REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 

Podsumowanie 2014 roku w branży e-commerce
Rynek
2015-01-21
Komentarz eksperta
Niewątpliwie wydarzeniem roku było wejście w życie nowej ustawy konsumenckiej. Obecne przepisy nadają klientom dodatkowe prawa, które mają wzmocnić ich pozycję wobec sprzedawców – komentuje CEO z firmy International Coupons, Szymon Dobosz.
5 faktów na temat danych, które nie zmienią się w 2015 roku
Rynek
2015-01-19
Artykuł ekspercki (infografika)
Na początku roku, pisanie przez branżowych ekspertów o nowych trendach w nadchodzącym czasie stało się tradycją. Postęp, nowe technologie i firmy szturmem zdobywające rynek – wszyscy chcemy wiedzieć co zmieni naszą pracę, karierę i życie w 2015 roku. Jednak może zróbmy coś innego… i praktycznego. Zobaczmy co i dlaczego się NIE zmieni.
Księgowa czy program on-line?
Rynek
2015-01-19
15 | Artykuł ekspercki
Osoby prowadzące firmy, jeśli chcą, mogą powierzyć wszystkie sprawy rozliczeniowe biuru rachunkowemu, ale do wyboru mają także samodzielne księgowanie przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania stacjonarnego lub korzystanie z systemów do fakturowania i zarządzania firmą on-line. Zmiany w tym zakresie zazwyczaj podejmowane są na początku nowego roku, a więc to dobry czas, aby zająć się tematem.
Neutralność w sieci Internet - przyszłość przepływu informacji
Rynek
2015-01-16
1 | Komentarz eksperta BCC
W związku z ostatnimi zamachami w Paryżu – głównie na redakcję francuskiego tygodnika Charlie Hebdo – pojawia się coraz więcej wypowiedzi wyrażających obawy, że niniejsze wydarzenia mogą zostać wykorzystane do próby zwiększania inwigilacji obywateli, szczególnie kontroli aktywności w sieci Internet.
Outsourcing złożonych funkcji bezpieczeństwa IT coraz popularniejszy
Rynek
2015-01-16
Komentarz eksperta
Choć zapewnienie pełnej ochrony strategicznych zasobów przedsiębiorstw przed cyberatakami staje się z dnia na dzień coraz trudniejsze, firmy nie zamykają się we własnych twierdzach. Wręcz przeciwnie – dyrektorzy działów IT zdecydowanie częściej rozważają sięgnięcie po zarządzane usługi w zakresie bezpieczeństwa IT. Ten zyskujący na popularności trend komentuje Mariusz Rzepka, Dyrektor FORTINET na Polskę, Białoruś i Ukrainę.
Poznajcie 7 zasad bezpieczeństwa przy płatnościach w internecie
Rynek
2015-01-15
1 | Poradnik zakupowy
Myślisz, że o bezpieczeństwie płatności online napisano już wszystko? Nawet jeżeli, cyberprzestępcy nie ustają w wysiłkach tworząc nowe i niestety często skuteczne sposoby pozwalające włamać się na konto bankowe i dokonać kradzieży pieniędzy. Jak ustrzec swój majątek przed cyberatakiem?
SMS zwiększa bezpieczeństwo danych użytkowników w serwisach online
Rynek
2015-01-13
1 | Komentarz Infobip
Dwie trzecie mieszkańców Wielkiej Brytanii używa w Internecie tego samego hasła dostępowego do wszystkich usług online. Autorzy badania ostrzegają, że główną konsekwencją takiego zachowania użytkowników może być „efekt domina”, polegający na wykorzystaniu przez hakerów haseł wykradzionych z jednego serwisu, do uzyskania dostępu do wielu innych kont użytkownika.
Plusy i minusy nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Rynek
2015-01-12
Opinia BCC
Nowelizacja Ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wejdzie w życie już za tydzień, 18 stycznia 2015 r., zwiększa uprawnienia prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz przewiduje znacznie wyższe sankcje dla przedsiębiorców za łamanie przepisów. Wydłużono także okres przedawnienia w sprawach praktyk ograniczających konkurencję z 1 roku do 5 lat.
Rusza Program Operacyjny Polska Cyfrowa 2014-2020
Rynek
2015-01-08
2 | Komentarz eksperta BCC
Program Operacyjny Polska Cyfrowa 2014-2020 to bez wątpienia najważniejszy w perspektywie najbliższych kilku lat program operacyjny wsparcia inwestycji w zakresie szeroko rozumianej informatyzacji oraz cyfryzacji Polski, dysponujący budżetem blisko 10 miliardów złotych.
W 2014 roku firmy postawiły na komunikację z chmury
Rynek
2015-01-07
3 | Komentarz Eksperta Orange
Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej wybierają chmurę. Rok 2014 przyniósł podwojenie liczby naszych klientów, którzy zdecydowali się na komunikację z chmury i wdrożyli naszą usługę Unified Communications as a Service - przyznaje Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions.
Rok 2015 będzie rokiem cyberwojny
Rynek
2015-01-07
Komentarz Deloitte
W Nowym Roku będziemy obserwowali pogłębienie się już dostrzegalnych trendów. Nośne medialnie ataki na duże instytucje i infrastrukturę krytyczną będą coraz częstsze, a ich wpływ coraz większy. Prawdziwym wyzwaniem staną się ataki na małe i średnie przedsiębiorstwa, które w znaczącej części nie są w stanie zapewnić adekwatnego bezpieczeństwa wykorzystywanych technologii. W Polsce obserwujemy powtarzające się fale ataków na małe i średnie firmy – w 2015 roku ich liczba znacznie wzrośnie.
CES 2015 - wearables, hybrydy, tablety i smartfony w natarciu
Rynek
2015-01-06
Komentarz ASUS Polska
3673 wystawców, ponad 20 tysięcy premier produktowych i ponad 160 tysięcy zwiedzających z ponad 140 krajów – ubiegłoroczna edycja Consumer Electronics Show imponowała skalą oraz rozmachem. Wszystko wskazuje na to, że CES 2015 będzie równie spektakularny jak jego poprzednik.
5 najważniejszych wydarzeń z branży video online w 2014 roku
Rynek
2014-12-29
Raport
Rok 2014 był dla branży video online rokiem wielkich sukcesów i pod wieloma względami przełomowym. Po klęsce 3D w latach poprzednich, producenci skupiają się przede wszystkim na rozwiązaniach UHD i jakości 4K. Rok 2014 pełen był informacji na temat rozwijania przez Samsunga otwartego systemu operacyjnego Tizen, który miałby uniezależnić koreańskiego giganta od Google i Androida. Pojawiły się pierwsze smartwatche oraz prace nad telefonami z wykorzystaniem tego systemu operacyjnego.
Netflix - postrach rynku VOD zawdzięcza swój sukces analizie danych
Rynek
2014-12-23
Raport
Zapowiedzi Netflixa dotyczące wejścia do Polski są dość mgliste. Z jednej strony należy się tego spodziewać – co budzi niepewność wśród rodzimych serwisów VOD, ale z drugiej - nie ma mowy o żadnych konkretnych terminach. Obecni dostawcy treści mogą skorzystać z tego czasu i przygotować się.
Jak wybrać aplikację do zamawiania taksówek?
Rynek
2014-12-23
Komentarz ekspercki
Na rynku pojawiają się kolejne aplikacje, ułatwiające codzienne czynności, takie jak zakupy czy podróże. Coraz większą popularnością cieszą się także te służące do zamawiania taksówek. Pojawia się jednak pytanie, którą z nich wybrać i na podstawie jakich kryteriów?
2015 rok ataków na urządzenia mobilne oraz zjawiska Bring Your Own Application
Rynek
2014-12-22
Raport CommVault
Specjaliści z firmy CommVault przygotowali zestaw prognoz na rok 2015 – zawarto w nim najważniejsze zagrożenia oraz zjawiska, z którymi w ciągu najbliższych 12 miesięcy będą musieli zmierzyć się użytkownicy. Oto najważniejsze z nich:
Komentarz BCC do raportu GUS nt. społeczeństwa informacyjego w Polsce w 2014 r.
Rynek
2014-12-17
Komentarz eksperta
W ostatnich tygodniach powstał raport „Wskaźniki Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce w 2014 r.” na podstawie wyników badań przeprowadzonych przez GUS. Przedstawione informacje pokazują jak gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa wykorzystują technologię informacyjno-komunikacyjną, e-handel i e-administrację – komentarz Krzysztofa Szuberta, ministra ds. cyfryzacji w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC
Lekarz z tabletem przy łóżku chorego
Rynek
2014-12-17
1 | Technologia i zdrowie
W wojewódzkim szpitalu w Suwałkach leczą używając tabletów i chmury. Dzięki nowym systemom informatycznym oraz 100 tabletom z procesorami Intel i systemem Windows 8.1 lekarze i pielęgniarki mogą jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom, a sama placówka stała się jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie jednostek medycznych w Polsce.
Asus: w Polsce 70 proc. sprzedanych telefonów kosztuje do 1000zł
Rynek
2014-12-16
2 | Komentarz ASUS Polska
Polski rynek smartfonów utrzymuje dużą dynamikę wzrostu. Szeroka dostępność i przystępne ceny sprawiają, że po inteligentne komórki sięga coraz więcej Polaków - tłumaczy Sławomir Stanik, Country Manager w ASUS Polska. Polacy coraz bardziej świadomie podejmują decyzje o zakupie smartfonów – analizują specyfikacje, czytają recenzje i porównują ceny. Chętnie też decydują się na zakup urządzenia bezpośrednio z półki sklepowej.
Elektronika pod choinkę
Rynek
2014-12-12
3 | Poradnik ekspercki
Elektronika użytkowa od lat jest jedną z najpopularniejszych kategorii produktów wybieranych w grudniu. Z jednej strony urządzenia takie jak laptopy, tablety, konsole do gier czy gadżety elektroniczne stanowią dobry prezent pod choinkę. Z drugiej święta często są pretekstem do zakupu nowego sprzętu, takiego jak telewizor czy aparat cyfrowy, które cieszyć nas będą przez kolejne lata.
Strony: 29 z 29     << 1...2526272829
Leksykon GSM
Nie wiesz czegoś? Sprawdź hasła w leksykonie

|A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|
M|N|O|P|Q|R|S|T|U|
W|X|Y|Z|0-9|

Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 225
Ostatnio na forum
mPTech (myPhone) - milion sprzedanych telefonów i nowości 2017
Fajnie, że się rozwijają, a te nowe modele wyglądają ciekawie. ...
A. Maierhofer - widzimy wyraźny wzrost bazy klientów T-Mobile
T-mobile to sieć technicznie najlepsza na rynku, niestety oferty i politykę mają do d....py, wręcz i...
stalewiak Wiemy, który antywirus nie spowolni systemu Windows 10
Tylko windows defender security center. Od dwóch lat spokój. Teraz rozbudowany. Koniec z płaceniem z...
Virgin Mobile Polska: czas oczekiwania klienta CMOK 14s
Czekałem na połączenie z CMOKIEM ponad półgodziny i zrezygnowałem.Chciałem polecić klienta.Dobrze,że...
Hammer Blade - smartfon dla osób żyjących aktywnie już w sprzedaży
I co macie już go w testach? Nie chcę kupować kota w worku, a wydaje się spełniać moje potrzeby...
Play - na święta zestaw Junior BOX z Minionkiem i smartfonem za 2 zł
Play słabo w tym roku. No cóż to lider ;)...
Nju mobile - gadżety na Święta
Stała praktycznie oferta, która teraz jest podpięta pod święta...
mPTech (myPhone) - milion sprzedanych telefonów i nowości 2017
I tym razem myPhone udowodniło, że też potrafi zaprojektować telefon. Co prawda nie jest to ajfon i ...
Orange - mamy już 10 tysięcy stacji z 4G
Zapraszamy na Podlasie, tam LTE to rarytas......
Ostatnio wgrane Fotki

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne