Play - kto nadużywa RLaH będzie dopłacał (wideo)
| Data:  2017-11-09 15:40:02 | Dział: Taryfy
Strona z

Play ruszył z wysyłką SMSów do osób, nadużywają usługi Roam Like At Home (ang. ceny połączeń za granicą jak w domu. które łamią politykę FUP (Fair Usage Policy) i zdecydowanie częściej przebywają w zasięgu UE niż w naszej sieci. Tak, tak – rozpoczęliśmy wysyłkę SMSów do osób, które łamią politykę FUP (Fair Usage Policy) i zdecydowanie częściej przebywają w zasięgu UE niż w naszej sieci - poinformował na dzisiejszym vlogu Marcin Gruszka, rzecznik P4, operatora sieci Play.

Jak dokładnie wygląda taki SMS i czemu nie należy się go bać? Zobaczcie w filmie:

Usługa „roam like at home” jest przeznaczona dla podróżnych. W celu stwierdzenia, czy użytkownik nadużywa lub niewłaściwie korzysta z usługi „roam like at home”, operator będzie musiał wykazać nadużycie przez okres przynajmniej czterech miesięcy. Jeżeli klient spędza ponad dwa miesiące z czterech za granicą oraz jeżeli klient w tym czasie wykorzystywał sieć komórkową w większym stopniu za granicą niż w kraju pochodzenia, operator może wysłać do klienta ostrzeżenie. Po otrzymaniu ostrzeżenia klient będzie miał dwa tygodnie na wyjaśnienie sytuacji. Jeżeli użytkownik nadal pozostaje za granicą, operatorzy będą mogli nałożyć niewielkie opłaty dodatkowe (równe hurtowym pułapom usług roamingowych).

Gruszka - roaming zgodnie z zasadą RLaH może być droższy (wideo)

Warto dodać, że SMS-y z ostrzeżeniem o nadużywaniu zasad roamingu RLAH (Roaming Like at Home), wysyła też Plus. Informuje w nich, że zacznie naliczać opłaty za nadużywanie roamingu. Mowa jest w nich o dodatkowych opłatach, które mogą zostać naliczone z powodu naruszenia zasad Polityki Uczciwego Korzystania.

Według Rzecznika Play, w "niebieskiej" sieci takich osób, które stale korzystają z roamingu w UE jest tyle, że bez problemu zmieszczą się na stadionie Camp Nou, na którym są rozgrywane mecze FC Barcelona i to ich będą dotyczyć ewentualne zmiany i dodatkowe opłaty za roaming. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykuleRoaming: dzwoń jak z domu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

źródło: Play

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=82410