości. Według najnowszych badań francuskich naukowców korzystanie z telefonów komórkowych, przypuszczalnie jest bardziej szkodliwe dla zdrowia, niż się do tej pory sądziło - czytamy w raporcie, który został opublikowany na łamach najnowszego wydania "Occupational and Environmental Medicine".
Bruksela uruchamia program m-Zdrowie na smartfony (infografika)
Inne
2014-04-16
Telefony i zdrowie
UE rozpoczyna konsultacje w celu zgromadzenia opinii na temat tego, jak technologie mobilne mogą zostać wykorzystane w celu poprawy usług zdrowotnych w Europie i przyczynić się do potencjalnych oszczędności sięgających 99 mld euro. Co może nam dać m-zdrowie?
E-zdrowie w UE: stan na dziś
Rynek
2014-03-25
Komisja Europejska
Jak wynika z dwóch badań przeprowadzonych w szpitalach opieki doraźnej (zajmujących się krótkoterminowym leczeniem, zabiegami i opieką) i wśród lekarzy ogólnych w Europie, e-zdrowie jest coraz powszechniejsze: w 2013 r. z takich rozwiązań korzystało 60 proc. lekarzy ogólnych.
Facebook powoduje zaburzenia odżywiania?
Inne
2014-03-07
Facebook a zdrowie
Na przestrzeni lat, Facebook był już oskarżany o powodowanie depresji, izolacji, zazdrości, i innych przeróżych zaburzeń emocjonalnych. Teraz mamy kolejny powód, by go "nie lubić" - korzystanie z serwisu ma ponoć prowadzić do zaburzeń odżywiania.
Moje Leczenie: plan na zdrowie w naszym telefonie (wideo)
Inne
2014-03-07
1 | Aplikacja
Zaledwie 3 tygodnie po premierze, niewielka aplikacja „Moje Leczenie” zdobyła 1 miejscu w kategorii Medical w polskim AppStore. Moje Leczenie to aplikacja na iPhone i Android która pozwala w intuicyjny sposób szybko wprowadzić nawet najbardziej skomplikowaną receptę do telefonu. W jednym miejscu cały kalendarz naszego leczenia.
W czasie gdy śpisz, Twój smartfon może pomóc w walce z rakiem (wideo)
Inne
2014-02-15
Praca przy klawiaturze: boląca ręka, to może być zespół cieśni kanału nadgarstka
Inne
2014-01-24
9 | Zdrowie
Długie godziny spędzane codziennie przy komputerze mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na nasz wzrok czy kręgosłup. Coraz częściej do ortopedów trafiają bowiem osoby uskarżające się również na dokuczliwy ból obejmujący niemal całą rękę. Początkowo nie wiążąc przy tym powstania tej dolegliwości z siedzącym trybem pracy przy komputerze.
Systemy IT, a zdrowie: Quo vadis, medycyno?
Rynek
2013-12-10
Komentarz
Nowe urządzenia, programy czy systemy IT stwarzają ogromne możliwości dla nowoczesnego rynku zdrowia. W Polsce teletransmisja nie jest już nowością. Od kilku lat intensywnie rozwija się system teletransmisji danych kardiologicznych. Rośnie też liczba stacji odbiorczych w szpitalach i nadawczych w karetkach pogotowia.
FOMO: Uzależnieni od Internetu
Inne
2013-10-25
2 | Komentarz
Żyjemy w czasach, w których informacja ma największą wartość. Coraz częściej sprawdzamy maila co 5 minut, obserwujemy non-stop tablicę na facebooku, bo przecież polubiliśmy tyle interesujących nas stron i oczekujemy na nowe wiadomości branżowe.
Test narkotykowy na smartfona z Polski
Inne
2013-06-07
4 | Aplikacja
Trzech studentów Politechniki Gdańskiej opracowało aplikację na smartfony pozwalającą wykryć obecność narkotyków w organizmie człowieka. Działanie testu narkotykowego opiera się na analizie ludzkiego oka i odszukiwaniu w nim anomalii typowych dla osób, które zażyły środki odurzające.
SENSE: polska aplikacja na smartfony pomoże chorym na padaczkę
Inne
2013-06-01
Aplikacja
Aplikację, która zwiększy bezpieczeństwo epileptyków, opracowali naukowcy i studenci z WAT. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Aplikację SENSE (Sensor Engineered Neurological Seizure Environment) można zainstalować na dowolnym smartfonie.
Strony: 7 z 7     << 1...34567
PDA - NOWE PLIKI

Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 785
Ostatnio na forum
Na co zwracać uwagę kupując monitor do pracy?
Autor nic nie wspomniał o programach chroniących wzrok, np. Flux a szkoda, widać czystą reklamę firm...
Plus zapewnia, że nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych
Dobrze Ci ziomuś powiedział, nie ma bata, żebyś gdzieś indziej 4 umowy taniej wykoncypował jak w Plu...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Wszystkie te rankingi jakoś dziwnie różnią się od siebie. Jak im wierzyć. To tak jak sondaże przedwy...
Orange i Play z przedsprzedażą iPhone X
Tylko się nie bić. W minionej epoce w kolejkach stało się po mięso. Dziś nam wmawia się że ono szkod...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
myPhone ostatnio zapomina, że jest coś takiego jak LTE. Wszystkie te nowości, są jakby 5 lat do tyłu...
myPhone Q-Smart Black Edition powraca do sklepów Biedronka za 299 zł
Zdjęcia wysokiej jakości - jak producent kłamie już na starcie to ja nie kupię od niego nawet paczki...
myPhone Q-Smart Black Edition powraca do sklepów Biedronka za 299 zł
czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM - to raczej jest alternatywą - a...
myPhone Prime 2 - czy wzbudzi emocje?
Dokładnie, jeden z lepszych w tej cenie ...
Jak szybki jest polski internet mobilny i stacjonarny
Proponuje przypomnieć jak jest przeprowadzane takie badanie... Jaka jest zasadność w porównywaniu ...
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne