Honor zdobył 5.2 proc. udziałów w rynku smartfonów flagowych w Polsce
| Data:  2017-11-09 15:32:25 | Dział: Rynek
Strona z

W segmencie flagowych smartfonów Honor jest jedną z pięciu najchętniej wybieranych marek w Polsce.


Swoją mocną pozycję marka zawdzięcza smartfonowi Honor 9, który pojawił się w sprzedaży w połowie bieżącego roku. Model obecnie kosztuje 1 999 PLN, a marka - jak wynika z danych GfK Polonia - posiada ponad 5 proc. udziałów w segmencie telefonów dostępnych w cenie 1 800 PLN – 2 500 PLN .

Relatywnie niska cena Honor 9 jest ważnym, choć nie jedynym powodem, dlaczego model jest chętnie wybierany na naszym rynku. smartfon jest bardzo dobrze wykonany. Zachwyca designem, a do tego oferuje rozwiązania i możliwości, które są wprawdzie dostępne w smartfonach alternatywnych marek, ale za wyższą cenę.

Test Honor 9 - oszałamiające wzornictwo i technologia

Mocną stroną Honor 9 są m.in. wydajność, pamięć, aparat, bateria oraz oprogramowanie EMUI 5.1. Flagowiec - wyposażony w pamięć 4 GB RAM i 64 GB - napędza bardzo mocny procesor Kirin 960. Zdjęcia wysokiej jakości zapewnia tylna podwójna kamera o rozdzielczości 20 MP i 12 MP oraz przednie oko kamery – 8 MP. Bateria o pojemności 3200 mAh umożliwia dwa dni pracy na jednym ładowaniu, a funkcja Quick Charge - szybkie ładowanie.


W Honor 9 równie ważna jest technologia NFC do realizowania mobilnych płatności, a także dostęp do szybkiego internetu poza dużymi aglomeracjami. Niektóre alternatywne modele - oferowane w podobnej cenie - nie dają takiej możliwości ze względu na brak modemu obsługującego pasmo LTE B20.

W niedługim czasie na rynku pojawi się kolejny smartfon marki Honor. Honor 7X - zostanie spozycjonowany na niższej półce cenowej. Ale - podobnie jak tegoroczny flagowiec Honor 9 – będzie prezentować bardzo dobry współczynnik ceny do jakości.

źródło: Honor

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=82409